אחרי קיץ לא פשוט בכלל, בהפועל גלבוע/גליל כבר סופרים את הדקות לתחילת העונה החדשה בליגת ווינר סל שתגיע אחרי שלל מאבקים וגיוס ארוך של משאבים להשארת הקבוצה בחיים. הערב (חמישי) ערכה הקבוצה מסיבת עיתונאים רשמית לקראת עונת 2019/20 ובה דיברו על הציפיות לעונה הקרובה ועל החודשים הקשים שעברו במועדון.

ליאור ליובין, מאמן הקבוצה, אמר בפתח דבריו: "לי היה מאוד טבעי להגיע לפה, החיבור בין הסביבה לקבוצה שלנו זה הדבר הכי אמיתי שיש. אני לא זוכר קבוצה כל כך ישראלית מאז ומעולם, יש לנו חמישה נציגים מנבחרות ישראל השונות, הם הפנים של הכדורסל הישראלי ואני גאה להיות זה שיכוון אותה. תודה לכל מי שאחראי ואני בטוח שנעשה השנה דברים יפים מאוד".

ליאור ליובין (אחמד מוררה)ליאור ליובין (אחמד מוררה)

קבלת התפקיד פעם נוספת: "מרגש מאוד לחזור, כאן התחלתי את הדרך. פעם הקבוצה הזו הייתה יצור שהיה קשה לאנשים להכיל, אבל עם השנים נבנתה כאן קבוצה מיוחדת. קשה לבטא את הרגש במילים, אבל אני מקווה שתהיה עונה טובה. אני חושב שהמטרה שלי היא לפתח את השחקנים הצעירים, גם כשהייתי רכז המטרה שלי הייתה לכוון ובנוסף לעשות את הטוב ביותר וזו המטרה שלי".

מה ייחשב להצלחה: "אני מאמין שכדי להשיג משהו צריך מטרות, אחר כך מקווה שהדרך תעשה את שלה. אני חושב שנציב לעצמנו יעדים תוך כדי תנועה. מפת הכדורסל מאוד השתנתה, אבל אני לא אפזר חלומות. רוצים לנצח ולהצליח, אני יודע מה יש ומה חסר, הסגל מוכשר, יש בסיס טוב ומקווה שנשמור על הסגל הזה גם בעתיד. היה קיץ קשה, היו ימים של פערים, אבל בכל יום אפשר להמציא את עצמך מחדש. אדגר סוסה לא פחות טוב מג'רמי פארגו, ג’סטין טילמן לא פחות טוב מאף זר אחר ששיחק כאן. הישראלים שלנו לא פחות טובים ולא נופלים מעומרי כספי, יוגב אוחיון וגל מקל. אם לא נהיה פצועים נגיע להישגים. הם חייבים לעצמם ולעתיד המקצועי שלהם, אפשר לעשות את הכל."

שחקני הפועל גלבוע/גליל (אחמד מוררה)שחקני הפועל גלבוע/גליל (אחמד מוררה)

קפטן הקבוצה החדש, נתנאל ארצי, אמר: "תודה רבה על האמון לבחור בי כקפטן, אעשה את הכי טוב שיש. כמו שליאור אמר, אנחנו קבוצה צעירה, אבל נעשה הכל כדי ללכת רחוק. האווירה והמשפחתיות פה היא משהו מדהים, אני מכאן ואני מכיר את הקהילה ואני הכי רוצה להצליח”.

יותם חנוכי, קפטן הצפוניים השני, הוסיף: “תודה לכל מי פועל בכל התחומים, לקהילה ולהנהלה. אני מאחל לנו עונה מוצלחת ושנמשיך לייצג את הקהילה שלנו בכבוד. גדלתי בקבוצה הזו וראיתי את חואקין שוכמן אחרי שלוש שנים ביחד בחדר ההלבשה מתפתח והופך לקפטן, אני מרגיש מוכן ובשל. אליפות עם גלבוע זה חלום שלא ניתן להסביר במילים. אני חושב על הדרך שלנו ובמטרות בקבוצה צעירה ואין סיבה שלא נעמוד בהכל".

יותם חנוכי עם נתנאל ארצי (אחמד מוררה)יותם חנוכי עם נתנאל ארצי (אחמד מוררה)

בעלי הקבוצה, חיים אוחיון, חתם: “ המצב הכספי בעתיד? בואו נדייק, האוהדים באו מכוונות ורצון טוב, אבל לא משם ותבוא הישועה, יש כאן ספונסרים ששמו חלק גדול מהתקציב ובזכותם הקבוצה מתקיימת. אם לא יהיו הרבה פצועים העונה, הסגל פה יכול לדבר על הישגים,הם צריכים להאמין בעצמם. יש כאן התלהבות ולחימה, תזכרו שעשינו את זה כבר בעבר ואפשר לעשות זאת שוב, קדימה הפועל״.

עזיבתו על אריאל בית הלחמי: “בית הלחמי התאים את עצמו לגלבוע גליל וזה מה שעזר לו לעשות שינוי חיובי בקריירה שלו ולהמציא את עצמו מחדש. הוא יתקדם ויצליח, מי שחושב שהוא לא יצליח בהפועל תל אביב טועה, הוא יעמוד בלחץ והוא ראוי לתקציב גדול. אחרי שנים של גידול שחקנים הוא מוביל קבוצה שלמה ולכבוד הוא לנו שהוא וחואקין שוכמן התקדמו. מי ששכח, עומרי כספי פרץ אצלנו וזה בסדר. אנחנו גאים בדברים האלה”.

חיים אוחיון (אחמד מוררה)חיים אוחיון (אחמד מוררה)

תמיר אסטרוגו, נציג האוהדים, הוסיף: "עברנו קיץ מאתגר ובגלל זה אנחנו מגיעים מאוד מחויבים לעשות דברים גדולים. תודה רבה לעירייה ולבעלים חיים אוחיון, אנחנו רוצים לוודא שהפרויקט החשוב שנקרא גלבוע/גליל ימשיך עוד שנים רבות וזה לא מובן מאליו. מברך את ליאור ליובין על חזרתו ומקווה שנבנתה פה קבוצה שיהיה כיף לראות. שמחים על יותם ונתנאל על בחירתם לקפטנים ובטוחים שייצגו אותנו היטב. כל מי שהקבוצה חשובה לו שיגיע למשחקים, רוצים להמשיך בהצלחה ושתהיה עונה מצוינת רוצים להמשיך עם החלומות הגדולים”.

העזרה הכספית של האוהדים: “אנחנו לא בונים על האוהדים מבחינה כלכלית. משם לא תבוא הישועה ואפשר להרגיע את האוהדים המודאגים. יש פה שני שותפים שעושים מאמץ גדול ובזכות מה שהם עושים התקציב מגיע. שום דבר לא מובן מאליו, כמובן שהיו גם חלק מהאוהדים שעזרו, אבל אנחנו חיים ונושמים. אנחנו רוצים לייצר פה גם תרבות, גם ספורט וגם כלכלה, הכל יחד”.

תמיר אסטרוגו (אחמד מוררה)תמיר אסטרוגו (אחמד מוררה)