רגע לפני שהיא פוגשת את מוליכת היורוליג אנדולו אפס ביום רביעי הקרוב, מכבי תל אביב המשיכה ביכולת הנהדרת שלה כאשר גברה הערב (שבת) בקלות 76:99 על הפועל גלבוע/גליל והשלימה ניצחון שביעי ברציפות בכל המסגרות. 

מאמן מכבי תל אביב, יאניס ספרופולוס, התייחס בסיום לניצחון: “היה לנו משחק טוב מאוד התקפית, אחד הטובים ביותר שלנו בליגה. התחלנו מאוד מרוכזים והובלנו מההתחלה, פתחנו יתרון דו ספרתי בסמוך לסיום הרבע הראשון ושמרנו את היתרון הזה עד לסיום. כל מי ששיחק היה טוב מאוד ואני שמח מאיך שהיינו בפוקוס ואיך שניגשנו למשחק בצורה רצינית. אנחנו מתקרבים לקראת סוף העונה ואנחנו צריכים להופיע בצורה הכי טובה, כל משחק בשביל מכבי תל אביב הוא חשוב מאוד, אנחנו משחקים בצורה כזאת וככה אנחנו משיגים את המנטאליות המנצחת שלנו”.

ספרופולוס: ״היה לנו חשוב להוביל מההתחלה״

על חזרתו של יובל זוסמן ויכולתו של ג’ייק כהן, שהצטיין עם 22 נקודות ותשעה ריבאונדים: “ליובל ייקח עוד זמן, אני מרוצה מאיך שהוא מתקדם, אני שמח מאיך שהוא התחיל לשחק והוא ימצא את הקצב שלו במשחקים הבאים. ג'ייק הוא הנשק הסודי שלי, כל פעם שאני צריך אותו הוא שם. בליגה הישראלית, ביורוליג, אני שמח מאוד מאיך שהוא מתנהל ומאיך שהוא מוכן לעזור לקבוצה, ולא משנה כמה דקות הוא שיחק. זו הדוגמא למקצוענות”.

ג'ייק כהן (איציק בלניצקי)ג'ייק כהן (איציק בלניצקי)

מאמן הפועל גלבוע/גליל, ליאור ליובין, סיפר לאחר ההפסד: "ידענו שאנחנו הולכים למשימה קשה. התוכניות שלנו השתבשו כשתוך 2.5 דקות ג'ארמר גאלי נפצע, ואז צריך לרדוף אחרי מכבי והרבה היו בתסריט הזה. שמח שלא נשברנו, הראינו רוח ואופי, עם הרבה חבר'ה צעירים והרבה רצון. המרחק היה גדול מדי. אם היה סיכוי? אני מעדיף להיות אופטימיסט שטועה מפסיסמיסט שצודק, ככה אני חי את חיי”.

ליאור ליובין (חגי מיכאלי)ליאור ליובין (חגי מיכאלי)

על עידו פליישר: “רוב השחקנים שלנו, הישראלים הצעירים, עושים פה דרך והם לא נמדדים פר משחק. יש שחקנים שזה שלב פריצה שלהם והשלב הבא שלהם זה להיות עקבי ויציב. עידו עושה תהליך טוב, הוא כל הזמן מתקדם ומשתפר ואנחנו שמחים שהוא איתנו כי הוא עושה עבודה נהדרת”.

יובל זוסמן מול עידו פליישר (חגי מיכאלי)יובל זוסמן מול עידו פליישר (חגי מיכאלי)

גארד הצפוניים, אדגר סוסה, שקלע 22 נקודות במשחק: “מכבי משחקת כדורסל מדהים כרגע, ניסינו להאט אותם, אבל הם כל כך טובים התקפית והגנתית שקשה לעצור את הכל. בתחילת המשחק נלחמנו קצת, אבל הם היו די נינוחים תוך כדי המשחק, מגיע להם הרבה קרדיט וכבוד על איך שהם משחקים. אני לא יודע יותר מדי על הפציעה של ג'ארמר, אני מבין שזה קשור למפשעה, הוא אחד השחקנים הכי חשובים שלנו, הוא היה מאוד חסר”.

אדגר סוסה מול טיילר דורסי (חגי מיכאלי)אדגר סוסה מול טיילר דורסי (חגי מיכאלי)