ליגת העל צפויה לחזור לקראת סוף החודש ולצד הציפייה וההתרגשות לקראת החזרה למגרשים התעוררה בימים האחרונים מחלוקת ברשתות החברתיות במסגרתה לא מעט שחקנים זרים התעמתו עם מנהלת הליגה. הפעם, הגיע תורו של אלכס המילטון מכבי ראשון לציון, שסיפק סדרת ציוצים משלו בנוגע למתרחש.

"אני הולך לומר את זה ואז לרדת מהנושא, ראשית אני רוחש כבוד גדול לשר הבריאות ולכל מי שאחראי לחזרתה של ליגת ווינר”, פתח הגארד של הקבוצה מעיר היין והמשיך: “חזרתי ארצה עם הכוונה לסיים את העונה, וזה מה שאני מתכוון לעשות, אבל עבורי לחזור הנה לשבועיים של בידוד ואז אומרים לי שאני אהיה חייב להישאר בבידוד עד לתום השהות שלי כאן, כשלא אפשרו לנו להגיע הנה עם אף אחד זה משהו שאני לא מסכים איתו”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אוהדי מכבי ת"א מחוץ לבלומפילד

המילטון הוסיף: “ידענו שאנחנו לא נוכל לעשות דבר במשך שבועיים וחצי, עכשיו אומרים לנו שייקנסו אותנו על השמעת קולנו בנוגע למצב שכולנו מבולבלים לגביו ולא מבינים במאת האחוזים. אנחנו כבר משחקים אל תוך סוף חודש יולי, ואם הכל יחזור לקדמותו, רוב השחקנים ישובו לביתם לשבועיים בלבד ומשם יעלו על מטוס חזרה ליעד הבא שלהם. אני לא חושב שהבעיות של השחקנים הן עם החוקים שנקבעו, כי אנחנו יודעים ומבינים עד כמה המגיפה הזו רצינית ואנחנו לא מתייחסים אליה בקלות ראש. כל שאנחנו מבקשים וכל מה שאני מבקש זה להיות מסוגלים ליהנות ולחיות את החיים בדרך הבטוחה והטובה ביותר". 

סדרת הציוצים הזו מגיעה לאחר שראשון ערכה אסיפה עם השחקנים בה דובר רבות על אחריות אישית ועל כך שבמידה וכולם ישמרו על ההנחיות, לא תהיה כל בעיה. עוד הוסיפו אצל סגנית האלופה כי המתווה בשלמותו הועבר לכל השחקנים שידעו לאן הם חוזרים, ואף תקפו "אלו שבאמת רצו לא מייללים".

אלכס המילטון (חגי מיכאלי)אלכס המילטון (חגי מיכאלי)

המילטון בן ה-25, שסיפק עונה נהדרת לפני פרוץ המגיפה, חזר לשורותיה של ראשון להמשך העונה אך מדבריו עולה כי למרות שידע על הבידוד בו יצטרך לשהות עם הגעתו לישראל, הוא לא היה מודע לכך שיצטרך לשהות בבידוד למשך התקופה. 

מי שהתייחס בראשון לדבריו של הגארד הוא מנכ"ל הקבוצה גלעד זיו: "בהחלט ניתן להבין את הקושי שמבטא אלכס, זה טבעי לגמרי. יחד עם זאת גם אלכס וגם שחקנים אחרים מבינים את הצורך בשמירה על בריאות כל העוסקים במלאכה. כולי תקווה שהמציאות תאפשר להקל. חשוב לי לציין שהמידע על ההנחיות נמסר בצורה מפורטת לכלל השחקנים לפני בואם. לסיכום, בואו לא נתרגש מכל ציוץ, קשיים בוודאי שקיימים אבל הכדורסל שלנו חוזר וזה באמת מה שחשוב".