המחזור הרביעי בשלב הבתים של הליגה האירופית ייערך היום (חמישי), כאשר במוקד: מנצ’סטר יונייטד תנסה לרשום ניצחון שלישי רצוף במפעל כדי להתקרב אל ההעפלה, בחוץ מול פנרבחצ’ה. יריבותיהן של מכבי תל אביב (זניט – דונדלק) והפועל באר שבע (סאות’המפטון – אינטר) ייאבקו במקביל למשחקיהן של הישראליות. בנוסף, רמי גרשון וקני סייף בסגל גנט לקראת המשחק מול שחטאר דונייצק, כאשר אופיר דוידזאדה נותר בחוץ. רד בול זלצבורג ומונאס דאבור יתארחו אצל מוליכת הליגה הצרפתית, ניס.

בית 1

פנרבחצ’ה – מנצ’סטר יונייטד 20:00
השדים האדומים, שבאמתחתם שש נקודות, רוצים להמשיך את המומנטום בליגה האירופית עם ניצחון שלישי רצוף, כזה שיקרב אותם להעפלה לשלב הבא. מנגד, החבורה של דיק אדבוקאט רוצה לשמור לעצמה סיכוי, כאשר לזכותה ארבע נקודות. לאחר ה-1:4 במפגש האחרון, יונייטד רוצה דאבל על פנר, שלא מנוצחת בביתה כבר שבעה משחקים באירופה (ואף שמרה על רשת נקייה בחמישה מהם).

ז’וזה מוריניו, שלא מצליח לייצר יציבות בפרמייר ליג, יחסר את אריק ביילי, כריס סמולינג ואנטוניו ולנסיה הפצועים, וינסה לשפר את מאזן החוץ העלוב של האדומים באירופה (שישה משחקים ללא ניצחון, מתוכם חמישה הפסדים).

שחקני יונייטד רוצים לחגוג שוב על חשבון הטורקים (רויטרס)שחקני יונייטד רוצים לחגוג שוב על חשבון הטורקים (רויטרס)

לקראת המשחק אמר מוריניו: "הזוכה של הליגה האירופית מקבלת מקום אוטומטית בליגת האלופות, לכן זכייה הפכה למטרה עבורנו. מספר הבעיטות לשער שהשגנו מול ברנלי היה מדהים, אחרי ההפסד לצ'לסי עלינו על דרך אחראית יותר".

בתוך כך, המאמן הפורטוגלי של השדים האדומים, אשר הואשם בהתנהגות בלתי הולמת לאחר שהעיר לשופט אנתוני טיילור במחצית המשחק של קבוצתו מול ברנלי ועקב הערות לעבר אנשי התקשורת לפני המשחק מול ליברפול, הגיע לסיכום עם ההתאחדות האנגלית על עסקת טיעון במסגרתה הוא יודה באשמה וייגזר עליו עונש של הרחקה ממשחק בודד וקנס של לא פחות מ-50,000 ליש”ט, עונש זהה לזה שספג בעונה שעברה כאשר עוד היה על הקווים של צ’לסי.

זוריה – פיינורד 20:00
האוקראינים, עם נקודה אחת בתחתית הבית, ינסו להשיג ניצחון ראשון מול החבורה הלוהטת של ג’יו ואן ברונקהוסט שממוקמת ראשונה עם שש נקודות, ותנסה להמשיך ולדהור אל שלב 32 האחרונות.

בית 2

אסטנה - אולימפיאקוס 18:00

אפועל ניקוסיה – יאנג בויז ברן 20:00

מצב העניינים דומה גם בבית 2, כאשר אפועל ואולימפיאקוס מוליכות עם שש נקודות, בעוד השווייצרים עם ארבע נקודות במקום השלישי ואסטנה אחורנה עם נקודה אחת בלבד. 

בית 3

גבאלה – סנט אטיין 20:00

אנדרלכט – מיינץ 20:00

המרוץ המשולש בין מיינץ, אנדרלכט וסנט אטיין יימשך, כאשר לכל אחת מהן חמש נקודות, בעוד גבאלה נועלת עם הבית ללא נקודות.

בית 4

זניט סנט פטרסבורג – דונדלק 20:00
יריבות מכבי ת”א יתמודדו ביניהן במקביל למשחקם של הצהובים מול אלקמאר. החבורה של מירצ’ה לוצ’סקו מושלמת עם תשע נקודות בראש הבית ומעוניינת לפתוח פער מטורף של שמונה נקודות ממנה כדי להבטיח העפלה לשלב הבא. מהמקום השני עם ארבע נקודות, הראשונות של הכדורגל האירי בשלב בתים אירופי, דונדלק רוצה להירשם על עוד סנסציה.

דונדלק. תדהים את הרוסים? (רויטרס)דונדלק. תדהים את הרוסים? (רויטרס)

בית 5

אוסטריה וינה – רומא 20:00
קרב ישיר בין מוליכות הבית (חמש נקודות לכל אחת ושבעה משחקים ללא הפסד בכל המסגרות). הזאבים רוצים להבתסס בראש הטבלה כדי להתקרב להעפלה, כאשר למארחת אותה מטרה, זאת לאחר ה-3:3 בין הקבוצות במחזור האחרון. 

