הנבחרת הצעירה המשיכה הערב (חמישי) בקמפיין מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 21 עם תוצאה די מאכזבת, לאחר שסיימה ב-0:0 עם מונטנגרו באצטדיון סמי עופר במסגרת המחזור השלישי של בית 6.

בכך, הנבחרת של ניר לוין, שהגיעה לאחר שני ניצחונות בשני המשחקים הראשונים של הקמפיין, לא הצליחה לשמור על מאזן מושלם ואם לא די בכך – הפגינה יכולת חלשה למדי ולא הייתה רחוקה מהפסד, רגע לפני המשחק הקשה מול מוליכת הבית ספרד באצטדיון ר”ג בשלישי. 

למרות התצוגה הלא משכנעת, החבורה בכחול לבן יכולה להתנחם בהישארות במקום השני בבית, אך אין כל ספק שיכולת דומה לזו עלולה להיגמר במפלה מול הספרדים. אין יותר מדי מה לספר על המשחק עצמו, בו ישראל נתקלה ביריבה שהגיעה בעיקר כדי להפריע.

אחרי מחצית ראשונה משמימה, הנבחרת התעוררה מעט במחצית השנייה, בה רשמה מספר החמצות, כשגם המונטנגרים פספסו הזדמנויות מצוינות לעקוץ בצד השני. הנבחרת במקום השני בבית עם 7 נקודות, בדיוק כמו צפון מקדוניה וקזחסטן. 

ניר לוין (חגי מיכאלי)ניר לוין (חגי מיכאלי)

ניר לוין אמר בסיום: “תחושת אכזבה, משחק שאנחנו צריכים לנצח, משחק שלא היינו מספיק טובים. היינו צריכים להרים את הקצב, לייצר יותר הזדמנויות, איבדנו שתי נקודות יקרות. במחצית הראשונה נראינו די טוב ופתחנו טוב גם את המחצית השנייה, אחרי זה הקצב דעך ולא הצלחנו לעשות דברים שתרגלנו והתאמנו עליהם, יחד עם זאת הגענו למצבים. אין ספק שכדי לנצח משחק כזה היינו צריכים להיות יותר טובים״.

המשחק בשלישי: ״אנחנו מתפזרים הערב ונתכנס שוב בשבת ונתחיל בהכנות. המשחק נגד ספרד הוא סיפור אחר״.

אור דסה, שרשם שתי החמצות: ״לא עמדנו במבחן התוצאה, איבדנו שתי נקודות מאוד חשובות. היינו צריכים לנצל את המצבים שהגענו אליהם , החזקנו בכדור וזה לא הספיק, אני מאוד מקווה שלא נבכה על הנקודות האלה, נכשלנו וזה מאוד מאכזב״.

המשחק נגד ספרד החזקה בשלישי: ״משחק מאוד לא קל, הצוות וניר יכין אותנו ונקווה לעשות את העבודה״.

מחצית ראשונה

עומר לקאו (חגי מיכאלי)עומר לקאו (חגי מיכאלי)
מוחמד אבו פאני (חגי מיכאלי)מוחמד אבו פאני (חגי מיכאלי)

בדקה ה-37, מיני מצב לנבחרת ישראל: כדור חופשי שהוגבה לרחבה ע”י מוחמד אבו פאני מצא את הראש של עופרי ארד, בלם מכבי חיפה נגח על פי השער אך הכדור שלו הורחק ע”י הגנת האורחת.

בדקה ה-40, הזדמנות מצוינת לנבחרת ישראל: איזו החמצה נוראית לאור דסה. הקשר נותר חופשי לחלוטין ברחבה אחרי הגבהה של עמית כהן מצד ימין, אך הכדור של קשר רעננה עבר הרבה מעל השער.

תאי בריבו (חגי מיכאלי)תאי בריבו (חגי מיכאלי)

בדקה ה-42, ישראל שוב הייתה קרובה: אחרי בעיטת מספרת של תאי בריבו הכדור הגיע לעופרי ארד, שנגח לקורה מקרוב. 

תאי בריבו (חגי מיכאלי)תאי בריבו (חגי מיכאלי)
עופרי ארד נוגח לקורה (חגי מיכאלי)עופרי ארד נוגח לקורה (חגי מיכאלי)

בדקה ה-47, אילון אלמוג ניסה את מזלו: הקיצוני של הנבחרת הניף את הרגל ושחרר בעיטה אלכסונית מחוץ לרחבה, שהלכה לרשת החיצונית.

אילון אלמוג (חגי מיכאלי)אילון אלמוג (חגי מיכאלי)

בדקה ה-51, עוד הזדמנות לישראל: שיתוף פעולה מצוין בין תומר יוספי לתאי בריבו הסתיים בבעיטה של האחרון, שמצא גם הוא רק את הרשת החיצונית.

אוהדי נבחרת ישראל (חגי מיכאלי)אוהדי נבחרת ישראל (חגי מיכאלי)

בדקה ה-59, ישראל שוב הייתה קרובה: אור דסה שוב היה קרוב, אך הבעיטה השטוחה של הקשר הלכה לקורה אחרי דאבל פס יפה עם יוספי. 

בדקה ה-64, מונטנגרו כמעט עקצה בצד השני: איליה ווקוטיץ’ נותר חופשי לחלוטין ברחבה ומול אסף צור בעט החוצה. מזל גדול לנבחרת שלנו.  

עופרי ארד (חגי מיכאלי)עופרי ארד (חגי מיכאלי)

ישראל: אסף צור, עמית כהן, עופרי ארד, רז שלמה, יהב גורפינקל, תומר יוספי (יונס מלדה 67), עומר לקאו, מוחמד אבו פאני (יואב תומר 78), אור דסה (דני גרופר 88), אילון אלמוג (עדן קארצב 78) ותאי בריבו (מוחמד כנעאן).

מונטנגרו: פיליפ דוקיץ’, אוגניין אובראדוביץ’, סטפן מיליץ’, מילוש דרינצ’יץ’, בויאן רוגאנוביץ’, נוביקה ארקוביץ’, דנילו מרקוביץ’ (וסילי טרזיץ’ 54), בלסה שקוליץ’ (מריס סקנדרוביץ’67), איליה ווקטוביץ’ (מרקו מילקוביץ’ 67), אוגניין שטיפוביץ’ וניקולה קרסטוביץ’.