מכבי תל אביב תעלה הערב (חמישי, 21:30) על הפרקט ב-"אאודי דום", ההיכל ההיסטורי של באיירן מינכן שאירח לא מעט משחקים גדולים, כשאולי הזכור שבהם היה דווקא משחק הגמר השנוי במחלוקת של המשחקים האולימפיים (מינכן 1972) בין נבחרת ארצות הברית לבין זו של ברית המועצות, אך הפעם כאמור תהיה זו אלופת ישראל שתעלה על הפרקט המדובר בפעם השלישית למפגש במסגרת המחזור ה-21 ביורוליג.

יהיה זה מפגשם השישי של שתי הקבוצות בסך הכול, כאשר אליו מגיעים הצהובים במאזן של חמישה ניצחונות מול הבווארים. המפגש הראשון בין הקבוצות נערך בעונת 2013/14, והראשון של הצהובים על הפרקט באאודי דום, המשחק היה השני באותה העונה ביניהן כאשר ניצחונה של מכבי במשחק החוץ הבטיח למעשה את העפלתה של הקבוצה לשלב ההצלבה באופן סופי באותה עונה שהסתיימה עם זכייה ביורוליג.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אמארה עם מילים ראשונות כשחקן מכבי ת"א

ערב המשחק ונראה שהצטרפותו של אמארה סטודמאייר ממשיכה להיות על סדר היום, אך בסביבת הקבוצה עדין מוטרדים מחסרונו של יובל זוסמן. חשוב להבין שהכישרון הצעיר נחשב לאחד העוגנים ההגנתיים של הצהובים, אך יתרה מכך בקבוצה מסתכלים קדימה ומבינים כי חסרונו בעצם יוסיף דקות משחק משמעותיות לאחרים בימים הקרובים שיהיו הרי גורל, שכן לאחר משחקי הקבוצה מול באיירן מינכן והפועל תל אביב, תתקבל ההחלטה גם בנוגע לרישום הזר השמיני של הקבוצה וכל זאת כשסטודמאייר אמור להצטרף לקבוצה בימים הקרובים.  

אלייז'ה בראיינט התייחס תחילה להצטרפותו של סטודמאייר לקבוצה: "אמארה שחקן נהדר, אחד מהגדולים ששיחקו ב-NBA וזו הזדמנות לשחק לצידו. ההשתלבות שלו? זו שאלה טובה עבור המאמן, אני כאן רק כדי לעשות את העבודה שלי, בין שזה לזרוק לסל או כל דבר אחר שהמאמן יבקש ממני, משלמים לו הרבה כדי לאמן את הקבוצה והוא עשה עבודה נהדרת ואני חושב שהוא יעשה עבודה נהדרת גם עם אמארה".

אלייז'ה בראיינט (שחר גרוס)אלייז'ה בראיינט (שחר גרוס)

כיצד מתמודדים עם באיירן: “הכל סובב סביב הרגלים וככל שנתמקד בהרגלים שלנו הדברים ילכו לטובתנו במשחק, אנחנו נמצאים עמוק בתוך העונה ואני חושב שהכי חשוב זה להיצמד להרגלים שלנו".

ג'ייק כהן נשאל האם הוא חשב שיצא לו לשחק לצידו של סטודמאייר במהלך הקריירה שלו: "אני נרגש מכך, עם כל הפציעות שהיו לנו היינו צריכים עזרה ואני נרגש שהוא יכול היה לבוא ושהוא יעזור לנו בהקדם האפשרי".

אמארה סטודמאייר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)אמארה סטודמאייר (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

השמות הנוצצים בסגל: “אין ספק שיש לנו המון כישרון אבל הפציעות ממש פגעו בנו לאחרונה, והעבודה שהצלחנו לנצח ולשחק טוב למרות כל אלו מהווה עדות נהדרת לכישרון שיש לנו בקבוצה, ואני מקווה שהשחקנים החדשים יוכלו ולהמשיך להתקדם ולפתח את מה שהתחלנו. ארון ג’קסון וג'יילן ריינולדס עשו עבודה נהדרת והצליחו להשתלב נהדר בקבוצה גם מבחינת חדר ההלבשה וזה סופר חשוב וכולי תקווה שאמארה יוכל לעשות בדיוק את אותו הדבר, כי כולם יודעים לאיזה קליבר הוא שייך. הכימיה שיש לנו כאן בקבוצה היא טובה וברגע שהוא ישתלב כאן על ומחוץ לפרקט זה יהיה נפלא".

לאור העומס שנוצר, מה יכולים השחקנים לעשות טוב יותר בכדי לשמור על הגוף: “הפציעות מצערות, אבל לפעמים הן פשוט קורות ואני יודע עד כמה החבר’ה דואגים היטב לגוף שלהם, כאן אני רואה אותם בכל יום, כשהם עושים מתיחות וכשהם אוכלים נכון ונחים, ולפעמים פשוט סופגים מכה לא טובה. רגב פנאן והצוות הרפואי עושים עבודה טובה מאוד בקבוצה והם דואגים לנו אבל איך אומר המשפט – ‘לפעמים הדילר נותן לך יד לא טובה וזה חלק מהחיים’".