בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה הבוקר (רביעי) את העתירה של משה עמר נגד קשר ויסלה קראקוב, מאור מליקסון. השופטת יהודית שבח קבעה כי הסמכות לדון בסכסוך בין השניים ניתנה להתאחדות לכדורגל כשבנוסף עמר יידרש לשלם למליקסון הוצאות משפט בגובה של 20,000 ש"ח. מליקסון יוצג על ידי עורכי הדין מורן מאירי ורז בן דור.

כזכור, עמר, שהחזיק בכרטיס השחקן של מליקסון מאז שהקשר היה בן 15 בלבד, הגיש לפני שנה בדיוק תביעה בטענה כי במעמד החתימה של מליקסון בהפועל באר שבע, בקיץ 2008, הוכנס סעיף לחוזהו כי מגיעים לו 30 אחוזים מעסקת המכירה הבאה שלו.

בעתירתו לבית המשפט טען עמר כי הסכסוך אינו יכול להיות מיושב במוסד לבוררות של ההתאחדות כיוון שהוא לא ממלא תפקיד פעיל בעולם הכדורגל, כך להגדרתו. בנוסף, ניסה עמר לייחס לעצמו את הצלחתו המקצועית של מליקסון וטען שהאחרון הגיע לפסגת הכדורגל הישראלי ואולי אף האירופאי בזכותו.

למרות זאת, כבר במהלך הדיון עורך דינו של עמר אמר: "נכון שיש הסכם אבל זה בהחלט סוג של ייצוג ואין דרך לברוח מזה". השופטת שבח נימקה את החלטתה בהתבסס על מקרי עבר כשבהם נקבע כי: "אף שרשמית לא שימש עמר כסוכנו של מליקסון, אך בין השניים נרקמה מערכת יחסים דומה".

מליקסון. העתירה נגדו נדחתה (עמית מצפה)
מליקסון. העתירה נגדו נדחתה (עמית מצפה)
 

שבח הוסיפה: "עמר אינו יכול מצד אחד להחתים את מליקסון על חוזים המקנים לו ייצוג בלעדי וזכויות בכרטיס השחקן אך מצד שני להתנער מהחובות החלות על סוכן שחקנים ולטעון כי אינו כבול בכללי ההתאחדות ובמוסדות השיפוט שלה".

עורך דינו של משה עמר, דודי רד, הגיב: "זו החלטה אחת שהיא מבחינתנו החלטה מקדמית בסוגיה מאוד חשובה שתוכרע בבית משפט עליון ובכוונתנו להגיש ערעור כבר בימים הקרובים על החלטה זו כי בין הצדדים מתנהלים הליכים משפטיים שונים שעדיין לא הגיעו לכדי מיצוי".

"החלטה זו סותרת החלטות אחרות של אותו בית משפט מחוזי ואותה שופטת במקרה דומה בעניין של אלון מזרחי. בכוונתנו למצות את כל ההליכים המשפטיים על מנת לאכוף את הזכויות של מר משה עמר כלפי מאור מליקסון וההדיינות תיקח עוד הרבה זמן".