על רקע המתח בין מכבי תל אביב למנהלת נגד הנחיות משרד הבריאות וחובת הבידוד שנכפתה עליהם, מנכ”ל הפועל ירושלים גיא הראל התייחס הערב (שני) גם הוא לסוגיה בסדרת ציוצים בטוויטר.

הראל פתח את דבריו וכתב: “אני רוצה להיות מאוד ברור. אין באפשרותי להמחיש מספיק כמה הערכה יש בי לכל השחקנים (הישראלים והלא ישראלים) שהולכים להיות חלק מהליגה שלנו. ללא ישראלים, אני רק יכול לדמיין כמה קשה זה לעשות זאת כל כך רחוק מהבית, בייחוד בימים אלה בהם אנו רואים את הסיטואציה בארצות הברית. הישארו חזקים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האם להיות אוהד כדורגל זו הפרעה נפשית?

“בראש ובראשונה, הליגה לא קובעת את החוקים. הליגה פועלת לפי הנחיות והמלצות משרד הבריאות. הם הרוויחו את האמון שלנו ואנחנו חייבים לתת להם קרדיט גדול על הצורה בה הם מתמודדים עם הווירוס עד כה בישראל. תאמינו לי כשאני אומר שאף אחת מההחלטות אינה נובעת משיקולים כספיים, אף אחת. זה קודם כל בשביל הביטחון שלכם ושנית על מנת למזער את הסיכון שמישהו יחלה, דבר שיכול לסכן מאוד את כל הליגה”.

“ברגע שקיבלנו את ההחלטה להמשיך את הליגה ואנשים בחרו לחזור ולקחת בה חלק (אוהב את כולכם על ההחלטה הזאת), עלינו לקבל את החוקים של המשחק. וכן, זה מה שאנחנו עושים כאן, מקבלים החלטות. אני בטוח שכאשר המצב ישתפר לפחות חלק מההגבלות ישונו, אבל נכון לעכשיו אם לא נפעל באדיקות לפיהן ניקח סיכון אדיר. אף אחד לא נהנה מהסיטואציה בה אתם נמצאים. זה מסוג המקרים שאין את מי להאשים (חוץ מאשר את העטלף)”.

“אז אם אתם רוצים להיות חלק מהליגה בגלל שזה מה שאנחנו עושים, זה מה שאנחנו אוהבים, זאת ההחלטה שאנחנו מקבלים וכן, זה מניח אוכל על השולחן אז בואו נפעל לפי הכללים, בואו נעשה זאת ביחד ונתפלל לימים טובים יותר. נתראה במשחק (אני אשמור על ריחוק חברתי)”.