משהו רע עובר על הפועל חולון. המחזור השמיני בליגת האלופות של פיב”א נמשך הערב (רביעי), כאשר החבורה של מתן חרוש התארחה אצל טורק טלקום הטורקית, זאת במטרה להשיג ניצחון רביעי בבית מספר אחת, אך במקום לשפר עמדות בטבלה, נראתה אובדת עצות ונכנעה בקלות רבה 85:71 למארחת הטורקית. זהו ההפסד השלישי ברציפות של הסגולים שלא מצליחים לצאת לדרך חדשה. 

ברבע הראשון, החבורה של מתן חרוש פתחה בצורה מגומגמת את המשחק, כשנקלעה לפיגור 2:9 כבר בפתיחה. לאט לאט הסגולים הצליחו להיכנס לעניינים והשוו את התוצאה וירדו רק בפיגור ארבע לתחילת הרבע השני, שם זה היה הזמן של הטורקים ובפרט של האנטר ו-ווילצ’ר שהובילו את המארחת ליתרון דו ספרתי מבטיח, בירידה לחדרי ההלבשה.

מתן חרוש (איציק בלניצקי)מתן חרוש (איציק בלניצקי)

ברבע השלישי, הלבנים המשיכו לרקוד על הפרקט, בעוד החולונים התבזו, נראו רע והיו כבר בפיגור של 21 הפרש, אלא שהסגולים עוד עושה קולות של חזרה ומזערו טיפה נזקים לקראת הרבע המכריע, אך שם שוב הטורקים הפגינו עליונות ודהרו כל הדרך לניצחון. 

רבע ראשון: 15:19 לטורק טלקום

חמישיית טורק טלקום: מיטי טורן, טי ג’יי קמפבל, ניק ג’ונסון, מוחמד בייגול ומוסטפא פל. 

חמישיית הפועל חולון: טרוי קאופיין, מאלכי ריצ’רדסון, מרקוס פוסטר, ריצ’רד האוול, טי ג’יי קליין.  

הלבנים פתחו נפלא את המשחק ויצאו לריצת 0:6, מה שגרם למאמן מתן חרוש להזעיק פסק זמן דחוף, לפני שהמצב מחמיר. אחרי כמעט ארבע דקות של כדורסל, הסגולים עלו על הלוח, לאחר סל קל של טי ג’יי קליין. פל הענק הניח עוד שתיים בצד השני וקבע 2:9, אבל קליין החזיר במהירות וצימק לחמש בלבד. קליין המשיך להיות הקלע הבודד עבור האורחת ולאחר אסיסט נהדר של פניני קל עוד סל בצבע. רייאן תומפסון גם הצטרף לרשימת הקלעים והשווה את התוצאה (9:9). מכאן הטורקים שבו חזרו להוביל, אלא שלאט לאט הסגולים התעוררו ולא נתנו למארחת לברוח. 

טי ג'יי קליין ועמית שמחון (נעם מורנו)טי ג'יי קליין ועמית שמחון (נעם מורנו)

רבע שני: 34:49 לטורק טלקום 

חניכיו של מתן חרוש הפכו את התוצאה עם ריצת 2:7 ועלו ליתרון נקודה, הטורקים במקביל ירדו לפסק זמן ראשון. בחזרה מההפסקה, המארחת נטלה שוב את ההובלה והחולונים חזרו לרדוף אחרי יריבתם. ווילצ’ר המצוין שיגר שלשה ממרחק רב והעניק לקבוצתו כבר יתרון שש. הטורקים המשיכו לשלוט בעניינים ועלו כבר לפער דו ספרתי מול החבורה של מתן חרוש. האורחת המשיכה לחגוג ועלתה כבר ל-13 הפרש, לאחר דאנק נאה של ג’ונסון. בסיום המחצית, הסגולים ירדו לחדרי ההלבשה בפיגור 15. 

גיא פניני (איציק בלניצקי)גיא פניני (איציק בלניצקי)

רבע שלישי:  52:66 לטורק טלקום

קמפבל תפר שלשה מהפינה והגדיל כבר ל-20 הפרש עבור הטורקים שנראו פשוט נהדר. החבורה של מתן חרוש פשוט נראתה אובדת עצות ולא מצאה פתרונות אל מול היכולת ההתקפית המצוינת של הלבנים. בייגול זרע עוד קצת מלח על הפצעים של החולונים לאחר שהשלים מהלך של שלוש עם סל ועבירה, זה היה כבר 21 הפרש, יתרון שיא. סוף סוף זה קרה שלשה נוספת צללה ושנייה בסך הכל במשחק נכנסה לטבעת, זהו היה מרקוס פוסטר שקיזז מעט מן ההפרש. גם גיא פניני התעשת והוריד ל-13 בלבד, לאחר שלשה נהדרת. הסגולים הצליחו למזער מעט נזקים לאחר שהיו כבר בפיגור 21 וירדו במינוס 14 “בלבד” לקראת הרבע המכריע. 

מרקוס פוסטר חוגג עם ריצ'ארד הוואל (איציק בלניצקי)מרקוס פוסטר חוגג עם ריצ'ארד הוואל (איציק בלניצקי)

רבע רביעי: 71:85 לטורק טלקום 

טי ג’יי קליין צלף שלשה גדולה בפתיחת הרבע האחרון והוריד ל-11 בלבד. דלגאדו גם התעורר ומזער נזקים עבור האורחת, אבל שלשה של האנטר בצד השני שמרה על מרחק ביטחון סביר. קליין היה חם וצלף עוד שלשה ואיכשהו השאיר בחיים את הפועל חולון. אבל הטורקים לא אפשרו שום קאמבק: פל ו-ווילצ’ר דאגו ל-18 הפרש 03:00 לסיום. למרות מיני קאמבק של האורחת, זה היה מעט מידיי ומאוחר מידיי, בסיום החבורה הסגולה נכנעה “רק” ב-14 הפרש. 

שלומי הרוש (נעם מורנו)שלומי הרוש (נעם מורנו)