כשהיא בתקופה נהדרת בה השיגה חמישה ניצחונות רצופים, כולל שניים ביורוליג, מכבי תל אביב תתמודד מול אתגר לא פשוט כלל, כאשר תארח הערב (חמישי, 21:05) את צסק”א מוסקבה החזקה בהיכל מנורה מבטחים במסגרת המחזור ה-13 ביורוליג. אלופת ישראל והקבוצה הרוסית מחזיקות במאזן זהה במפעל האירופי עם שמונה ניצחונות וארבעה הפסדים. לקראת המפגש המסקרן, מאמן הצהובים, יאניס ספרופולוס, ערך מסיבת עיתונאים לקראת המפגש, כשגם המנהל המקצועי ניקולה וויצ’יץ’ התייחס להתמודדות ולסוגיית הרכש.

וויצ’יץ’, דיבר על דיברתולומאו תחילה: “ג’ון עבר את הניתוח בהצלחה ואנחנו תומכים בו לכל אורכו של התהליך. אנחנו מחכים לתחילת תהליך ההחלמה שלו. אנו נערוך בדיקות תקופתיות באשר לקצב ההתקדמות שלו ומאחלים לו כל טוב ושיחזור הכי מהר שאפשר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
וויצ'יץ': רוצים לצרף שחקן שמתאים לקבוצה

מה אתה יכול לספר לנו על החיזוק שאתה יכול להביא: “מרבית השמות שפורסמו הם נכונים, אנחנו מחפשים בשוק ואנחנו מנסים למצוא את השחקן הטוב ביותר עבור הקבוצה. אני חושב שיש לנו קבוצה מדהימה של בחורים ואנו רוצים לצרף מישהו שיהיה מתאים לקבוצה, ישחק ברמה שאנחנו משחקים ושיעזור לקבוצה בתקופה הזו. לא קל למצוא שחקנים כמו שאתם יודעים, היה קשה למצוא פוינט גארד בקיץ במיוחד עכשיו בדצמבר, כאשר כמה קבוצות מחפשות שחקנים לאותה העמדה כך שאנחנו ממשיכים לחפש ואם נמצא נעדכן אתכם, למרות שזה קשה להפתיע אתכם כי כולם מדברים על אותם השמות”.

פנרבחצ’ה ומילאנו מחפשות רכז גם כן, כשנלחמים מול הקבוצות האלו מה הסיכויים להצליח מולן בטח כאשר השוק דליל? “באופן כללי השוק מאוד יבש בחודשים האחרונים. כל כך הרבה ליגות וכל כך הרבה תחרויות ואין פס ייצור של שחקנים שיכול לתת מענה לכולן. אנחנו מרגישים את זה כל שנה, ובמיוחד עכשיו בדצמבר, אבל שוב לא נביא סתם מישהו כדי להוסיף מישהו. אנחנו רוצים להביא מישהו שיוכל להוסיף איכות והוא קודם כל צריך להיות אדם נהדר כי שוב, כמו שאמרתי יש לנו קבוצה מדהימה של שחקנים שנלחמת יחדיו ומשיגים תוצאות נהדרות ואפשר לראות שגם סטטיסטית הם עושים דברים מדהימים ביורוליג, אז זה לא קל למצוא שחקן שיתאים לקבוצה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "מאמין בשחקנים שיש לנו"

ספרופולוס אמר בפתח דבריו: “זו קבוצה חזקה ואיכותית מאוד, מנוסה שאמורה להגיע לפיינל פור. נרצה לשחק טוב ולתת את המקסימום. כמו שרואים, יש הרבה שחקנים שיכולים לעזור להם, בחורים גדולים ואיכותיים. לא ניתן להם לקלוע סלים קלים, נשחק באופן שאנחנו רגילים, בחוכמה, נקרא את המשחק ונופיע כמו שאנחנו רוצים. יודעים שההיכל יהיה מפוצץ באוהדים, מקווים שהם יעזרו לנו להלחם מול קבוצה טובה מאוד”.

