הנבחרת הצעירה של ישראל הפסידה הערב (שלישי) למקבילתה הגרמנית 2:5 במסגרת המחזור החמישי של מוקדמות אליפות אירופה 2019, במשחק שיותר מכל הדגיש את פערי הרמות הגדולים בין הנבחרת האירופית האיכותית לנבחרת המקומית, שאולי נראתה טוב לפרקים, אך שוב אכזבה. 

לוין: "אין לי טענות לשחקנים"

המארחת הגיעה למשחק, שנערך באצטדיון רמת גן השומם לעיני 2,500 צופים בלבד, עם 7 נקודות מארבעה משחקים, שתיים בלבד מתחת לגרמניה שבמקום השני. את המשחק ניהל המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות, ניר לוין, שנאלץ להחליף את המאמן מרקו בלבול שיושב שבעה על אביו. 

עשרים הדקות הראשונות התאפיינו בהתקפות רבות של השחקנים הישראלים, אך אלו לא הסתיימו בשער למרבה האכזבה, ובמקביל להחמצות הישראליות האורחת נכנסה למשחק ועלתה ליתרון די בקלות, בהתקפה הראשונה שלה, מרגלי מחמוד דאהוד בדקה ה-17. החבורה של לוין לא נכנעה והמשיכה לסכן את שערו של השוער הגרמני אלכסנדר נובל, שהיה עסוק מאוד הערב, ושתי דקות לסיום המחצית באה על שכרה משער של מוטי ברשצקי.

אוהדי נבחרת ישראל ביציע (נעם מורנו)אוהדי נבחרת ישראל ביציע (נעם מורנו)

במחצית השנייה ישראל כבר הזכירה את התבוסה באירלנד ונחלשה מאוד. בדקה ה-54 לוקאס קלוסטרמן ניצל חוסר ערנות נוסף בהגנה הישראלית והעלה ל-1:2 אך ישראל, אפשר לומר בשארית כוחותיה, חזרה ל-2:2 אחרי מהלך אישי יפה של שון וייסמן בדקה ה-74. השוויון החזיק 5 דקות בלבד והגרמנים כבשו שני שערים תוך שלוש דקות מרגלי ארון סיידל המחליף (79) ובאומגרטל (82). בדקה ה-90 התבוסה נחתמה סופית אחרי שער של מחליף נוסף, פלוריאן נויהאוס. מוקדם לומר שהקמפיין של החבורה הישראלית אבוד, אך מרקו בלבול (כשיחזור), ניר לוין ושאר הצוות המקצועי והשחקנים יצטרכו להשתפר בצורה ניכרת על מנת לרשום הישג בבית במצבם הנוכחי.

אוהדים גרמנים ביציע (נעם מורנו)אוהדים גרמנים ביציע (נעם מורנו)

מחצית ראשונה

דקה 4: הזדמנות ראשונה לישראל. ברשצקי החליף מסירות עם שון וייסמן ובעט כדור חלש שנעצר בקלות על ידי השוער הגרמני נובל.

דקה 9: הכחולים לבנים מסוכנים. וייסמן שלח את ברשצקי שהיה לבד אך ממצב טוב בעט חלש ונובל קלט בקלות.

אור דסה מנסה לברוח מההגנה הגרמנית (נעם מורנו)אור דסה מנסה לברוח מההגנה הגרמנית (נעם מורנו)

דקה 12: ולדמאר אנטון נפצע ולא יכל להמשיך, הוחלף על ידי נויהאוס.

דקה 15: ההזדמנות הכי טובה עד כה של החבורה בכחול לבן. קניקובסקי פרץ נהדר ומסר לפלקושצ’נקו. קשר הפועל חיפה השאיר לברשצקי שבעט נהדר אך שוב נובל היה במקום. 

