נבחרת ישראל תחל את דרכה במוקדמות היורובאסקט הערב (חמישי, 19:45) מול פולין בגליביצה ארינה. חניכיו של עודד קטש אמנם נרגשים ערב פתיחת החלון הראשון אך המשימה אשר עומדת בפניהם לא קלה, שכן מנגד עומדת נבחרת אשר סיימה את טורניר אליפות העולם שנערך בקיץ האחרון במקום השמיני. 

טי ג'יי קליין סיפר על התחושות לקראת המשחק: "אני מאוד נרגש, יוצא לי לשחק לצד חבורה נהדרת של שחקנים, כאלו ששיחקתי נגדם בעונה הזו ובזו שלפניה, נהניתי מאוד בפעם הקודמת שהייתי בנבחרת, ניצחנו את גרמניה וסרביה הייתה קשה אבל הניסיון היה מדהים כך שאני נרגש להיות כאן ושני האימונים עם החברה היו ממש טובים והם נרגשים גם כן".  

טי ג'יי קליין (חגי מיכאלי)טי ג'יי קליין (חגי מיכאלי)

עד כמה הנבחרת מוכנה: "אני חושב שאנחנו יכולים להתחרות נגד כל קבוצה שאנחנו משחקים מולה, יש לנו שני אתגרים קשים עם רומניה ועם פולין אבל במיוחד עם פולין אחרי טורניר אליפות העולם בו השתתפו אבל אני באמת חושב שאנחנו יכולים להתחרות עם כל אחד ואני יודע ששאר החברה מרגישים את אותו הדבר אנחנו סומכים אחד על השני והם קיבלו אותי בחינניות למשפחה כך שאני רוצה לתת את כל כולי עבורם".

איך זה לשחק את המשחקים הללו לאחר אימונים בודדים: "זה מרגיש טיפה פחות לחוץ כי בשלב הזה זה פשוט לשחק כדורסל, אנחנו יודעים מספר תרגילים שלהם והם יודעים מספר תרגילים שלנו אבל עדיין לא עשו לנו סקאוטינג על משחק שלם שלנו, כך שאני חושב שזה יהיה פשוט לשחק פחות סקאוטינג, פחות טקטיקה, פשוט לשחק כדורסל. אני חושב שרבים מהחברים שלנו פשוט משחקים שוטף בתוך השיטה שלנו וזו שיטה שקשה להגן נגדה אלא אם כן עשו סקאוטינג עלינו, ולרוב השחקנים שלנו יש ניסיון עם צוות האימון הזה ועם השיטה הזו כך שאני לא חושב שהם יכולים היו להתכונן אלינו".    

טי ג'יי קליין (חגי מיכאלי)טי ג'יי קליין (חגי מיכאלי)

גולן גוט סיפר על הקושי שבלהגיע למשחק לאחר קיומם של אימונים בודדים: "זה לא פשוט אבל היו לנו כבר הכנות כאלו בעבר, כל אחד צריך להביא את המקסימום שלו ואת מה שהוא יודע לעשות ונסענו כדי לנצח. אנחנו מכירים אחד את השני המון שנים ורובנו שיחקו ביחד בנבחרות קודמות וכל אחד יודע מה החוזקה ומה החולשה של השחקן השני, כולם אוהבים פה האחד את השני ואני חושב שאנחנו יכולים לעשות משהו, כעיקרון כל אחד יבוא ויצטרך לעשות את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב בתקווה שננצח".

בקמפיין הקודם היה תהליך של הצערה של הנבחרת, עכשיו כשהחבר’ה יותר מנוסים האם בנבחרת מרגישים שעכשיו המטרה היא להעפיל ליורובאסקט ושום דבר אחר לא יתקבל: "קודם כל יש לנו מטרה ראשונית והיא לנצח את שני המשחקים האלה (פולין ורומניה), ברור שהמטרה הגדולה היא להגיע לאליפות אירופה, שוב אנחנו נעשה את כל מה שאנחנו יכולים בתקווה שנצא עם הכנה ומוקדמות טובים, זו המטרה המרכזית שלנו".  

גולן גוט (נעם מורנו)גולן גוט (נעם מורנו)