אלון תורג'מן חתם רק לפני חמישה ימים בוויסלה קראקוב, כפי שנחשף ב-ONE, וכבר הספיק לערוך הופעת בכורה חלומית, כשפתח בהרכב וכבש שער בכורה ב-0:3 הקריטי במאבק התחתית של קבוצתו מול ביאליסטוק. בין לבין הוא הסתפק להתאמן פעמיים עם הקבוצה, שלחצה עליו לחתום כי רצתה שישחק כבר באותו משחק, וזה מה שהטה את הכף לפי תורג'מן, שהתלבט לא מעט לפני שהחליט לחתום בקבוצה הפולנית, כך הוא מספר בראיון ל-ONE אחרי המעבר.

השיחה עם תורג'מן החלה בעודו נהג במשך כארבע שעות מקראקוב, פולין, לווינה, אוסטריה, על מנת להשלים את המעבר שלו מקבוצת האם לקבוצה ששאלה אותו עד לסיום העונה עם אופציה לרכישה בחוזה לשתי עונות נוספות. הוא קיבל לשם יום חופש נוסף כדי לחזור בשיא המוכנות, וגם הנוחות, לקראת המשחק הבא במסגרת קרבות ההישרדות של ויסלה מול זלגבייה לובין ביום ראשון.   

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
השופט קלט במהרה שמשהו לא תקין במגרש הזה

"הכל קרה מהר והיה ממש ממש קצר", אמר תורג'מן ל-ONE. "קיבלתי הצעה, גלעד קצב ואדם קידן, הסוכנים שלי, סיפרו לי עליה. זכרתי שזה מועדון גדול בפולין, אבל לא ידעתי את המצב הקשה שלו וחשבתי. מה שקרץ לי זו הרצינות שלהם, הם התלהבו ורצו שאחתום כמה שיותר מהר כדי שאשחק במשחק החשוב של הקבוצה. זה הכי משך אותי והכי עשה לי את זה למרות כל הקשיים ולא היה פשוט בכלל במו"מ. 

"היינו בשיחות בלילה בשבוע שעבר עד 2 לפנות בוקר, סגרנו ואמרו לי מחר יש לך טיסה ואתה מגיע לחתום. הגעתי, התרשמתי מאוד מהצוות, המתקן, האצטדיון והכל, סגרנו את המו"מ מול אוסטריה ופרטים אחרונים בינינו. הגעתי ב-11:00 בבוקר ולמחרת חתמתי ב-21:00". 

אלון תורג'מן חוגג (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)אלון תורג'מן חוגג (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)

עוד לפני שחתם, תורג’מן התקשר לדודו ביטון ולמאור מליקסון, ששיחקו בעבר יחדיו בוויסלה, כדי להתייעץ. הקור העז, המבט הראשון על העיר ובכלל הסיטואציה הקשה סביב המועדון הרתיעו אותו לרגע, אבל מהר מאוד השניים אמרו לו: אל תהסס, תחתום ולא תצטער. וכך היה, תורג’מן כבר הספיק להתקשר לחבריו כדי להודות להם על העצה הטובה והתמיכה, כשהוא כבר בטוח שעשה את הצעד הנכון מבחינתו.

אתה יכול לנסות לתאר את הרגע כשאתה כובש באצטדיון של ויסלה ורץ לאוהדים?
"זה היה משחק שעל הנייר לא היה סקסי. זה היה כמו מכבי חיפה מול הפועל כפ"ס כזה, אבל יש 19 אלף צופים בקהל שעושים אווירה מטורפת. זה היה אחד הדברים היותר יפים שראיתי. קיבלו אותי מהרגע הראשון בצורה חמה ביותר. זה נתן לי כל כך הרבה אנרגיה. עם כל זה שלא שיחקתי הרבה זמן, הפציעה והכל, שמתי הכל בצד וחשבתי רק איך אני מחזיר להם. זה רגע מדהים, חבל על הזמן, אבל צריך להמשיך עם זה".

