הפועל חולון תפגוש את הפועל תל אביב הערב (שבת, 20:00) כאשר שתי הקבוצות מגיעות למשחק בשתי סיטואציות שונות. לאורך העונה עד כה הן אצל הסגולים והן אצל האדומים ערכו שינויים בעמדת המאמן כמו גם בסגל השחקנים, אך למשחק כאמור הפועל חולון מגיעה מהמקום הרביעי בטבלה עם מאזן של 10 ניצחונות אל מול שמונה הפסדים בעוד שהמארחת מדורגת במקום השמיני עם מאזן של שבעה ניצחונות אל מול 11 הפסדים. 

המטרות אשר הציבו בחולוניה במשחקים הקרובים הן לשמור ואף להגדיל את הפער ממכבי חיפה כמו גם מעירוני נס ציונה שמסוגלות לאיים על המקום הרביעי כאשר הסיבוב השני של ליגת העל מתקרב לסיומו במהירות. את משחקם הקודם חניכיו של סטפאנוס דדאס ניצחו ובכך גם מנעו ממכבי חיפה יתרון כפול שהיה בכוחו לסבך אותם.    

סטפאנוס דדאס (שחר גרוס)סטפאנוס דדאס (שחר גרוס)

דדאס אמר לקראת המפגש: "משחק מול הפועל תל אביב הוא תמיד משחק מיוחד עבורנו. כולם חייבים להגיע ולהפגין קשיחות, חשוב שהשחקנים יפנימו את המסר הזה וילחמו עד הכדור האחרון, זה גם מה שהאוהדים שלנו מצפים. אנחנו מגיעים לשחק באולם מאוד ביתי אבל עם התוכנית והרצון שלנו ננסה לצאת עם ניצחון ולגרום לקהל שלנו להיות גאים בנו".

המאמן יוכל ליהנות משירותיו של מאני האריס שנחת ביום שלישי האחרון בשעות הצהריים, השחקן עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות ובנוסף השחרור שלו מסין הגיע. האריס נכח במשחק הניצחון של קבוצתו על מכבי חיפה אמר: "אהבתי את מה שראיתי ואת האווירה המיוחדת שנותן הקהל, מקווה לתרום את החלק שלי ולעזור לקבוצה להגיע כמה שיותר רחוק".    

המשחק מול הפועל תל אביב מהווה צומת דרכים נוסף עבור חולון שכן דדאס והנהלת הקבוצה יצטרכו לקבל החלטה בעניינו של ריצ'ארד האוול. כזכור האחרון חתם על חוזה לשלושה חודשים עם המועדון, עם אופציה לקראת חלון הנבחרת הקרוב להאריך את חוזהו עד סוף העונה או לחלופין לשחררו. חזרתו של האוול לסגל לאחר הפציעה ממנה סבל יצרה עבורו ועבור הקבוצה בעיה, היות והוא נעדר מרגע הגעתו של דדאס, ועם חזרתו נוצרה בעיה ברוטציה כמו גם עם ההיררכיה והדבר בא לידי ביטוי במשחק מול מכבי אשדוד. 

ריצ'ארד האוול (חגי מיכאלי)ריצ'ארד האוול (חגי מיכאלי)

הפועל תל אביב מבחינתה מגיעה למשחק נגד הפועל חולון לאחר ניצחון על הפועל ירושלים בהופעת הבכורה של יאניס קאסטריטיס על הקווים, בקבוצה שזכו במידה מסוימת לתקופת "קדם עונה" נוספת בשבוע הגביע עבדו לא מעט ושינו מספר חוקים בהגנה בתקווה שהקבוצה תצא לדרך חדשה, דרך בה יצליחו לשפר את מעמדם בטבלה כאשר הפועל אילת נושפת בעורפם עם מאזן זהה של 7:11. 

האדומים מצפים למשחק קשה וצמוד מול חולוניה בהסתמך על מפגשי עבר, ומעידים כי העובדה שקאסטריטיס זכה לשבועיים של עבודה עם חניכיו בהחלט תרמו ועזרו אך כעת צריך לראות האם הדברים גם יבואו לידי ביטוי על הפרקט. המפגש הקודם בין הקבוצות היה במחזור הפתיחה של הליגה כאשר שתי הקבוצות היו עם סגלים שונים ומאמנים שונים אך כשחולון יצאה כאשר ידה על העליונה.