האם עונת 2019/20 ביורוליג תמשיך עד להכרעה או תגיע לסיומה המוקדם? שאלת מיליון האירו של הכדורסל האירופי תוכרע, לפי דיווח בספרד, ביום שני הקרוב, 25 במאי, בהצבעה של 11 הקבוצות בעלות הרישיון הרב-שנתי בליגה, ביניהן מכבי תל אביב.

הישיבה תהיה וירטואלית כמובן, בשל המצב, ומי שזומנו אליה הם ראשי 11 המועדונים הבכירים – ריאל מדריד, ברצלונה ובאסקוניה מספרד, פנאתינייקוס ואולימפיאקוס מיוון, אנדולו אפס ופנרבחצ’ה מטורקיה, צסק”א מוסקבה, אולימפיה מילאנו, ז’לגיריס קובנה וכאמור - מכבי ת”א. 

ההכרעה תושג ברוב קולות, כך ש-6 קבוצות בעד או נגד יכריעו את הכף. רק במקרה שאחת מהקבוצות תימנע מהצבעה, מנכ”ל היורוליג ג’ורדי ברתומאו יוכל להשתמש בקול שלו כדי להכריע. לאחר שתתקבל ההכרעה, היא תצטרך לקבל את אישור הוועדה המנהלת, שם משתתפות כל 18 הקבוצות של המפעל.

הגרף חושף: המרוויחים הגדולים ביותר ב-NBA

אם יוחלט שהעונה ממשיכה, המטרה היא לקיים במהלך חודש יולי את ששת המחזורים הנותרים לעונה הסדירה, ולאחר מכן 8 הראשונות יעלו לרבעי הגמר, חצאי הגמר והגמר, כאשר בכל השלבים ההכרעה תהיה במשחק אחד.

לפי הדיווח, בישיבה גם יציגו בפני הקבוצות את כל התרחישים האפשריים להמשך העונה, כולל האפשרויות השונות לאירוח המשחקים. כרגע, לפי אותו דיווח, בלגרד היא אחת המועמדות הבולטות לאירוח וגם האופציה הליטאית (וילנה וקובנה ביחד) נמצאת על השולחן, אך גם אתונה, סלוניקי, לובליאנה, ברלין וקלן לא ירדו מהפרק.