הכדוריד והכדורעף נגד ההחלטה של משרד הספורט לחלק 15 מיליון שקל לקבוצות הכדורגל והכדורסל שמטפחות את השחקן הישראלי, בעקבות מסקנות ועדת שרעבי. באיגודים שמנהלים את שני הענפים יצאו נגד ההחלטה של המדינה וטענו כי על משרד הספורט לצ’פר גם את ענפים נוספים שזקוקים לתמיכה וסיוע, ולא רק את הכדורגל והכדורסל.

בהודעה מטעם איגוד הכדוריד נמסר: “איגוד הכדוריד קרא את הודעת משרד הספורט לקידום מעמד השחקן הישראלי בהעמדת תמיכה בסך 15 מיליון ש”ח לענפי הסל והרגל, ושמח על הרעיון ולבטח על הדגש לקידום השחקן המקומי, רק שמוזר היה לראות שמשרד הספורט פסח על ענף הכדוריד, והחליט להעצים את העשירים והחזקים. בכל מקרה יש לענפים אלו את היכולות לפתח את הענף ואת השחקן המקומי”.

עוד נמסר כי “ליגת הכדוריד משוחקת עשרות שנים ויש בה כמות זרים שפחותה באופן משמעותי לעומת ענפי הכדורסל והכדורגל. הנבחרות הצעירות של ישראל מופיעות באופן קבוע בשנים האחרונות באליפויות אירופה לנוער ועתודה - בין 16 המדינות המובילות ביבשת. הכדוריד הישראלי משקיע ומקדם פרויקטים לצעירים, ומייצא שחקנים צעירים ומוכשרים לליגות מובילות בגרמניה, צרפת, שוייץ ושבדיה. קבוצות ישראליות משתתפות באופן קבוע בגביעי אירופה לגברים ולנשים, למרות התמיכות המזעריות. לליגת העל יש חשיפה בשידורים מזה שנים, אבל בדרך להחלטה הזו מישהו לכאורה כנראה עצם עיניים והתעלם מענף שדווקא צמא לתמיכה נוספת ולבטח בהעדפתו את השחקן הישראלי (2-3 זרים מתוך 7 שחקני הרכב מהווים אחוז נמוך ביותר של כמות זרים בענף כדור!)”.

כמו כן, גורם בענף הכדוריד הוסיף: “מדובר באפליה וביריקה בפרצוף של הכדוריד ובעיקר של שחקני ושחקניות הענף שרואים את תיעדוף  המדינה לשחקנים בענפי הסל והרגל. ענף הכדוריד לא יביט מהצד וישתוק, אלא יעשה את כל הנדרש להיות חלק מהליך זה, ובכל הדרכים המשפטיות העומדות לרשותו”.

גם בכדורעף הישראלי זועמים על ההחלטה. גורם באיגוד הכדורעף אמר: “קבוצות הכדורסל והכדורגל צריכות עוד תקציבים מעבר למה שהן מקבלות? אנחנו האיגוד מפעילים נבחרות, אקדמיה, מטפחים את השחקן הישראלי ונלחמים על כל שקל ועל כל שחקן, ובסוף נותנים צ’ופר דווקא לענפים שזוכים להכי הרבה תקציבים בישראל? מן הראוי שזו תהיה החלטה רוחבית, לכלל הענפים”.

ממשרד התרבות והספורט נמסר: “החלטת המשרד להקצות 15 מיליון ש”ח לכדורגל ולכדורסל לטובת פיתוח השחקן הישראלי נובעת מעצם הגדרת ענפים אלו כ’ענפי על’, לאור הכמות המספרית הגדולה של הספורטאים המשחקים בענפים אלו.

“כמו כן, ההחלטה לתמרץ את הקבוצות המשלבות יותר שחקנים ישראלים בוגרי מחלקות נוער ומעניקה להם דקות משחק, נולדה כחלק מהמלצות ועדת שרעבי, שבחנה פתרונות לקידום וחיזוק שחקנים בוגרי מחלקות נוער, נוכח הכמות המספרית הגדולה יחסית של שחקנים זרים ומתאזרחים בענפים אלו, בהשוואה ליתר ענפי הספורט.

“יתרה מכך, במשרד אף בוחנים לייצר במבחנים החדשים רצועה נפרדת לשני ענפים אלו, שזוכים לפופולריות רבה ולכמות גדולה מאד של אוהדים ואוהדות. הודות לענפים אלו, בני נוער רבים הופכים לספורטאים פעילים”.