ליגת פינלנדיה בפוצ’יוולי הסתיימה עם דרמה אדירה בזכייה של יהלומי ביצ’אצ’י בתואר האליפות. דודו טובי ורנאן זכו בגביע האליפות הערב (שבת) אחרי פיינל פור מותח בחוף פרישמן בתל אביב, שכלל קאמבק גדול במשחק הגמר מול האלופה היוצאת, ביוטופ פרופשיונל.

טובי ורנאן החלו את דרכם באירוע הגדול של הליגה עם מפגש מול אריסטו של אמיר זוהר ורון בן ישי, הצמד הישראלי שסיים במקום השלישי על הפודיום, לאחר שבחצי הגמר הפסיד ליהלומים 19:17 ו-18:15. במשחק המקביל, קבוצת ביוטופ פרופשיונל, של ליאור באופ וטאטא, ניצחה 12:18 ו-17:19 את קבוצת אבי קורן TLV של ג’ורג’ בסון ו-ויניסיוס, שסיימה רביעית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יהלומי ביצ'אצ'י היא אלופת ליגת פוצ'יוולי

באום וטאטא המשיכו לגמר בו הם רצו להגן על התואר שלהם. במשחק הגמר הם אפילו הובילו 12:16 לקראת סיום המערכה הראשונה, אך נתקלו ביריבה עקשנית מאוד, עד כדי כך שהיהלומים הצליחו להפוך את התוצאה והשיגו ניצחון מדהים של 16:18 בזכות ריצה של שש נקודות רצופות ללא מענה.

אחרי שעלו ליתרון של 0:1 במערכות, טובי ורנאן המשיכו להראות יכולת מרשימה והמשחק הפך צמוד ומותח. טאטא לא רצה לוותר על התואר ונלחם על כדור אבוד עם מספרת מדהימה, שהביאה עוד נקודה לזכות הקבוצה שלו, אלא שבפעולה הזו הוא גם נפצע והיהלומים ניצלו זאת כדי לסגור עניין עם 12:18 במערכה השנייה ו-0:2 בגמר. 

ליגת פינלנדיה פוצ'יוולי (בן פלחוב) ליגת פינלנדיה פוצ'יוולי (בן פלחוב)

זו הפעם השנייה שבה טובי זוכה בתואר האליפות אחרי שעשה זאת בפעם הראשונה לפני שלוש שנים. עבור רנאן, שזוהי הופעת הבכורה שלו בליגה הישראלית, מדובר כמובן בזכייה ראשונה והוא עשה זאת בהיותו בן 19 בלבד.