כשניצחון אחד מפריד ביניהן, הפועל חולון ומכבי ראשון לציון יעלו הערב (ראשון, 21:00) על הפרקט בהיכל הטוטו שבחולון. טרום פגרת הקורונה שנכפתה, סגנית אלופת המדינה הביסה את חולוניה, ואילו המפגש השני בין הקבוצות הסתיים בניצחון של הפועל חולון בנקודה אחת כך שניצחון של המארחת הערב יעלה אותם למקום השלישי עליו הם נלחמים למעשה.

רבות דובר על מכבי ראשון לציון עוד לפני שחודשה הליגה באשר לכך שהיא התחזקה, בטח על הנייר, ונכון לעכשיו הקבוצה עדיין מחפשת את ניצחון הבכורה שלה. הבעיה שבלטה יותר מהכול במשחקה האחרון היא הקליעה מבחוץ של חניכיו של גיא גודס. בראשל”צ, עוד לפני פתיחת המחזור הראשון בבית הפלייאוף העליון, דיברו על כך שמצפים כי הקבוצה תתעלה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מכבי ת"א מוחצת 65:103 את חולון

חולוניה מגיעה למשחק מול הכתומים של גודס לאחר שחטפו תבוסה כואבת ממכבי תל אביב. כזכור, במשחק בחמישי בקבוצה העדיפו שלא להלביש את שאבון קולמן לאחר שהשחקן חש רגישות בשריר המפשעה. בקבוצה הסבירו כי לא רצו לסכנו לשווא, למשחק מול ראשון לציון הוא נרשם וייתכן שלהתמודדות הזו הוא כבר יהיה כשיר.  

שחקנה של מכבי ראשון לציון אדם אריאל אמר לפני ההתמודדות: “המשחק מאוד חשוב לנו בשביל להתבסס במקום השלישי לקראת משחקי הפלייאוף. תמיד קשה לשחק בחולון, נצטרך לבוא בשיא האנרגיות והפוקוס בשביל להשיג את הניצחון הראשון שלנו בבית העליון״.