כבי תל אביב תפגוש הערב (חמישי, 21:05) את מילאנו במסגרת המחזור ה-20 של היורוליג, חניכיו של יאניס ספרופולוס מגיעים במומנטום לא רע אך בסביבת הקבוצה לא מעט דאגות לקראת המפגש בשל המצב בו מגיעה היריבה לתל אביב ושחקני הקבוצה נראו דרוכים כאשר עלו לפרקט לאחר תדרוך הווידאו.

המשחק מול ברצלונה בשלישי האחרון, כפי שקרה בלא מעט ממשחקיה של הקבוצההעונה, היה הערב של "החבר’ה האחרים", משמע – הצוות המסייע - הרגע בו שחקני הרוטציה עשו את ההבדל, רק שבמכבי של השנה הנושא הזה של "החבר’ה האחרים", כמו גם "שחקני הספסל" לא באמת קיים. לא אחת התראיינו שחקני הקבוצה ובזה אחר זה דיברו על תחושת המשפחה ועל כמה מודלים לחיקוי יש בסגל.

המנטרות האלו שחזרו ביותר ממקרה אחד נאמרו גם על ידי גורמים בסביבת המועדון והכימיה על ומחוץ לפרקט בולטת מאוד. אחת הדוגמאות הבולטות היא אולי זו של אנג'לו קלויארו. מכבי חיפשה לו קבוצה, הוא מבחינתו לא כל כך מיהר לוותר ובעוד שחקנים אחרים היו מתמרמרים, דבר אשר היה יותר מלגיטימי בסיטואציה כזו, השחקן מצידו התנהל בצורה שונה לחלוטין והרווח כולו של שני הצדדים. התרומה של קלויארו לא תמיד באה לידי ביטוי בנקודות שהוא קולע או בריבאונדים אותם הוא מוריד, אך ההשתלבות שלו במרקם הקבוצתי מהבחינה החברתית והמקצועית הן בדרגה הגבוהה ביותר והגישה החיובית שלו כמו גם האנרגיות לא פחות ממדבקות, כפי שקרה במשחק נגד ברצלונה.   

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "יהיה קשה, צריך להיות מוכנים"

מבחינה מספרית קלויארו אמנם רואה זמן פרקט מועט יותר (כחמש דקות) אך המספרים אותם הוא מעמיד לא רחוקים מהממוצעים אותם העמיד בעונה שעברה: 7.4 נקודות אל מול 6 העונה, 4.8 ריבאונדים בעונה החולפת אל מול 3.7 העונה. השחקן הוא לא היחיד שהרים את הרמה שלו לאחרונה, ויש לציין את ג’ייק כהן שהפך אף הוא להיות אחת ההפתעות הנעימות של המאמן היווני.

כהן שנחשב לשחקן עם איי קיו כדורסל מאוד גבוה, מספק עד כה את המספרים הטובים ביותר שלו ביורוליג: הדקות עלו (כחמש דקות) מהעונה שעברה והמספרים קפצו בהתאם מ-2.9 נקודות ל-7, הריבאונדים עלו מ-1.1 ל-2.4 אבל מעל לכל כהן פשוט נלחם על מיקומים בהגנה ולא עושה חיים קלים לאף קבוצה בשני צידי המגרש. בליגת העל הוא אף הפך להיות לא פחות משובר שוויון, כאשר הוא תורם בכל אספקט של המשחק.

לקראת המשחק אמר נגד האיטלקים אמר קלויארו: "זה  היורוליג כך שכל משחק הוא קשה. משחק לאחר משחק צריך להביא את היכולת הכי טובה שלך וכל החבר’ה כאן מנוסים והם יודעים את זה. הם ניצחו אותנו במשחק הקודם במגרש שלהם".

אנג'לו קלויארו וטיילר דורסי חוגגים (איציק בלניצקי)אנג'לו קלויארו וטיילר דורסי חוגגים (איציק בלניצקי)

חשש שמכבי תיכנס לתקופה פחות טובה: "זו בדיוק הסיבה שמסתכלים משחק אחר משחק ולא על קבוצה של משחקים. כשנמצאים ברצף של ניצחונות או של הפסדים מסתכלים על האתגר הבא ואם מסתכלים קדימה מדי אז מתחילים הקשיים ודברים רעים יכולים לקרות".

טיילר דורסי הוסיף: "נותרה לנו מספיק אנרגיה במיכל, אני אוהב לשחק במשחקים סמוכים במיוחד אם מנצחים אחד אז ממשיכים עם האנרגיה והקצב גם למשחק הבא, אנחנו נהיה מוכנים, הם קבוצה שמחפשת לנצח בחוץ אז זה יהיה משחק קשה נוסף עבורנו".

מחשבות על כך שהרצף הרע של מילאנו יסתיים מול מכבי: "לא אף פעם, כי אפשר להפסיד בכל משחק נתון ועכשיו הם מגיעים אפילו עם יותר מוטיבציה ותחושה שהם חייבים לנצח במשחק הזה ולכן אנחנו חייבים להיות מוכנים למשחק מולם כי הם יגיעו עם הרבה אנרגיות ומוכנים להילחם בניסיון לנצח בחוץ ואנחנו פשוט נמשיך להגן על הבית".

טיילר דורסי חוגג עם שחקני מכבי ת"א (איציק בלניצקי)טיילר דורסי חוגג עם שחקני מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

משחק שני ברציפות בבית יכול להוות יתרון: "בוודאי, כששיחקנו את השבוע הכפול בחוץ (מילאן וברצלונה) הפסדנו, אז לשחק כאן בבית בדרך שבה אנחנו משחקים כאן עם האנרגיות ועם הקהל זה נהדר".

מה צריך לעשות הפעם כדי שהתוצאה תהיה שונה: "הם קבוצה שונה, הם הוסיפו שחקן, ראינו את הווידאו וניתחנו אותו כך שאנחנו יודעים מה אנחנו צריכים לעשות במשחק הזה, ואנחנו לא רוצים להסתכן ולתת למשחק להיות צמוד אבל אם זה מה שיקרה אנחנו נצטרך ללמוד איך לנצח משחקים צמודים".