עם מאזן 4:7 ביורוליג, מכבי ת”א תנסה להשיג הערב (חמישי, 21:05) את ניצחונה השני ברציפות ביורוליג כשתפגוש בהיכל מנורה את באיירן מינכן במסגרת המחזור ה-12 של המפעל. בסמוך למשחק, הצהובים הודיעו שעומרי כספי, שהיה בספק להתמודדות ועוד לא התאושש מהפציעה שלו, לא ייכלל בסגל של יאניס ספרופולוס. כמו כן, גם סנדי כהן נותר מחוץ לסגל של המאמן היווני. 

במכבי שומרים על רמת כוננות גבוהה כפי שעולה מדבריו של טיילר דורסי: "ביורוליג לעולם אין משחק קל. הם יבואו מוכנים בניסיון להשיג ניצחון חוץ ראשון. אנחנו חייבים לשמור על הבית ולהמשיך במה שעשינו לאחרונה ביורוליג, נגיע מוכנים".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס ופרנקו מסכמים

ההתמודדות עם העומס: "אין ספק שזו עונה ארוכה ויש פציעות, זה דבר שקורה. חשוב מאוד שנקבל כמה שיותר מנוחה כשחקנים במהלך תקופה שכוללת משחקי חוץ, אנחנו חייבים את זה לעצמנו. אנחנו חייבים לשמור על הגוף שלנו ככל שהעונה מתקדמת".

ההסתגלות לכדורסל באירופה לאחר שהגיע מה-NBA: "אנחנו תמיד יכולים להשתפר, אנחנו רק חודשיים בעונה, יש עוד דרך ארוכה. זה תהליך שמתקדם יום אחרי יום וכולם חווים אותו, גם השחקנים וגם המאמנים. אנחנו צריכים להשתפר ולהיות טובים הרבה יותר".

דני אבדיה וטיילר דורסי (עמרי שטיין)דני אבדיה וטיילר דורסי (עמרי שטיין)

סגנון המשחק הייחודי של באיירן מינכן, בו הבווארים מתמקדים בעיקר בעבודה בצבע: "כבר התמודדנו עם ההגנה בצבע, אבל ללא ספק זה סגנון מעט שונה שהקבוצה משחקת יותר בצבע מאשר עם פיק אנד רול. אנחנו צריכים להתכונן ולנסות להרים את הקצב ההתקפי, ומבחינה הגנתית לנעול את הצבע".

עם הרחבת הליגה רף הניצחונות המינימלי להעפלה לשלב הבא עלה ל-18 לפחות (בעונות החולפות הספיקו 15-16 ניצחונות), בעקבות זאת כל משחק קריטי העונה. אם ברצונה של אלופת המדינה לעשות צעד נוסף ומשמעותי הם יהיו חייבים לשמור על הבית גם נגד באיירן מינכן, שמגיעה להתמודדות ללא טי ג'יי בריי, ניהאד דג'דוביץ' וג'וש הוסטיס. על הסגל החסר של מינכן הוסיף דורסי: "זו אותה הכנה, לפי מה שהמאמן מכין אותנו, זה לא משתנה. אנחנו צריכים להתמקד בכל השחקנים, כולל אלה שעולים מהספסל, כך שאנחנו צריכים להתכונן גם עבורם ולדעת מה הם עושים הכי טוב".  

טיילר דורסי שואג (איציק בלניצקי)טיילר דורסי שואג (איציק בלניצקי)

גם אות’לו האנטר הגיב לקראת המשחק: “בסופו של דבר אנחנו מתגאים במשחק ההגנה שלנו. גרג מונרו טוב בפוסט, צריכים לנצח אותו בנקודה הזו, להקשות עליו ולהמשיך משם. אנחנו צריכים לנסות להשתמש במהירות שלנו, הסתכלנו בווידאו של היריבה ואנחנו חושבים שזה יכול לעזור לנו. צריכים להקדים אותם בכל אספקט, לרוץ יותר וליישם את תכנית המשחק שלנו".
העובדה כי בבונדסליגה באיירן מושלמת, אך ביורוליג היא לא מצליחה לנצח בחוץ: "אני חושב שכל קבוצת יורוליג היא תחרותית וטובה. נכון שעד כה היא לא ניצחה משחק חוץ אבל היא קבוצה טובה, צריכים להיות מוכנים למשחק מעולה. בשבילנו ההגנה חשובה לא משנה מה”.

אות'לו האנטר עם הכדור (עמרי שטיין)אות'לו האנטר עם הכדור (עמרי שטיין)

האם המנוחה במשחק האחרון תרמה לו: "אישית, אני אוהב לשחק, במשחק האחרון המאמן נתן לי מנוחה, בשבילי זה לא משנה אם אנוח או לא, אני תמיד מוכן להיות על הפרקט."

אות'לו האנטר מטביע (נעם מורנו)אות'לו האנטר מטביע (נעם מורנו)