אחרי שגברה פעמיים על מכבי ראשון לציון לאחר החזרה מפגרת הקורונה, מחזיקת הגביע הפועל ירושלים סיימה את הכנותיה לקראת המשחק מול מוליכת הטבלה מכבי תל אביב הערב (שני) ב-21:00 בהיכל מנורה מבטחים במסגרת המחזור השני בבית העליון של ליגת ווינר סל.

מי שיערוך הופעת בכורה בשורות האדומים מהבירה הוא הגארד ג׳רמי פארגו, שנרשם לראשונה בסגל הקבוצה לאחר שלא שותף בשני המשחקים מול הכתומים מאחר שסיים את תקופת הבידוד שלו לאחר הגעתו מארצות הברית רק לפני שבוע. עם זאת, פארגו אמנם נרשם בסגל, אך לא צפוי לרשום דקות רבות בעקבות חוסר התיאום עם חבריו החדשים וכמו כן, על מנת שלא לסכנו אחרי למעלה משלושה חודשים בהם לא שיחק.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "יודעים את החשיבות של המשחק"

למעט פארגו, הזרים שנרשמו למשחק הם ג׳יימס פלדין, סולימאן בריימו, ג׳ון הולנד ועמנואל טרי, כאשר מי שנשאר מחוץ לטופס הפעם הוא הסמול פורוורד הליטאי הצעיר, דייוידאס סרווידיס, ששיחק בשני המשחקים מול הכתומים והציג יכולת טובה.

בצוות המקצועי, בראשותו של המאמן עודד קטש, מקווים להגביל את השטף ההתקפי של הצהובים במשחקים האחרונים, כאשר לשם כך, במועדון מצפים למשחק אגרסיבי מצידם של הולנד, בריימו והסנטר עמנואל טרי, ששדרג את יכולתו והציג יכולת טובה במשחק האחרון מול הכתומים. 

סולימאן בריימו זורק (אורן בן חקון)סולימאן בריימו זורק (אורן בן חקון)

מאמן הירושלמים עודד קטש אמר לקראת המשחק: “פארגו יוכל לקבל קצת דקות וזה יעזור לנו, מתכוננים כמו לכל משחק ליגה נגד מכבי תל אביב, זה תמיד מפגש יותר פיקנטי ואנשים מתייחסים לזה יותר. זה מבחן טוב, המשחק הכי קשה שהליגה היכולה להעמיד, יהיה קצת מוזר ללא קהל, דווקא המשחק הזה יהיה יותר מוזר מאחרים, אבל יהיה מעניין לראות איך זה יתפתח”.

האם ההכנות וההתרגשות הן אחרות: “לא, הן בדיוק אותו דבר. אולי יש טיפה פחות מתח אצל השחקנים, אבל אני לא מרגיש את זה. מתכוננים כמו לכל משחק במגבלות שנוצרו. למשחק אין חשיבות מאוד גדולה להמשך, אבל תמיד משחקים כאלה מעניינים וכמובן ששתי הקבוצות ירצו לנצח. פארגו? נצטרך לראות, זה יעזור שנרגיש אותו, הוא לא יוכל לשחק המון דקות, אבל במעט הוא יוכל לעזור לנו”.  

עודד קטש (באדיבות הפועל ירושלים)עודד קטש (באדיבות הפועל ירושלים)

ג’יימס פלדין אמר לקראת המשחק: “זה יהיה קצת שונה, אנחנו מכירים את השחקנים שלהם והם את שלנו, לא יהיו אוהדים במשחק שבדרך כלל יש בו הרבה אווירה. זה יהיה רק המשחק השלישי שלנו, זה תהליך ארוך, כולנו יודעים מה המשמעות של המשחק עבור האוהדים למשחק וניתן את המאה אחוז שלנו”.

מה הוא אמר לחבריו לקראת המשחק: “לא הייתי צריך להגיד יותר מדי, עמנואל ראה את המשחק האחרון שלנו מולם והרגיש את האנרגיה, מאז שהוא בא זה המשחק היחיד שהוא דיבר עליו, אני מקווה שהלחץ יגרום לנו לגדול. פארגו? הוא שחקן חכם שמבין מה הוא צריך להביא עבור הקבוצה, אנחנו מנסים ללמוד איך לשחק ביחד, צפינו זה בזה הרבה שנים וזה ייקח זמן, יש לנו זמן להתכונן לפלייאוף”.  

ג'יימס פלדין מוסר (אורן בן חקון)ג'יימס פלדין מוסר (אורן בן חקון)