1. לילה נהדר עבר על שחקני נבחרת העתודה של ישראל, אחרי שאמש (שבת) הם הכניעו את צרפת 70:81 במשחק מלא אמוציות - והעפילו שוב לגמר אליפות אירופה עד גיל 20. מחוץ לאולם חגגו השחקנים עם עשרות האוהדים ובני המשפחה שחיכו להם אחרי המשחק, אבל מהרגע שעלו לאוטובוס הם היו צריכים לשנות פאזה. יש משחק נוסף בעוד פחות מיממה, והוא החשוב מכל. משחק הגמר נגד נבחרת ספרד, הערב ב-20:30. 

2. המשחק מול הצרפתים לא נפתח טוב, בדומה למה שקרה גם במשחקים אחרים בטורניר. ים מדר לא נכנס למשחק והתקשה עם הפיזיות של הצרפתים, אך למזלו של אריאל בית הלחמי היה לו את עידן אלבר, שנכנס למשבצת שלו והיה יוצא מן הכלל. בהיעדרו של מדר, מי שלקח על עצמו את הובלת הכדור וניהול המשחק בחלק נכבד מהזמן הוא דני אבדיה.

“אנחנו נבחרת אחת”, הכריז אבדיה אחרי חצי הגמר. “נלחמנו ביחד ואין יותר כיף מלנצח ביחד. אני עדיין לא מרגיש שהוכחתי משהו כי יש לי עוד המון דברים לשפר, אבל אנחנו נבחרת ואין שחקן אחד שהוא מעל כולם. אני אעשה הכל בשביל החברים שלי, אני לא יכול להסביר כמה רציתי לנצח במשחק הזה ובאתי בידיעה שאני אעשה כל מה שצריך כדי שזה יקרה. אני בסערת רגשות אחרי המשחק הזה, אבל אני מבטיח שנגיע רעננים למשחק האחרון ונהיה מרוכזים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בית הלחמי: "מגיע כל הכבוד לכולם"

במשחקי ההכנה לטורניר, כזכור, אבדיה וחבריו גברו על הספרדים. “ספרד רוצה נקמה על ההפסד בהכנה?”, שאל אבדיה, ומיד השיב: “גם ליטא רצתה נקמה, ומה קרה? אנחנו יודעים לעמוד בעומס. גם אם קשה וגם אם יש כאבים, אנחנו עושים את כל מה שניתן ומביאים יותר מ-100 אחוז למגרש. יש לנו עוד משחק אחד לעשות את זה. אני בטוח שהספרדים לא ישחקו רגוע, אבל כולם יבואו להילחם ואנחנו בין הנבחרות שהכי נלחמות בטורניר הזה”.

דני אבדיה הוא כוכב כדורסל, ככל הנראה הפוטנציאל הכי גדול שגדל במחוזותינו. הוא יודע את זה, המשפחה שלו יודעת את זה, האוהדים שחיכו לו בסיום המשחק והניפו אותו על הכתפיים יודעים את זה - וגם בנבחרת ספרד יודעים את זה. וכאן נשאלת השאלה - כאשר מכבי תל אביב מחפשת רכז נוסף לסגל, האם לא שווה לה להמר על אבדיה בעמדה מספר 1? ליאניס ספרופולוס התשובה.

דני אבדיה בטירוף (איציק בלניצקי)דני אבדיה בטירוף (איציק בלניצקי)

3. על הספסל של בית הלחמי יש המון אופי. לטענתו, הוא היה שמח לרוץ עם הסגל הזה גם בעונה מסודרת וארוכה. אין ספק, יש בשחקנים הצעירים האלה משהו מיוחד. גם יותם חנוכי העיד על כך: “התחלנו להאמין בפוטנציאל שלנו כבר מהמפגש הראשון של הסגל. באנו למשחק מול צרפת באמונה שלמה שגם אם פחות הולך לנו, אנחנו עדיין יכולים לחזור. וכשזה השתחרר? רצנו על הגל. ההגנה שלנו והאנרגיות שלנו שיחררו את המשחק”.

שני שחקנים בולטים שעלו מהספסל והפכו לג’וקרים היו אלבר שקלע 20 נקודות ורז אדם שהוסיף עוד 12 נקודות. “יש פה 12 שחקנים, כולנו שווים וכולנו טובים, וכל אחד צריך לקחת את ההזדמנות שלו כדי להוכיח את עצמו”, ציין רז אדם. “ספרד היא מעצמת כדורסל ובכל אליפות היא פייבוריטית בכל גיל, כך שנצטרך להתכונן אליהם טוב ואני בטוח שנעשה את זה. כמו בכל ערב, גם במשחק הגמר ניתן את הכל”.

רז אדם בטירוף (חגי מיכאלי)רז אדם בטירוף (חגי מיכאלי)

4. עם סיום המשחק מול צרפת הודיע הכרוז ניב זהבי כי בחצות תפתח מכירת הכרטיסים. בסיום, מסביב להיכל קבוצת שלמה ניתן היה למצוא בעיקר אוהדים ששקועים בסלולרי שלהם. הם לא בדקו מה חדש ברשתות החברתיות או מה קורה בחדשות, אלא ניסו לתפוס מקום בתור באתר מכירת הכרטיסים רק כדי שיוכלו לרכוש כרטיס לגמר. חצי שעה אחרי חצות, חוסלו כל הכרטיסים. הימור שלנו? המשחק הזה היה סולד-אאוט גם אם היו יוצאים למכירה מעל עשרת אלפים כרטיסים. אף אחד לא ירצה להחמיץ את זה.

“כל הדרך שעשינו היא מדהימה”, אמר יאיר קרביץ. “עכשיו אנחנו צריכים עוד ניצחון אחד, רק עוד אחד. עם ישראל איתנו, אנחנו מאוחדים ביחד, גם ברגעים הטובים וגם בפחות טובים, ואנחנו ננצח ביחד. אנחנו צריכים שכל אחד יביא את כל מה שיש לו למשחק הגמר, בין אם הוא אוהד או שחקן, כי עכשיו זה הזמן שלנו לעשות את זה”.

יאיר קרביץ, ים מדר ויותם חנוכי (איציק בלניצקי)יאיר קרביץ, ים מדר ויותם חנוכי (איציק בלניצקי)