גאוות יחידה בהפועל גלבוע/גליל, רגע לפני החזרה לפרקט. לקראת שובה של עונת המשחקים ב-21.6 בליגת העל בכדורסל, מגיע מהמועדון הצפוני נתון יוצא דופן בנוף המקומי, כאשר בסגל שחקניו נמצאים לא פחות משמונה שחקני בית, שצמחו במועדון הנוער המקומי גלבוע/מעיינות.

אל הקפטן יותם חנוכי, בניה סרור, עמית ראובן, ורון קופר, הצטרפו לאחרונה – אייל ננקין ואיתי מושקוביץ שחזרו מאליצור נתניה, ואביאל לוי, החוזר מהפועל עפולה גם כן מהליגה הלאומית. הרכש החדש והמסקרן ביותר הוא הסנטר, גלעד לוי, שחוזר לגלבוע מאקדמיית הנוער של קבוצת אסטודיאנטס הספרדית. כעת, בסגל נמצאים כל שמונת השחקנים שהם בוגרי מועדון הנוער.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
פארגו: "אני מוכן לאתגר"

 
נתון מעניין נוסף, יירשם כאשר לראשונה מזה שלוש עשורים (לפחות), שסגל קבוצה בליגת העל בכדורסל, יכלול שלושה שחקנים אשר מתגוררים באותו יישוב בהתיישבות הוותיקה. השחקנים איתי מושקוביץ, רון קופר ויותם חנוכי לא רק צמחו באותו מועדון נוער, אלא הם תושבי קיבוץ בית השיטה.

ארצי פרטי, מנכ"ל גלבוע/גליל, אמר: "זוהי רוח ההתיישבות, ואלו הם הערכים המחנכים את בני הנוער שלנו להוביל ולהצטיין- ספורטיבית וחינוכית. מאז הקמת גלבוע/גליל אנו שואבים את כוחנו מהקהילה. מאחורינו לא רק עשרות אלפי אוהדים, אלא גם מועדון נוער מהמפוארים בארץ, שמחנך לספורט ולדרך ארץ. מבחינתנו זוהו התגשמות של חלום המחבר בין קהילה ובית לכישרון של הגלבוע בכדורסל".

כחלק מהכנות גלבוע/גליל לחידוש הליגה תערוך הקבוצה שני משחקי אימון- מול מכבי חיפה (ב-12/6 בשעה 12:00), ומול הפועל ירושלים (ב-16/6 בשעה 14:00). שני המשחקים ישודרו בטלוויזיה. ב- 21.6 חוזרת כאמור הליגה, כאשר גלבוע/גליל תתארח מול הקבוצה העירונית בנהריה.