מכבי תל אביב תפגוש הערב (21:05) בהיכל מנורה מבטחים את באיירן מינכן ביורוליג, זאת במטרה להמשיך לנצח ולשמור על מאזנה החיובי בדרך לשלב הבא. מאמן הצהובים, יאניס ספורופלוס, קיים מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות והתייחס למצבו של טאריק בלאק וכמובן לחשיבות של המשחק.

״אנחנו נשחק משחק מאוד חשוב, נגד קבוצה שתנסה למצוא דרך להשיג ניצחון חוץ לאחר ההפסדים שלה בבית, ולכן מהסיבה הזו אנחנו צריכים להיות מרוכזים ומוכנים לשחק משחק קשה”, אמר ספרופולוס, “באיירן היא קבוצה מאוד מאורגנת על הפרקט שיודעת מה לעשות ואיך לשחק, ואנחנו צריכים להיות מוכנים ולקרוא את מה שהם רוצים לעשות ולשחק הגנה טובה כדי לעצור אותם, ובהתקפה להיות סבלניים ולמצוא את האופציה הכי טובה. אנחנו רוצים שהאוהדים שלנו יעזרו לנו כתמיד ויהיו השחקן השישי שלנו״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס ופרנקו מסכמים

כשירותו של טאריק בלאק: ״הרגל שלו בסדר, אבל הוא משחק עם מגן על הברך. נראה באימון איך הוא יהיה ונדע טוב יותר לפני המשחק, הסיבה היא שאנחנו מקבלים את ההחלטות שעות ספורות לפני המשחק יחד עם השחקנים, שאין ספק שהם רוצים לשחק, אבל אם הם מרגישים כאב אז זה לא טוב״. 

החסרונות של באיירן: ״זו קבוצה שמשחקת המון עם הגב לסל, וכולם משחקים שם פוסט כך שזה משחק אחר בשונה מהפיק אנד רול, לכן אנחנו צריכים להגן טוב מאוד בצבע ולכן גם אמרתי שאנחנו צריכים לקרוא את מה שהם עושים״.

טאריק בלאק מול אייל שולמן (עמרי שטיין)טאריק בלאק מול אייל שולמן (עמרי שטיין)

על גרג מונרו: ״אם אני אגיד את התוכניות שלנו על גרג מונרו הם יידעו, הוא שחקן שמקבל הרבה כדורים בהתקפה ובפוסט אפ״.

האם זה זה משחק שמכבי ת”א חייבת לנצח: ״לא, למה אתם שמים לחץ? לא, זה משחק שאנחנו חייבים לנצח כמו כל משחק, בחיים שלנו ישנם ימים גשומים וימים חמימים ואנחנו ממשיכים לחיות״.

יאניס ספרופולוס (עמרי שטיין)יאניס ספרופולוס (עמרי שטיין)

עד כמה קשה להתכונן למשחקים כשאין מספיק זמן בין המשחקים: ״בכל מה שנוגע ללוח הזמנים, זה מה שזה ואין מה לעשות, אני חושב שהמטלית נהיה מוכנים, וגם מבחינה פיזית כי במהלך השבוע שעבר שיחקנו עם רוטציות קצרות יותר ולמשך פחות דקות בכדי שכולם יהיו רעננים יותר״.

הסיבה להצלחתו של ג׳ון דיברתולומאו: ״לא החתמנו פוינט גארד, אמרתי את זה לכולם כבר בפתיחת העונה אם אתם זוכרים, שאם אני אביא פוינט גארד איך אני אמצא דקות עבור ג׳ון, אמרתי לכולם שאני סומך עליו ואני אוהב אותו וגם את כל השאר, אבל לגבי ג׳ון העובדה שהוא משחק טוב זה בגלל הדקות שהוא מקבל״.

ג'ון דיברתולומאו (איציק בלניצקי)ג'ון דיברתולומאו (איציק בלניצקי)