אחרי שזכה לאחרונה לפירגון גדול בתקשורת האמריקאית שהעריכה שיש לו סיכוי אמיתי להבחר במקומות 3 או 4 בדראפט ה-NBA הקרוב, דני אבדיה מקבל הערכת מוק דראפט מעט צוננת יותר מכיוון בליצ’ר ריפורט, שחוזה שייבחר במקום השישי בלבד על ידי ניו יורק ניקס.

אבדיה, גארד מכבי תל אביב שהוביל את נבחרת העתודה לשתי זכיות רצופות באליפות אירופה בכדורסל, נמצאים חזק בפנקסים של הסקאוטים האמריקאיים לקראת הדראפט ויוצר עניין רב מאוד ותקוות בקרב קבוצות שיהיה ללוקה דונצ’יץ’ הבא של הליגה הטובה בעולם, אך בליצ’ר ריפורט לא ממהרים למקם אותו בין חמשת הראשונים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה לאימון של אבדיה ודיברתולומאו במנורה

בהערכתם דווקא סייגו מעט את ההערכה וציינו: “הוא ראוי להיבחר גם במקום השני, אך גם יכול לנשור מחוץ לחמשייה הראשונה גם כן. קליבלנד יכולה להיות המקום הטוב ביותר לשחקן ממכבי תל אביב כדי להיות בשלישייה המובילה, אבל אם גולדן סטייט תיקח את אנתוני אדוארדס כבחירה הראשונה, הקאבס יחפשו את השחקן הכי טוב שזמין, בטח כשאנדרה דראמונד צפוי לפדות את אופציית היציאה שלו”.

“המאמן ג’יי בי ביקרסטף יכול לזרוק אותו ישר לרוטציה עם קולין סקטסטון, דריוס גרלנד ולסייע עם קווין לאב ודראמונד אם יישאר. הוא שחקן שיודע לקלוע שלוש ולמסור, יש לו יכולת שמירה מצוינת לעמדות הפורוורד וניסיון לצד מוכנות לשמש כשחקן משלים, בן ה-19 הזה ייתן לקליבלנד את הכוח שהיא צריכה בשני צדי המגרש”.

קווין לאב עצבני (רויטרס)קווין לאב עצבני (רויטרס)

לגבי התרחיש הפחות טוב שאותו הם צופים, הוא ידרדר אל מחוץ לחמישייה וייבחר שישי על ידי הניקס. ג’ונתן ג’ובאני מ-ESPN העריך: “אם לאמלו בול ייבחר, אבדיה יכול להיות אופציה מעניינת ויתאים כי יוכל לתרום יכולת כדרור, תפקיד של עושה משחק, חוסר אנוכיות והגנה ורסטילית שכל כך חסרה לסגל הניו יורקרי. אם הוא יהיה פנוי עבורם, יעדיפו לבחור בו על פני רכז, יחד עם אר ג’יי בארט זה יכול להיות שילוב צעיר ומעניין”.