א.א.ק לרנקה ואומוניה ניקוסיה ייפגשו היום ב-17:00 במשחק המרכזי של המחזור ה-16 בליגה הקפריסאית. המשחק יועבר בשידור חי בערוץ ONE, ערוץ 50 וב-HD, ערוץ 550 ב-HOT.

הקבוצה של רן בן שמעון וגיא חיימוב (מוצהב ולא ישחק), המדורגת במקום השלישי עם 34 נקודות (במרחק 10 נקודות מהמוליכה, אנורתוזיס), מקווה לא למעוד בבית מול הקבוצה שבמקום החמישי עם אוהד לויטה בין הקורות.

בן שמעון נשמע דרוך לקראת המשחק ואמר: "המפגש מול אומוניה - הכי חשוב של העונה. יש בקפריסין ארבע מקומות בפלייאוף וכדי להבטיח מקום באירופה צריך לנצח את המשחק".

"אומוניה ניקוסיה זה המועדון הכי גדול בקפריסין וזה עושה את המשחק למעניין", הוסיף המאמן. במשחק הראשון העונה בין הקבוצות ניצחה לרנקה 0:1 במחזור השלישי.

רן בן שמעון (עמית מצפה)
רן בן שמעון. מצפה לו משחק חשוב (עמית מצפה)
 

בן שמעון סיפר כי לאחר הפגרה צירפה קבוצתו את החלוץ הספרדי צ'אנדו ששיחק בליגה הספרדית השנייה וגם התחזקה בקשר ברזילאי שכבר שיחק בעברו בקפריסין.

מהצד השני, יובל שפונגין, ששב לפני כשבוע לקפריסין אחרי שטופל בארץ, לא ייכלל בסגל של אומוניה, אבל יעקוב מקרוב אחר חבריו ובניהם השוער הישראלי.

"שמחתי שאוהד הצטרף אלינו והרבה יותר נעים שיש עוד מישהו שאתה מכיר ומסתדר איתו", סיפר שפונגין ל-ONE, על החברות שנרקמה בין השוער למגן שאוטוטו סוגר שלוש שנים במדי הקבוצה הקפריסאית. “לקח לו זמן לפתוח בהרכב אבל מאז הוא שומר על המקום שלו בגאון. אנחנו ביחד באימונים, אחרי האימונים, בבתי המלון עם הקבוצה, סה"כ זה נחמד ורק עוזר".

שפונגין (יוסי ציפקיס)
שפונגין. לא ישחק (יוסי ציפקיס)
 

על המצב של קבוצתו הוסיף: “אנחנו במקום החמישי, אחרי שפתחנו את העונה לא כל כך טוב, אבל הצלחנו להתגבר עם השחקנים הטובים שיש לנו, בעיקר זרים, ושחקני נבחרת קפריסין. הזרים פה בסה"כ מעלים את הרמה של הליגה, וזה הופך אותה לטובה יותר ממה שהייתה לפני כמה שנים".

אומוניה תחסר את אחד משחקניה המרכזיים, מרקוס סוארס, שהצטרף לנבחרתו לקראת אליפות אפריקה. שפונגין, שזו לא הפעם הראשונה בה הוא פוגש ישראלים כיריבים, מפרגן לרן בן שמעון לרוני לוי: “מחזיקים פה מאוד מהמאמנים הישראלים, וגם רואים תוצאות. הם מצליחים כל אחד עם הקבוצה שלו. כל זה יכול לעשות רק שם טוב לישראלים".