אפואל ניקוסיה ערכה מסיבת עיתונאים לקראת המפגש הראשון מבין שניים הערב (חמישי, 20:00) באצטדיון טוטו טרנר מול הפועל באר שבע, במסגרת סיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, בנוכחות המאמן הפורטוגלי ברונו בלטאזאר. המסע”ת הועברה בשידור חי בערוץ ONE ובאתר.

אלופת קפריסין שבעבר הגיעה עד לרבע גמר ליגת האלופות, נחלה אכזבה ענקית כשהודחה במוקדמות הצ’מפיונס מול אלופת ליטא הצנועה סודובה, כבר בסיבוב הראשון. לאחר מכן, נשרה לסיבוב המוקדמות השני של המפעל השני בחשיבותו, במסגרתו חלפה על פני פלורה טאלין החלשה מאסטוניה (שהודחה על ידי ב”ש באלופות) בסיבוב המוקדמות השני.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכדורגל המודרני אין משחקים קלים

בלטאזאר התייחס תחילה לסיכויים: "אנחנו מאוכזבים מהיכולת שהצגנו במשחק מול פלורה טאלין כי אני יודע מה השחקנים שלי מסוגלים לעשות ומה שהראינו זו לא היכולת שהקבוצה הזו יודעת להציג. אנחנו חייבים להציג יכולת אחרת במשחק הזה. אני מאוכזב כי השחקנים שלי הראו יכולת אחרת במהלך ההכנות. המשחק מחר הוא מול יריבה אחרת ואנחנו יודעים שיהיה קשה מאוד להעפיל. התגובה של השחקנים אחרי טאלין עושה אותי אופטימי ואני לא מודאג לקראת המשחק כי השחקנים הראו שזה היה חד פעמי”.

“אנחנו מכירים היטב את ב”ש ויודעים שהם שמרו היטב על השלד שלהם, אבל אנחנו יודעים גם שהם לא נמצאים בתקופה הכי טובה שלהם. הסברתי לשחקנים שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו 15 דקות של חוסר ריכוז, לא מחר ולא באף משחק. אני מעדיף להתחיל את המפגשים באירופה במשחק חוץ. מדובר בשתי קבוצות גדולות במדינות שלהן והמאמנים משני הצדדים מודעים ללחץ. לדעתי הסיכוי הוא 50:50. הקבוצה שתעשה פחות טעויות תעבור שלב. המשרה שלי היא הדבר הכי פחות חשוב עכשיו. אני עדיין באותה מוטיבציה בה הייתי כשהתחלתי לעבוד כאן. אני לא מודאג מהעתיד שלי, העתיד שלי הוא באפואל”.

ברונו בלטאזאר (מרטין גוטדאמק)ברונו בלטאזאר (מרטין גוטדאמק)

ההבדלים בין הקבוצות: "שתי הקבוצות די דומות, קבוצות טכניות שאוהבות לשחק כדורגל התקפי, עם הרבה שחקנים בינלאומיים. אני חושב שמחכה לנו משחק מעניין בין שתי קבוצות מליגות דומות”. 

על החלוץ האיראני רזה גוצ’אנז’האד, שמחרים את המשחקים: "אני לא מתעסק בכל שאר הדברים, רק בכדורגל. צריך לכבד כל אחד וההחלטות שלו".