נציגינו מעבר לים המשיכו הערב (שבת) במשימותיהם בליגות השונות ברחבי אירופה, כאשר בסקוטלנד השלימו ניר ביטון ואופיר מרציאנו 90 דקות בניצחונות של סלטיק והיברניאן, בעוד שבקפריסין, רוני לוי ואנורתוזיס פמגוסטה חזרו לפסגה, לפחות זמנית, עם ניצחון משכנע. 

# ניר ביטון פתח כבלם והשלים 90 דקות ב-0:4 המשכנע של סלטיק על סט. ג’ונסטון במסגרת המחזור ה-13 בליגה הסקוטית. בזכות הניצחון, הבויז שבו למקום הראשון בטבלה על חשבון אברדין השנייה. 

בדקה ה-28 סקוט סינקלר כבש בבעיטה עוצמתית ממרחק שבעה מטרים לפינה הימנית והכניע את זנדר קלארק לאחר קרן חדה של סטיוארט ארמסטרונג מצד ימין. בדקה ה-72 מוסא דמבלה דחק את השני לאחר פריצה ומסירת רוחב נהדרת של ארמסטרונג מצד שמאל ושלוש דקות בלבד לאחר מכן סטיבן אנדרסון כבש שער עצמי אומלל לאחר פריצה נהדרת של דמבלה באגף השמאלי. 

בדקה ה-89 אוליבייה נצ’אם נעץ את המסמר האחרון בבעיטה חדה לפינה השמאלית ממרחק 16 מטרים לאחר מהלך קבוצתי נהדר ובישול של סינקלר. אגב, בזכות הניצחון קבוצתו של ברנדן רוג’רס קבעה שיא בריטי חדש של 63 משחקים רצופים ללא הפסד במסגרות המקומיות.

# עוד בסקוטלנד, השוער אופיר מרציאנו השלים 90 דקות בניצחון 1:2 של היברניאן, בזכותו שמרו הירוקים על המקום השלישי, כאשר הם נמצאים במרחק של 5 נקודות מביטון וחבריו, אך עם משחק עודף על פני האלופה. מרטין בויל (1) וסימון מארי (63) כבשו למנצחת, מרקוס האבר רק איזן זמנית בתווך (21).

# אצל השכנה קפריסין, המשיך המאמן רוני לוי בעונה הנפלאה שלו על הקווים של אנורתוזיס פמגוסטה, כשביחד עם שחקניו רשם 1:5 מוחץ בבית על אולימפיאקוס, השוער שלו אריאל הרוש פתח בין הקורות והשלים 90 דקות. בעקבות הניצחון הגדול עלו המארחים למקום הראשון על חשבונה של אא”ק לרנקה שתשחק בהמשך המחזור. רובן ראיוס כבש את אחד השערים עבור הקבוצה של הישראלים.

# בליגה הסלובנית הבכירה, מאריבור עלתה זמנית למקום הראשון בטבלה, לאחר שהביסה 0:5 את קרשקו מהתחתית במסגרת המחזור ה-15 ונותרה גם ללא הפסד העונה בזירה המקומית. מרואן קבהא פתח בהרכב והוחלף בדקה ה-66.