נבחרת ישראל עשתה את המוטל עליה אחרי שדרסה הערב (שני) 0:4 את נבחרת אלבניה במוקדמות אליפות אירופה 2017, אך היא עדיין לא תלויה בעצמה ותחכה למעידות של סרביה או נורבגיה. תחת הדרכתו של מרקו בלבול צברה הצעירה 10 מ-12 נקודות בהפרש שערים כולל של 0:12. את הקמפיין סיימה עם 21 נקודות ויחס שערים 4:21. יש עתיד.

כרגע, בזכות ה-0:4 של ישראל על אלבניה, היא שיפרה את יחס השערים שלה ולכן היא זקוקה רק לאיבוד נקודות של הסרבים או הנורבגים ולאו דווקא להפסד של הראשונה, כאשר כל איבוד נקודות של אחת מהנבחרות הללו ישלח את ישראל לשלב הפלייאוף, אליו הגיעו כבר נבחרות אוסטריה וספרד. כזכור, רק ארבע נבחרות מגיעות לפלייאוף ולכן אם נורבגיה וסרביה יעשו את המוטל עליהן וינצחו, הן יסגרו את הרביעייה, אך אם אחת מהן תמעד, ישראל תיכנס לרביעייה.

עומרי אלטמן חוגג (איתי כהן)
עומרי אלטמן חוגג (איתי כהן)
 

החבורה של בלבול פתחה בלחץ אדיר על הנבחרת האלבנית ועלתה ליתרון בדקה ה-18, כאשר מיכאל אוחנה השאיר את שובל גוזלן לבד מול השוער עם כדור עומק אדיר והאחרון כבש בקלילות. בדקה ה-42 עומרי אלטמן הכפיל את התוצאה וכבש את שערו השמיני בנבחרת הצעירה, מקום חמישי בכל הזמנים והשתווה למאור בוזגלו ובן שהר.

בחצי השני נבחרת ישראל הורידה מעט רגל מהגז, אך בכל זאת הצליחה לכבוש פעמיים. אורן ביטון היה אחראי לשער היפה ביותר במשחק עם בעיטה חופשית אדירה; הכדור פגע בקורה, בשוער ונכנס לרשת. בדקה ה-70 דור חוגי כבש את השער החשוב שהעלה את ישראל להפרש שערים של +9 ולכן כעת ישראל תוכל לחגוג גם במקרה של תיקו בסרביה ולא תחכה למעידה של הסרבים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
עשתה את העבודה: 0:4 לצעירה על אלבניה

מחצית ראשונה
דקה 4: הנבחרת הצעירה של ישראל פתחה בלחץ כבד על האלבנים, כאשר מיכאל אוחנה פרץ נהדר ומסר ללירן סרדל, שניסה להרים, אך השוער האלבני הדף לקרן.

דקה 13: הזדמנות נהדרת לחבורה של מרקו בלבול לעלות ליתרון. עידו דוידוב קיבל כדור באגף השמאלי והכניס לשובל גוזלן בתוך הרחבה, אך האחרון שניסה לבעוט לשער נעצר ברגע האחרון על ידי בלם אלבני והכדור הורחק לקרן.

מיכאל אוחנה עם הכדור (איתי כהן)
מיכאל אוחנה עם הכדור (איתי כהן)
 

דקה 18, 0:1 לישראל: מיכאל אוחנה התחיל התקפה מהאגף הימני ושלח כדור עומק ארוך לכיוון שובל גוזלן, שהשתלט על הכדור באמנות על סף הרחבה ומול השוער האלבני כבש בקלילות.

גוזלן חוגג (איתי כהן)
גוזלן חוגג (איתי כהן)
 

דקה 29: קוסטנדין קאריצ'י שלח כדור עומק נפלא מהאגף השמאלי לכיוונו של מירטו אוזוני, האחרון מצא עצמו מול אלקסלסי שהצליח לעצור אותו באחד על אחד. רלאדו פילי השתלט על הריבאונד אך החמיץ את המסגרת.

