במכבי תל אביב מרוצים מהניצחון אמש (אמש) על באיירן מינכן 55:77, אך לצד כל המחמאות שקיבלו שחקני האלופה, ניכר כי מפלס הדאגה הרקיע שחקים לאחר שנייט וולטרס (שריר הירך האחורי), וג'ון דיברתולומאו (שריר החזה) נטשו את ההיכל ונסעו לבית החולים שם עברו בדיקת MRI.

לאחר שנבדקו בבית החולים איכילוב, התבררו לצהובים תוצאות הבדיקה הראשונית: דיברתולומאו סובל מקרע בשריר החזה ועלול להיעדר לתקופה של עד 6 חודשים, המשמעות היא שייתכן וסיים את העונה. וולטרס לעומתו סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי וצפוי להיעדר לתקופה של כ-6 שבועות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "זוסמן יותר טוב מהעונה שעברה"

ברבע השלישי, מאמן הצהובים יאניס ספרופולוס לא האמין למראה עיניו לאחר שחדירה של אלייז'ה בראיינט על קו הבסיס הסתיימה בכך שהשחקן נותר שרוע על הפרקט ונאנק מכאבים. היווני לא הצליח להסתיר את הבהלה, אך למזלו של ספרופולוס ושל מכבי תל אביב, בראיינט התאושש וחזר לשחק ללא כל בעיה.

בניצחון של הצהובים בנהריה, בסביבת המועדון הודו כי טאריק בלאק לא בדיוק הרגיש בנוח היות והברך הימנית הטרידה אותו, אך במשחק מול באיירן בו זכה לכמות דקות נכבדת לראשונה מזה זמן מה, הוא היה נראה טוב בהרבה ואף התנועע באופן חלק יותר, הסיבה? טרם פתיחת המשחק השחקן התחמם על אופני הכושר שהועלו ומוקמו מאחורי ספסל הקבוצה. מי שעוד עלה על האופניים היה יובל זוסמן.

בדיוק כשם שקרה בשבוע שעבר עם טאריק בלאק ואלייז'ה בראיינט כאשר השניים ישבו מאחורי הסל ועודדו את חבריהם לקבוצה, הפעם היה זה תורו של סנדי כהן שהמשיך לעודד ולמחוא כפיים לחבריו לקבוצה על כל פעולה חיובית אשר ביצעו. מי שזכה ללא מעט מחמאות בסוף המשחק היה יובל זוסמן, שרק לפני 11 ימים היה ניכר כי הוא חווה תקופה קשה.

סנדי כהן (איציק בלניצקי)סנדי כהן (איציק בלניצקי)

במועדון התמוגגו מהיכולת אותה הציג בשני צידי המגרש, כאשר היה נראה שזוסמן מעורב כמעט בכל פוזשן התקפי כמו גם הגנתי, במועדון שמחו לראות את השיפור בביטחון של יובל על הפרקט ואין ספק כי הציפייה היא שימשיך באותה היכולת. "זוס" זכה למחמאות גם ממאמנו בסוף המשחק כמו גם אנג’לו קלויארו, אך יכולתו של הראשון סיפקה רגיעה זמנית בכל מה שנוגע לשתי הפציעות שחומרתן כאמור תתברר רק בהמשך היום.

בתום המשחק, חדר ההלבשה של הצהובים היה שמח אך גם מותש כפי שהעיד טאריק בלאק: "זה היה משחק נהדר עבורנו, שמחתי לחזור, גאה בדרך ששיחקנו ובהגנה שהצגנו ואני מצפה בקוצר רוח לראות איזה שיפורים אנחנו יכולים לבצע. זה מרגיש טוב, קצת כואב לי, קצת עייף כי לא דרכתי על הפרקט ולא שיחקתי כל כך הרבה דקות תקופה ארוכה כך שזה חלק מהעניין, אבל אני אחזור לעצמי אני אהיה בסדר".

טאריק בלאק עם הכדור (איציק בלניצקי)טאריק בלאק עם הכדור (איציק בלניצקי)

ברבע השלישי, יתרון השיא של הצהובים כבר עמד על 23 (28:51), אך הבווארים סירבו לוותר וחזרו עד לכדי פיגור של שש נקודות בתום הרבע השלישי. בלאק התייחס לאירועי הרבע ואמר: "כדורסל הוא משחק של ריצות. הייתה לנו ריצה מתחילת המשחק ועד אותה הנקודה (ברבע השלישי) שהם התחילו לרוץ, הצלחנו לעמוד בזה ולחזור חזרה למשחק".

המאצ' אפ עם גרג מונרו: "הוא שחקן נהדר עם עבר של הרבה שנים ב-NBA, עשה שם את שלו עם קריירה נהדרת, שיחק בג'ורג'טאון (במכללות) וגם בתיכון, ההישגים שלו נפרשים על גבי דפים שלמים, יש לי המון כבוד אליו הוא עושה את שלו ואני שמח עבורו".

יובל זוסמן (איציק בלניצקי)יובל זוסמן (איציק בלניצקי)

על יובל זוסמן: "אלו הציפיות ממנו כל ערב, הוא שומר כל משחק הוא חוטף בכל משחק, קולע בכל משחק הוא אפילו עוזר לנו מעמדת הפוינט גארד, וזה מה שאנחנו מצפים ממנו בכל משחק שיעלה עוד מדרגה והוא הגיע כבר לקליבר בו הוא נמצא כעת. יש משחקים טובים יותר ומשחקים טובים פחות, וישנם רגעים שטובים פחות מאחרים וייתכן וזה מה שהיה נגד ירושלים, אבל עכשיו רואים מי הוא באמת".

טיילר דורסי הרחיב על תופעת התמיכה לה זוכים מחבריהם לקבוצה שנשארים “על אזרחי” בשבועיים האחרונים: "אנחנו משפחה, וכולם תומכים בכולם ולא משנה מה, אם החבר’ה פצועים או שלא משחקים, הם תומכים בנו וזה מה שאנחנו נעשה לאורך העונה כי אנחנו נצטרך את כולם, מתי שיהיו לנו אנשים שיפצעו זו עונה ארוכה".

אלייז'ה בראיינט וטיילר דורסי חוגגים (איציק בלניצקי)אלייז'ה בראיינט וטיילר דורסי חוגגים (איציק בלניצקי)

האם מה שקרה ברבע השלישי היה תוצאה של הרוטציה שהתקצרה בעקבות הפציעות של ג'ון ושל נייט? "לא, אני חושב שפשוט לא הצלחנו לקלוע והגנתית פשוט לא הצלחנו לבצע עצירות כך שזו הייתה ההגנה באותו פרק זמן במהלך הרבע השלישי בו הם הצליחו לחזור למשחק".