לאחר מסיבת העיתונאים של בעלי פנאתינייקוס דימיטריוס ינאקופולוס ושני מכתבים שנשלחו ליורוליג בדבר שקיפות כלכלית, חלוקת רווחים וההחלטה לעזוב לליגת האלופות של פיב״א לאחר שאוהדי האולטראס תקפו את ביתו של הבעלים, היורוליג ועשרת המועדונים המייסדים שלחו היום (שבת) מסר ברור למועדון הירוק מאתונה.

מכבי, ביחד עם אנדולו אפס, ארמני מילאנו, צסק”א מוסקבה, ברצלונה, פנרבחצ’ה, באסקוניה, אולימפיאקוס, ז’לגיריס קובנה וריאל מדריד, פרסמו הודעת תמיכה במפעל ובארגון ולמעשה, התנערו מדבריו ומפעולותיו של ינאקופולוס בנוגע ליורוליג. 

שרף: "המשחק הראשון יהיה מעבר לדיוק"

בהודעה נכתב: “כל עשרת המועדונים, ללא יוצא דופן, האמינו בפרויקט הקולקטיבי של היורוליג וממשיכים להאמין בו. המועדונים נשארים מאוחדים וחזקים ביחד והשגנו הצלחה הודות לאחדות הזו. ההתפתחות החיובית של היורוליג ב-20 השנים האחרונות, ובעיקר בעשור האחרון, רק חיזקה את האמונה והנחישות של הקבוצה להמשיך ולבנות את ההצלחה ולהביא את הכדורסל האירופאי לשלב הבא”. 

שמעון מזרחי ויאניס ספרופולוס (איתי כהן)שמעון מזרחי ויאניס ספרופולוס (איתי כהן)

“הצמיחה הזו הייתה יוצאת מן הכלל והתאפשרה בעזרת ההישגיות, תשומת הלב והתמיכה של היורוליג, אבל גם מהפן הכלכלי סביב כך, מה שמשך מספר שותפים עסקיים לחטיבה הכלכלית של היורוליג, שרואה ברכוש את הכלי המושלם להניע צמיחה נוספת של הארגונים”.

דימיטריוס ינאקופולוס ושמעון מזרחי (באדיבות פנאתינייקוס)דימיטריוס ינאקופולוס ושמעון מזרחי (באדיבות פנאתינייקוס)

“מאז שנת 2000, המועדונים המורשים של היורוליג הציבו סטנדרטים גבוהים של יושרה מקצועית. אלו, כולל הכלכלה, הרגולציה, השקיפות, המשמעת וההיבטים הרשמיים, זאת על מנת לענות על הערכים שהוטלו בספק. הסטנדרטים האלו יכולים להיות מושווים רק לאלו בארגוני הספורט הטובים בעולם”.

“היורוליג, על פי כל פרויקט וניתוח, ממשיך ליהנות מפוטנציאל מיידי לצמיחה עתידית. המועדונים נותרים נחושים להמשיך ולקחת כל צעד הכרחי בכדי לקחת את הכדורסל האירופאי המקצועני לשלב הבא ולספק תחרות ברמה הגבוהה ביותר ביבשת לבסיס הקהל, הצומח באופן תמידי”.

”כל המועדונים מביעים את הרצון העיקש שלהם שפנאתינייקוס תמשיך במסלולה ביורוליג מאחר ולמועדון יש חלק גדול בתהליכים של המפעל ב-19 השנים האחרונות. עם זאת, הטענות שהשמיע מר ינאקופולוס לא יתקבלו בסבלנות. המועדונים יקחו כל פעולה אפשרית שימצאו לנכון בכדי להגן על המעמד שלהן והיושרה המקצועית  של הנכסים הקולקטיביים והאינדיבידואלים שלהם בכדי להבטיח שהמועדון יקיים במלואה את כל ההתחייבויות שלו להן התחייב כחבר בקבוצה”.