אחרי ששחקני מכבי תל אביב בכדורסל עלו אתמול (שישי) להתקפה נגד מנהלת הליגות, בה הביעו את מחאתם על כך שלא עורכים בדיקות קורונה לשחקנים, הגיעה התשובה של המנהלת, שהייתה חריפה. בהמשך, הגיעה תגובה נוספת של אלופת ישראל לתשובת המנהלת.

“אנו מביעים צער על כך שמכבי תל אביב לא הקפידה לעדכן את שחקניה בדבר מתווה והנחיות משרד הבריאות לחזרת הקבוצות לאימונים ומשחקים. אם היו עושים כמתחייב, יכלו למנוע משחקניהם לצאת במתקפה מיותרת ושלוחת רסן נגד המנהלת”, נכתב מטעם מנהלת הליגות.

הליגה חוזרת: צפו בשערים הגדולים בלה ליגה

“יודגש כי גם ליגת הכדורגל מחויבת לאותו מתווה. אנו מצפים שכל קבוצה תוודא שההנחיות שהועברו אליהם בעברית ובאנגלית יגיעו עד לאחרון השחקנים, תוך שכל קבוצה לוקחת אחריות על שחקניה”, הוסיפו.

מכבי ת”א הגיבה להודעת המנהלת: “חבל שמנהלת הליגה לא בודקת את הפרטים. מכבי תל אביב העבירה כלשונם את המתווה וההנחיות לכלל השחקנים וזאת בניגוד לכתוב בהודעת המנהלת. כולנו יודעים שאין חובת בדיקה בליגת הישראלית”.  

ג'ייק כהן (איציק בלניצקי)ג'ייק כהן (איציק בלניצקי)

“הגורמים בקבוצה גם מודעים לעניין ה-False Positive. הפתרון לכך הוא בדיקות חוזרות. גם במשרד הבריאות מאמינים בבדיקות, ועובדה שהן מתבצעות בקרב הציבור הרחב. אנו ממליצים למי שעומד מאחורי הודעת המנהלת, לבדוק את הפרטים להבא”.

“ולעצם העניין: מותר לשחקנים לבקש בדיקות גם אם הן אינן במתווה. מותר להם להביע את רצונם להרגיש בטוחים עד כמה שניתן. חשוב לתת להם להתבטא ולא לסתום פיות. מכבי תמשיך לעשות הכל כדי לתת תחושת בטחון לשחקני הקבוצה ולצוות. בואו כולנו יחד נשמור על השחקנים ונכבד אותם”.