הליגה הפולנית מצטרפת למעגל המדינות שכבר הודיעו על חזרה לפעילות כאשר התכנון הוא לחדש את המשחקים בעוד כחודש מהיום, ב-29.5. האישור הרשמי הגיע במהלך היום (שבת) אחרי שתכנית החזרה לפעולה הוגשה לפני שבעה ימים ואושרה על ידי כל הנוגעים בדבר.  כזכור, בליגה הפולנית משחקים קני סייף המושאל ללכיה גדנסק ואלון תורג’מן המושאל לוויסלה קראקוב. 

כבר ביום שני האחרון התכנית הוכנסה לפעולה כאשר כל הקבוצות, שחקנים ואנשי צוות הקשורים בליגה הפולנית, הוכנסו לבידוד כפוי של שבועיים. כל המועדונים יגישו מרגע חידוש האימונים דיווח רפואי יומי, החל מה-4 במאי ולתקופה של 25 ימים עד המשחק הראשון. בשלב הראשוני, האימונים יהיו במתכונת של שישה שחקנים בלבד. כאשר השלב השלישי בפרוטוקול החזרה לשגרה יכול, ניתן יהיה להתאמן באופן סדיר כמו בעבר. 

“אלו חדשות נהדרות. הממשלה נחושה שהכדורגל יחזור ונתנה לנו אישור להתאמן ולהוציא לפועל את התכנית שעליה אנחנו עובדים בתקופה האחרונה. אם לא תהיה החמרה פתאומית במצב ההתמודדות עם הנגיף במדינה, אני מאמין שנוכל לחזור לשחק ב-29 במאי”, הצהיר מרצ’ין אנימוצ’קי, נשיא הנהלת הליגה הפולנית שהוסיף: “קיבלנו אישור מאופ”א שאנחנו יכולים לשחק עד ה-20 ביולי. יש לנו את היכולת לסיים את המחזורים שנותרו עד אז”. 

השלבים שנותרו להחזרת הפעילות בפולין פורטו כך:

3.5 – בדיקות קורונה לכל הצוותים והשחקנים

4.5 – אימונים בקבוצות מצומצמות

10.5 – חזרה לאימונים מלאים ללא מגבלות

27.5 – בדיקות חוזרות לכל הצוות, השחקנים והשופטים

29.5 – 31.5 – חידוש המשחקים בליגה הפולנית

19.7 – המחזור האחרון וסיום העונה