הנהלת היורוליג כניסה ישיבה דחופה למחר (רביעי) במטרה לכריע האם לסיים כבר עכשיו את עונת 2019/20 או להמשיך להמתין לטיפול בנגיף הקורונה באירופה ולראות האם ההנחיות יתרככו. בכל אופן, המפעל בכל מקרה הוקפא עד ל-11 באפריל, כאשר הצפי לחזרה בתאריך החזרה הוא לא אופטימלי כרגע.

הפגישה תהיה באמצעות ועידה טלפונית שתכלול את מנהלי הארגון וראשי הקבוצות. גורם בארגון טוען כי ההחלטה שצפויה להתקבל היא לא לבטל את העונה, אלא להמשיך בהמתנה. ההעדפה היא להמשיך את העונה מאוחר מאשר לא להמשיך בכלל. הצעדים שיישקלו בישיבה היא באיזו שיטה להמשיך את המשחקים שנשארו, כמות המשחקים בפלייאוף והאם לדחות בתאריך או להעתיק את הגמר ב-24 במאי מקלן בגרמניה לעיר אחרת.

דוקו 30x30: חמשת המופלאים

לפני מספר ימים שלח היורוליג מכתבים לכל הקבוצות שגורס כי המטרה היא לא לסיים את העונה, אלא להאריך אותה לתוך הקיץ, לקצר את הפלייאוף לסדרות של הטובה מ-3, כאשר אם המשחקים האולימפיים בטוקיו יידחו בעונה לא תהיה כל בעיה לעשות כך משום שכל טורניר הקדם ומחנות האימון של נבחרות הכדורסל לא יצטרכו להיערך.

הקבוצות הבכירות מעוניינות לסיים את העונה, אבל יכולות להתקל בהתנגדות בוועידה שתתקיים ברביעי. מצד אחד, יש קבוצות ששיחררו חלק משחקניהן הזרים לחזור למדינותיהם לשהות לצד המשפחות, ביניהן ז’לגיריס קובנה, אולימפיאקוס, וילרבאן, מילאנו, אלבה ברלין, חימקי מוסקבה ומכבי תל אביב.

לא ברור אם השחקנים ששוחררו יחזרו לקבוצות בזמן או שיעדיפו להשאר לצד המשפחות שלהם. מנגד, קבוצות אחרות ארגון השחקנים טוענים כי אפשר לקיים את המשחקים שנותרו מאחורי דלתות סגורות וללא קהל, אך לא יסכימו לעשות זאת בלי הבטחה לשלומם ולבריאותם.