מאור מליקסו ודודו ביטון עם ויסלה קראקוב (האתר הרשמי)מאור מליקסו ודודו ביטון עם ויסלה קראקוב (האתר הרשמי)

ברגע שנתנו לך רימון עשן ביד בשביל הצילומים הראשונים, בטח כבר הבנת שהבנת שמדובר במועדון משוגע עם אוהדים משוגעים.
"כבר בסרטון הראשון זה היה משהו מטורף. ראיתי את הכמות של המושבים כשנכנסתי לצילומים ואומרים לך שבמשחקים בינוניים ומעלה זה מלא. מול קבוצה לא הכי משהו באו 19 אלף ולא הפסיקו לעודד ולעשות שואו עם תפאורה והכל, אז אתה מבין עם מה יש לך עסק. הכל שם נתן לי כוח".  

קיבלת חיבוק מקובה בלשצ'יקובסקי (אקס בורוסיה דורטמונד, מ.ר) אחרי הגול, איך היה לשחק איתו? 
"וואלה, הוא שחקן. רואים את הניסיון והאיכות שלו מהרגע הראשון. מהאימון הראשון הוא בא ושאל אם אני צריך משהו, אהבתי את זה מאוד. אמר לי שלום בעברית, היה ממש נחמד מהרגע הראשון. זאת חוויה לשחק עם שחקן כזה ששיחק ברמות הכי גבוהות".

אגב, קובה, ששיחק גם בוולפסבורג ובפיורנטינה לפני שחזר לקראקוב כדי להציל אותה ממצבה, תרם למועדון כ-300 אלף אירו בזמנו וכעת הוא משחק בהתנדבות במועדון, נוכח המצב הקשה שלו עדיין.

איך אתה משווה את ויסלה לעומת אוסטריה וינה? העיר, האווירה, הקבוצה...
"לדעתי בסדר גודל של מועדון אוסטריה וינה הוא מועדון חדיש יותר, מבחינת האצטדיון והמתחם, אבל ויסלה מועדון הרבה יותר גדול שעשה הרבה דברים גדולים בהיסטוריה ופשוט נקלע לצרות, זה קורה לכל מועדון גדול. אני מקווה שנוכל לתקן את זה ביחד. כבר אחרי המשחק הלכתי לאכול בעיר ארוחת בוקר וזיהו אותי מיד". 

אלון תורג'מן חוגג עם קובה (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)אלון תורג'מן חוגג עם קובה (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)

בווינה היית פצוע לא מעט זמן וזה פשוט לא הסתדר העונה, מה גורם לך להרגיש שהפעם זה המקום הנכון עבורך?
"כמו שזה היה נראה בשבת, אני אמשיך לקבל את הגב כאן. הביאו אותי כדי לשחק ולהשאיר את הקבוצה בליגה. ברגע שאקבל, אחזיר במספרים. זה כדורגל, זה נזיל. יש להם אופציה עליי וכמובן שארצה להתקדם גם, אבל אני רוצה להישאר בליגה ואחר כך אלוהים גדול".

כמה באמת היית קרוב לחזור לארץ ולחתום בהפועל באר שבע? 
"האמת, לא הכי רציתי לחזור לארץ. חיפשתי את הנקודה ואת התשובה הנכונה לאן אני יכול ללכת בזמן הנכון וקיבלתי אותה. ברגע שזה הגיע, חשבתי על זה וראיתי את הרצינות של ויסלה, הדרך הייתה קצרה ולא חשבתי כבר על לחזור לישראל". 

אלון תורג'מן חוגג עם חבריו (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)אלון תורג'מן חוגג עם חבריו (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)

לא חזרת לליגת העל, אבל מתפתחת לנו עונה די מעניינת. כמי ששיחק במכבי חיפה ומכיר טוב את הליגה, מה אתה מעריך שיקרה בה בסיום העונה?
"מעניין. מכבי חיפה משחקת כדורגל יפה השנה, אבל למרות אני חושב שמכבי ת"א היא פשוט רמה אחת מעל הליגה. למרות שזה לא נראה ככה במשחקים שלה, יש לה עוצמות גדולות. מי שתאסוף את הנקודות במשחקים הקשים, מול הקבוצות שנופלים מולן בדרך כלל, תיקח את האליפות ואני חושב שזו מכבי ת”א”.