מכת הפציעות: “הפציעה של ג’ון דיברתולומאו היא הכי קשה, כי הוא חלק חשוב בקבוצה. אני לא רוצה לדבר על הפציעות עכשיו, כי אני לא רוצה שיחשבו שאני מחפש תירוצים, אני מאמין בסגל שלי ובטוח שיהיה אפשר לחפות על מי שחסר, צריכים להישאר ביחד ונלחם ביחד ולשחק עם כל הלב. יש היעדרויות, אבל ננסה להיות הכי טובים שאפשר”.

ג'ון דיברתולומאו (איתי כהן)ג'ון דיברתולומאו (איתי כהן)

האם ניצחון על צסק”א מוסקבה בסגל כזה יהווה הצהרה: “אני לא אוהב לענות לשאלות היפותטיות, כי אני לא רוצה להגיד כל הזמן איפה נהיה, אני רק רוצה ללמד את השחקנים שלי. הדבר הכי חשוב בשבילנו הוא להופיע הכי טוב שאפשר, יש רגעים רעים, אבל ננסה להיות הכי טובים שאפשר. אפשר לשאול אותי שאלה כזו אחרי משחק, לא עכשיו.

חיזוק הסגל בשל הפציעות: “אנחנו נבדוק בשוק השחקנים מי הכי יתאים למכבי ת”א, ההנהלה תמיד תומכת בנו ותיתן אקסטרה כסף כדי למלא את החור השחור הזה, אבל זה לא זמן פשוט להביא שחקנים כי לרוב יש חוזה והם מחויבים לקבוצות בליגות אחרות. רצינו את טיילר אניס, אבל הוא רוצה לשחק ב-NBA ומתכוון להשקיע הכל כדי שזה יקרה, ננסה להביא שחקן שישדרג אותנו, לא נביא שחקן סתם כדי להביא. מי שהאופציה הכי טובה יגיע”.

טיילר אניס בפעולה (רויטרס)טיילר אניס בפעולה (רויטרס)

שיטת המשחק: “אנחנו צריכים לשחק טוב בכל כיוון, עם הגבוהים והגארדים, צריך לתקוף ולחפש את הדרך הטובה ביותר להוציא דברים לפועל, אבל לא רק הגארדים צריכים לזרוק, כולם צריכים להשתתף. נצטרך לעצור את צסק”א, כי יש להם שחקנים מצוינים, נעשה עוד אימון ותדריך וידאו ונדע מה לעשות. המאמץ והריכוז חשוב מאוד כדי שדברים יעבדו היטב”.

לסיום אמר: “החוזק שלנו? צריכים לשחק כרגיל, יש לנו אחת ההתקפות הטובות ביורוליג ולהם אחת ההגנות הטובות ביותר, אנחנו טובים כי השחקנים הם קבוצה וזה מה שחשוב לי, כדורסל הוא משחק קבוצתי וכולם חשובים, כולם תומכים וזה מה שאני רוצה לראות. סקוטי ווילבקין צריך עכשיו גם לארגן את המשחק ולא רק לזרוק, נארגן את הקבוצה והם יצטרכו להתעלות. השחקנים יצטרכו לעשות את המקסימום עבור הקבוצה ויש להם הזדמנות”.

שחקני מכבי תל אביב באימון (איציק בלניצקי)שחקני מכבי תל אביב באימון (איציק בלניצקי)
אות'לו האנטר (איציק בלניצקי)אות'לו האנטר (איציק בלניצקי)
טיילר דורסי (איציק בלניצקי)טיילר דורסי (איציק בלניצקי)
סנדי כהן (איציק בלניצקי)סנדי כהן (איציק בלניצקי)
סקוטי ווילבקין (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין (איציק בלניצקי)
אלייז'ה בראיינט (איציק בלניצקי)אלייז'ה בראיינט (איציק בלניצקי)
קווינסי אייסי (איציק בלניצקי)קווינסי אייסי (איציק בלניצקי)
יובל זוסמן (איציק בלניצקי)יובל זוסמן (איציק בלניצקי)