ללא הסמול פורוורד טרנט לוקט, שנעדר לאחר ששב לארצות הברית מסיבות אישיות, הפועל ירושלים הצליחה להמשיך אמש (שלישי) במומנטום החיובי שלה כאשר גברה 72:83 על בנדירמה הטורקית ושמרה על המקום הראשון בבית 2 של ליגת האלופות של פיב”א.

החבורה האדומה של עודד קטש חיברה ניצחון חמישי ברציפות בכל המסגרות והעלתה את מאזנה בראש טבלת הבית במפעל האירופי לשישה ניצחונות לעומת שני הפסדים, מאזן זהה לזה של א.א.ק אתונה השנייה, אותה האדומים יפגשו בשבוע הבא ביוון לקרב ישיר על המקום הראשון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש:הבית הזה יהיה יותר צמוד משנה שעברה

בעוד בקבוצה הקדישו את הניצחון לטרנט לוקט, שנמצא במולדתו ארצות הברית מסיבות אישיות, אותן הגדיר המאמן עודד קטש כ’סיבות פחות נעימות’, במועדון מתכוונים לבחון את האפשרות להתחזק בסמול פורוורד אלטרנטיבי, אם היעדרותו של לוקט תתארך. אחד השמות שעלו בינתיים על הפרק הוא זה של אקס מכבי תל אביב והפועל אילת דיאנדרה קיין, אך הנושא עוד רחוק מסגירה ובירושלים ימשיכו לבחון את צעדיהם בימים הקרובים.

ובחזרה למשחק. מי שהתעלו מבחינה הגנתית וחיפו על חסרונו של לוקט היו סולימאן בריימו, התקפית אמנם הסתפק ב-4 נקודות ואסיסט, אך בנוסף, גם סיפק ארבע חטיפות, שלושה ריבאונדים ושני בלוקים וכמוהו, גם אייזיאה קאזינס, שלצד 5 נקודות וארבעה אסיסטים סיפק שני ריבאונדים, חטיפה והרבה אגרסיביות בהגנה. 

סולימאן בריימו עם הכדור (אורן בן חקון)סולימאן בריימו עם הכדור (אורן בן חקון)

התקפית, מי שנתנו את הטון היו ג’יימס פלדין, שאחרי שלהט עם 41 נקודות מול גלבוע/גליל, ‘הסתפק’ ב-27 נקודות בלבד, בנוסף לשלושה אסיסטים, והסנטר טיישון תומאס, שסיפק 18 נקודות, מתוכן 9 בריצת 0:9 קריטית שכללה שני דאנקים אדירים ברבע הרביעי, בנוסף לתשעה ריבאונדים, שני אסיסטים, שלושה בלוקים וחטיפה. בנוסף לשניהם, ג’ייקובן בראון אמנם הסתפק ב-8 נקודות בלבד, אך לא היה רחוק מטריפל דאבל, כאשר סיפק גם עשרה ריבאונדים ושמונה אסיסטים.

טיישון תומאס התייחס בסיום להתעלות ביכולתו ברבע הרביעי: “אני לא יודע מה קרה ברבע הרביעי, הרגשתי שהמשחק עבר לסגנון של התקפות מעבר וזה איפשר לי להיות מעבר להגנה שלהם ולעשות דאנקים וליי אפים קלים, זה פשוט עבד בשבילי הפעם. מראש ידענו שהם יודעים לעבוד טוב מאוד בריבאונד, אז הרגשנו שקצת לא עבד טוב מבחינתנו, אבל למזלנו הצלחנו להתמודד עם זה ולא לתת להם להשתלט על המשחק דרך הריבאונד”.

טיישון תומאס שומר (אורן בן חקון)טיישון תומאס שומר (אורן בן חקון)

היעדרותו של טרנט לוקט: “זה מאוד קשה לשחק בלעדיו, הוא חסר לנו וכך גם כל מה שהוא מביא איתו ואנחנו מתגעגעים אליו ותומכים בו במה שהוא עובר, אבל אנחנו מנסים להישאר חזקים כקבוצה וזה גם מה שהוא ביקש מאיתנו לפני שהוא נסע, הוא אמר לנו ‘אני עוזב כרגע, אבל אתם חייבים להישאר ביחד כקבוצה’. מישהו אחר צריך להתעלות והיה לנו את המישהו הזה, אז זה טוב”.

על אייזיאה קאזינס: “ידענו שהמשחקים הטובים שלו יגיעו כי הוא עושה עבודה טובה מאוד באימונים. שיחקנו באותה קבוצה בקולג’, אז ניסיתי לעזור לו לשמור על ביטחון עצמי גבוה. הוא עשה עבודה טובה מאוד הפעם, הוא אמנם לא קלע הרבה, אבל קיבל הרבה החלטות טובות והיה במקום הנכון מתי שהוא היה צריך, אז אני שמח בשבילו”.

קאזינס, פלדיין ובריימו בטירוף (אורן בן חקון)קאזינס, פלדיין ובריימו בטירוף (אורן בן חקון)

סולימאן בריימו סיכם את המשחק: “ללא ספק הייתה לנו התחלה איטית, אבל אני שמח שידענו להתעלות, לשחק ביחד ולהשיג עצירות מפתח, וגם ג’יימס פלדין עשה עבודה גדולה והצלחנו לנצח. היכולת שלי? אני פשוט שמח שהקבוצה שלי מנצחת, אני עושה הכל כדי לנסות לעזור לקבוצה לנצח. אני עושה את כל מה שהקבוצה צריכה, אם זה כוח, אנרגיה, נקודות, הגנה, כל מה שהקבוצה צריכה. אני פשוט משחק חזק ועושה הכל כדי לעזור לקבוצה שלי”.

היעדרותו של טרנט לוקט: “זה קשה, טרנט הופך אותנו לקבוצה הרבה יותר דינמית, בעיקר בהגנה ויש לו הרבה יכולות גם בצד ההתקפי, אבל זו הסיבה שאנחנו קבוצה. השחקן הבא בתור עולה, כולם עושים קצת יותר והצלחנו לעשות את זה הפעם”.

טרנט לוקט (אורן בן חקון)טרנט לוקט (אורן בן חקון)

היכולת של אייזיאה קאזינס: “הוא עושה עבודה טובה, אני לא יודע כמה אנשים יודעים את זה, אבל הוא ככל הנראה השחקן שעובד הכי קשה שראיתי בכל 10 שנות הקריירה שלי, אז בשבילו להמשיך ולהשתפר מיום ליום ולהביא את זה למשחק זה נהדר, אני שמח בשבילו מאוד”.

אייזיאה קאזינס עצמו התייחס בסיום ואמר: “פשוט רציתי לצאת לפרקט ולהביא את האנרגיות שלי, פשוט להיות אקטיבי ולסייע עם אנרגיות בהגנה. הקבוצה קצת בדאון בגלל חסרונו של טרנט לוקט, אבל אנחנו חייבים להיות מקצועיים, להגיע ולשחק בשבילו”.

המשחק מול א.א.ק אתונה בשבוע הבא: “אני חושב שאנחנו צריכים להמשיך במומנטום שלנו, להמשיך ולשחק טוב יותר ויותר. זה משחק גדול, אנחנו צריכים להיות מוכנים מנטלית, אנחנו צריכים לא לחשוב על שום דבר אחר ולנקות את המחשבות”.