אחרי שחזרה מפגרת הקורונה עם שני ניצחונות רצופים על מכבי ראשון לציון, הפועל ירושלים רוצה להמשיך במומנטום אחרי 11 ניצחונות רצופים, גם מול מכבי תל אביב ב-21:15 בהיכל מנורה מבטחים במסגרת המחזור השני בבית העליון.

מחזיקת הגביע האדומה של עודד קטש, עם ג׳רמי פארגו, שצפוי לערוך הופעת בכורה באדום של ירושלים מול האקסית בצהוב לאחר שנרשם לראשונה בסגל המשחק של עודד קטש אחרי שלא שיחק למעלה משלושה חודשים והצטרף לקבוצה למעשה, אך ורק לפני שבוע, אז סיים את תקופת הבידוד לאחר הגעתו לישראל מארצות הברית.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
74:93 ענק לראשל"צ על חולון

לקראת המשחק, בבירה מבינים שהרבה יהיה תלוי בצורה בה ג׳רמי פארגו ישתלב במשחק ובשיתוף הפעולה בינו לבין ג׳יימס פלדין, כאשר הגארד בן ה-34 נכנס כעת לנעליו הגדולות של ג׳ייקובן בראון, שעזב כידוע מסיבות אישיות וחזר למשפחתו בארצות הברית. אגב, בשני המשחקים האחרונים מי שבלט היה תמיר בלאט, שצפוי להמשיך ולזכות לדקות רבות, כאשר פארגו ישולב בהדרגה בשלב זה על מנת שלא לסכנו בפציעה.

במועדון רוצים להמשיך ולהציג העונה עליונות על הצהובים, על אף השינויים הרבים בסגל במהלך פגרת הקורונה, על מנת לצמק את הפער ממכבי ת״א שבמקום הראשון בטבלה לניצחון אחד בלבד. עד כה העונה המאזן עומד על שלושה ניצחונות לירושלים (83:84 בגמר גביע ווינר, 90:92 ברבע גמר גביע המדינה ו-87:98 בליגה), בעוד מכבי ניצחה משחק אחד בלבד, 73:89 בהיכל במסגרת המחזור ה-4 בליגה.  

ג'רמי פארגו (אורן בן חקון)ג'רמי פארגו (אורן בן חקון)

לשם כך, בעקבות הכושר הטוב שמציגים הצהובים, בירושלים מבינים כי יהיו חייבים להציג הגנה חזקה במשחק בכדי להגביל את הצהובים של יאניס ספרופולוס, כאשר מלאכת ההגנה תוטל בעיקר על סולימאן בריימו, ג׳ון הולנד והסנטר, עמנואל טרי, ממנו מצפים להמשיך את היכולת הנהדרת שהציג ברבע הרביעי ב-86:93 על מכבי ראשל״צ במחזור הראשון של הבית העליון.

בקבוצה מבינים כי מדובר במבחן הגדול ביותר עד כה לקבוצה החדשה שנבנתה בירושלים בעקבות משקעי פגרת הקורונה ועזיבתם הכואבת של ג׳ייקובן בראון וטיישון תומאס, שכבר חזרו ארצה, אך החליטו לעזוב ולשוב לארצות הברית מסיבות אישיות. ״עד עכשיו הצלחנו להתמודד עם ראשל״צ בלי כדורסל גדול, הפעם נצטרך להתעלות כדי לנצח״, אמר גורם בקבוצה לקראת קרב הצמרת.