דקה 31: ישראל הייתה קרובה להכפיל את היתרון שלה. שובל גוזלן העביר כדור רוחב לעומרי אלטמן שמסף הרחבה החמיץ את המסגרת.

דקה 36: עומרי אלטמן ניסה את כוחו בבעיטה חופשית מכ-20 מטרים אלכסונית לשער, אבל הכדור שלו החמיץ במעט את המסגרת.

שובל גוזלן (איתי כהן)
שובל גוזלן (איתי כהן)
 

דקה 40: הזדמנות נוספת לישראל. שובל גוזלן קיבל את הכדור באגף הימני, חתך מעט לכיוון האמצע ובעט, אך השוער האלבני היה במקום וקלט את הכדור.

דקה 42, 0:2 לנבחרת ישראל הצעירה: עומרי אלטמן ניסה למסור, הכדור הגיע לבלם אלבני שהחזיר לו ולמעשה עשה דאבל פס עם אלטמן, שבעט מכ-25 מטרים כדור שטוח וחד ישר לרשת. זהו שערו השמיני של אלטמן ב-18 משחקים, השתווה לבן שהר ומאור בוזגלו, מדורג חמישי במבקיעי כל הזמנים של הצעירה.

אלטמן ונטע לביא חוגגים (איתי כהן)
אלטמן ונטע לביא חוגגים (איתי כהן)
 

מחצית שנייה
דקה 55, 0:3 לנבחרת ישראל הצעירה: אורן ביטון לקח את האחריות לכדור החופשי כ-25 מטר אלכסונית לשער ובעט כדור אדיר שפגש בקורה, פגע בשוער ונכנס לרשת.

עומרי אלטמן חוגג (איתי כהן)
עומרי אלטמן חוגג (איתי כהן)
 

דקה 57: הזדמנות נהדרת לאלבנים לצמק את התוצאה. רלאדו פילי מצא עצמו מול גולן אלקסלסי, אך שוב ידו של השוער הצעיר הייתה על העליונה עם הצלה נוספת.

דקה 69: אחרי ערבובייה בתוך הרחבה, הכדור הגיע לשובל גוזלן, שמסף הרחבה בעט, אבל החמיץ את המסגרת במעט.

דקה 70, 0:4 לנבחרת ישראל הצעירה: זו כבר תבוסה. כדור קרן הגיע לדור פרץ שנגח ראשון, הכדור הגיע לדור חוגי שמקרוב נגח לרשת.

דור חוגי חוגג  (איתי כהן)
דור חוגי חוגג (איתי כהן)
 

דקה 85: הנבחרת הצעירה הייתה קרובה להבקיע את החמישי. מיכאל אוחנה פרץ באגף השמאלי, חדר לתוך הרחבה ומסר לחוגי, שמקרוב הצליח להחמיץ את המסגרת.

דקה 88: אולי המבצע הכי יפה שהיה באצטדיון המושבה. מיכאל אוחנה לקח את הכדור, שנדבק לו לרגל ופשוט סירב לצאת. אוחנה עבר מספר שחקני אלבניה ונכנס לתוך הרחבה, אך מול השוער הכישרון הצעיר נעצר.

עומרי אלטמן (איתי כהן)
עומרי אלטמן (איתי כהן)
 

הרכב הנבחרת הצעירה: גולן אלקסלסי, לירן סרדל, דור פרץ, עאיד חבשי (שון גולדברג, 84), אורן ביטון, נטע לביא (דור חוגי, 65), דוד קלטינס, עידו דוידוב (מקסים פלקושצ'נקו, 77), מיכאל אוחנה, עומרי אלטמן ושובל גוזלן.

הרכב אלבניה הצעירה: אלדו טצ'ייה, ארדיס גורישטה, ילבר רמדאני, קוסטנדין קאריצ'י (הנאה מיחאי, 46), אריון הוג'הלארי, ברונו לולאי, קיידי בארה, מירטו אוזוני, קאזים לאצ'י, אואנדי וצ'אי (ארדיט הושאי, 46), רלאדו פילי (יורגן ברדחי, 83)