אסטרה ג’יורג’יו – ויקטוריה פלזן 20:00
“הקרב על הסיכוי התיאורטי” ייערך בבוקרשט, בעוד למארחת שלוש נקודות במקום השלישי והצ’כים נועלים את הטבלה עם שתי נקודות.

בית 6

אתלטיק בילבאו – גנק 20:00

ססואולו – ראפיד וינה 20:00

הכל עדיין פתוח בבית 6. הבאסקים ינסו להשיג ניצחון שני במפעל כדי להתקדם מהמקום האחרון בבית (להם שלוש נקודות) והם ינסו להשתוות אל הבלגים, שמובילים עם שש נקודות. ברג’יו אמליה ייערך קרב בין השנייה לשלישית (בהתאמה), כאשר לשתיהן ארבע נקודות.

בית 7

אייאקס – סלטה ויגו 22:05

פנאתינייקוס – סטנדרד ליאז’ 22:05

החבורה של פיטר בוס רוצה להבטיח העפלה, כאשר היא עם שבע נקודות במקום הראשון בעוד הגליסיאנים עם חמש במקום השני. באתונה, פנא (נקודה אחת) תארח את קבוצתם של וויליאם סוארס ואורלנדו סה (שתי נקודות).

בית 8

גנט – שחטאר דונייצק 22:05
הקבוצה של גרשון וסייף (עם ארבע נקודות במקום השני) תנסה להיצמד אל הכתומים-שחורים, שמובילים את הבית עם מאזן מושלם. השניים זומנו למשחק, בעוד דוידזאדה נותר מחוץ לסגל. שחטאר, שפירקה את גנט 0:5 במפגש האחרון, רוצה לרשום ניצחון חמישי רצוף ולהבטיח רשמית את העלייה.

בראגה – קוניאספור 22:05
המארחת, לה שתי נקודות במקום השלישי, עשויה לעקוף את הבלגים אם תנצח, בעוד הטורקים ינסו לשמור על סיכוי תיאורטי, כאשר להם נקודה במקום האחרון.

בית 9

ניס – רד בול זלצבורג 22:05
קבוצתם של אוסקר גארסיה ודאבור (ללא נקודות במקום האחרון) תתארח אצל החבורה הלוהטת מהריביירה הצרפתית שרושמת שישה ניצחונות רצופים בכל המסגרות ומובילה את טבלת הליג 1. האוסטרים, שהפסידו 1:0 לניס במחזור שעבר, יבקשו להשיג נקודות ראשונות במפעל. המארחת, לה שלוש נקודות בלבד בזכות אותו ניצחון, תתפלל לניצחון של הרויאל בלוז כדי להשתוות אל קרסנודר במקום השני.

שאלקה – קרסנודר 22:05
החבורה של מרקוס ויינצריל מושלמת עם תשע נקודות ותחפש להבטיח רשמית את ההעפלה מול הרוסים, שינסו להמם בגלזנקירשן.

בית 10

פיורנטינה – סלובן ליברץ 22:05

פאוק סלוניקי – קרבאח 22:05

החבורה של פאולו סוזה (שבע נקודות במקום הראשון) תנסה להבטיח את ההעפלה עם ניצחון ביתי, בעוד במשחק המקביל בסלוניקי שתי הקבוצות (ארבע נקודות לכל אחת) ימשיכו להיאבק ככל הנראה על הכרטיס השני לשלב הבא.

בית 11

סאות’המפטון – אינטר 22:05
הכל עדיין פתוח בבית של הפועל ב”ש, אך דומה כי זוהי ההזדמנות האחרונה של אינטר המתחדשת להעפיל לשלב הבא. הנראזורי (עם שלוש נקודות במקום האחרון), שפיטרו אמש את פרנק דה בור, ינסו לרשום דאבל על הקדושים (במקום השני עם ארבע נקודות) כדי לשמור לעצמם סיכוי. האורחת, עם סטפנו וקי המאמן הזמני על הקווים, תחסר את פליפה מלו המורחק ואת מרסלו ברוזוביץ’ הפצוע.

דה בור. בלעדיו אינטר תחזור לעניינים? (רויטרס)דה בור. בלעדיו אינטר תחזור לעניינים? (רויטרס)

החבורה של קולד פואל, עם שני ניצחונות בלבד משבעת המשחקים האחרונים, לא תקל על אינטר בסנט מרי ותנסה לשמור על המאזן המרשים של המועדון – שישה משחקים ללא הפסד ביתי באירופה, מאז 1981.

בית 12

ויאריאל – אוסמנליספור 22:05

פ.צ ציריך – סטיאווה בוקרשט 22:05

הצוללת הצהובה (עם חמש נקודות במקום הראשון) תבקש להבטיח מעשית את ההעפלה באל מדריגל, בעוד השווייצרים והטורקים ינסו לעקוף אותה, והם עם ארבע נקודות במקומות 2 ו-3. הרומנים, עם שתי נקודות במקום האחרון, ינסו להפתיע ולחזור לעניינים.