המכתב המשותף שנשלח מטעמם של איגוד הכדוריד ואיגוד הכדורעף למשרד התרבות והספורט, שיצא נגד ההחלטה להעניק לכדורגל ולכדורסל תמריצים בגובה של 15 מיליון שקל לטובת פיתוח השחקן הישראלי, הוביל לתגובה של המשרד שהודיע להם הבוקר (חמישי) כי למרות דרישתם הם לא יתוקצבו גם כן בעבור פיתוח שחקנים ישראלים.

כזכור, בעקבות החלטת ועדת שרעבי לתגמל כלכלית קבוצות כדורגל וכדורסל משתי הליגות הבכירות בעבור פיתוח שחקנים ישראלים, ראשי האיגודים פנו למשרד התרבות והספורט וטענו כי “מדובר באפליה”, כך לדבריהם, ובעקבות זאת הם דרשו כי גם קבוצות הכדוריד והכדורעף יוכלו לקבל תקציב דומה.

שחקניות נבחרת ישראל בכדורעף חוגגות (דוד סלברמן איגוד הכדורעף)שחקניות נבחרת ישראל בכדורעף חוגגות (דוד סלברמן איגוד הכדורעף)

אלא שבמשרד השיבו להם השבוע במכתב חוזר: “מבחן התמיכה לחיזוק השחקן הישראלי נולד כתוצאה ממדיניות השרה מירי רגב לקדם שחקנים כחול-לבן. בליגת העל בכדורסל משחקים שחקנים רבים, זרים ומתאזרחים, בשל העובדה שהקבוצות משחקות ברמות הגבוהות של הליגות באירופה. הזרים והמתאזרחים מקבלים הטבות מס ותופסים את מקומם של שחקנים כחול-לבן. כשל שוק זה לא קיים כלל בענפי הכדוריד והכדורעף. מכיוון שהתופעה בה שחקנים ישראלים נדחקים מקבוצות והזרים מועדפים על פניהם לא קיימת בענפי הכדוריד והכדורעף, אין מקום לצרף את הענפים הללו למבחן התמיכה”.

בעקבות מכתב התגובה שקיבלו מהמדינה, באיגודי הכדוריד והכדורעף שוקלים את האפשרות לאחד כוחות בנושא ולהגיש עתירה משותפת לבג”ץ.

יוסי שרעבי ומירי רגב (רדאד ג'בארה)יוסי שרעבי ומירי רגב (רדאד ג'בארה)