דקה 17, גרמניה עלתה ל-0:1: ישראל שילמה על ההחמצות. ההתקפה הראשונה של הגרמנים הסתיימה בשער אחרי חולמנות של ההגנה הנאיבית של ישראל. ערבוביה ברחבה הישראלית בסופה לוין אוזטונלי השאיר כדור בעקב למחמוד דאהוד מדורטמונד, שבעט כדור חד והכניע את עומרי גלזר. 

שחקני גרמניה חוגגים (נעם מורנו)שחקני גרמניה חוגגים (נעם מורנו)

דקה 39: ישראל חזרה לאיים על שערו של נובל. קניקובסקי, מהטובים על כר הדשא, פרץ ובעט חזק אך הכדור חלף ליד הקורה. 

דקה 43, ישראל השוותה ל-1:1: אור דסה פרץ מאגף ימין ומסר כדור רוחב שפגע בווייסמן, הגיע לברשצקי, שכיפר על כל ההחמצות מסמרות השיער שלו מהמחצית הראשונה וכבש את השוויון המוצדק לנבחרת של ניר לוין.

מוטי ברשצקי חוגג (נעם מורנו)מוטי ברשצקי חוגג (נעם מורנו)

מחצית שנייה

דקה 48: גרמניה כמעט ועלתה ליתרון, הרטל קיבל כדור בתוך הרחבה ומשבעה מטרים בעט חלש, אך גלזר היה ערני וקלט היטב את הכדור.

דקה 54, גרמניה עלתה ל-1:2: החולמנות של ההגנה הישראלית גרמה לשער נוסף. נדיים אמירי עבר את רז מאיר ומסר ללוקאס קלוסטרמן, שהיה לבד וכבש בקלילות.

שחקני גרמניה חוגגים (נעם מורנו)שחקני גרמניה חוגגים (נעם מורנו)

דקה 74, ישראל חזרה ל-2:2: מהלך אישי נהדר של וייסמן הסתיים בכדור גבוה לרשתו של נובל. שוויון מוצדק ומרשים של הנבחרת בכחול-לבן.

שון וייסמן ומוטי ברשצקי חוגגים (נעם מורנו)שון וייסמן ומוטי ברשצקי חוגגים (נעם מורנו)

דקה 76: מנור סלומון המחליף יצא למתפרצת לבדו וכמעט הצליח לעשות מהפך אך נבלם ברגע האחרון לקרן.

דקה 79, גרמניה עלתה ל-2:3: כדור תועה פגע ברגלו של קניקובסקי והגיע לארון סיידל המחליף, שלא היה בנבדל וכבש.

נבחרת ישראל מאוכזבים על רקע חגיגות נבחרת גרמניה (נעם מורנו)נבחרת ישראל מאוכזבים על רקע חגיגות נבחרת גרמניה (נעם מורנו)

דקה 82, גרמניה עלתה ל-2:4: העייפות נתנה את אותותיה. לוין אוזטונלי הרים כדור קרן וטימו באומגרטל היה לבדו ונגח פנימה.

דקה 90+1, גרמניה עלתה ל-2:5: עכשיו זו תבוסה. המחליף, נויהאוס, ראה את עומרי גלזר מחוץ לשער ובעט כדור נהדר שהכניע את השוער בקלות.

ישראל: עומרי גלזר, רז מאיר, עמית ביטון, עידן נחמיאס, רז נחמיאס, גבי קניקובסקי, מקסים פלקושצ'נקו (יונתן כהן, 68), דן גלזר, אור דסה (מנור סולומון, 46), מוטי ברשצקי (מתן חוזז, 81), שון וייסמן.

גרמניה: אלכסנדר נובל, לוקאס קלוסטרמן, ולדמאר אנטון (פלוריאן נויהאוס, 12), טימו באומגרטל, פיליפ אוכס, לוין אוזטונלי, מחמוד דאהוד, ת’ילו קהרר, נדים אמירי, מרסל הארטל (ארון סיידל, 67), סדריק טושרט (אדוארד לובן, 80).