גלבוע גליל קיימה היום (שני) מסיבת עיתונאים לקראת חידוש עונת 2019/20 בליגת ווינר סל, כאשר המאמן ליאור ליובין דיבר ביחד עם בעלי הקבוצה חיים אוחיון ושניים משחקני הקבוצה נתנאל ארצי ויותם חנוכי.

ליאור ליובין, מאמן הקבוצה, אמר: "אנחנו תמיד מאמינים, ככה התחלנו את העונה וככה נמשיך. יש תקופת הכשרה קצרה, מאמינים בשחקנים ובבסיס שיש לנו, אני מאמין שנכניס את השחקנים לתלם. תמיד צריך לזכור שהמקום פה מאוד מיוחד וגורם לשחקנים להתחבר ולהתאקלם. כולנו מאמינים שנוכל להמשיך את העונה היפה שאנחנו עושים".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
באר שבע ממשיכה לשקוע עם הפסד לגליל

חיים אוחיון, בעלי הקבוצה: "אנחנו רואים בחזרת הכדורסל משימה לאומית, זה צורך לאומי, המדינה לא תהיה שלמה בלי כדורסל ותרבות ודברים אחרים, לצד תעסוקה וכל דבר אחר. כל סקטור עושה מאמץ גדול כדי לחזור לשגרה ולמסלול, המאמץ לחזור היה גדול, כל חזרה לשגרה בכל סקטור היא חזרה אחרת, זו היערכות אחרת ושגרה אחרת, כל זה מביא אותנו בחזרה למציאות שאנחנו רוצים להגיע אליה. יש פה מסורת, מי שמגיע לפה מגיע להרגלים, וזה מסייע לו אם הוא חדש להשתלב מהר מאוד. יש שחקנים שרוצים ויכולים, ויש שמונה בוגרי מחלקות הנוער שהשתלבו במשחקים, גם מתוקף זה שחוזרים מהר לשחק".

"כל החיים מאופיינים במנהיגות וכאלה שמצטרפים אליה, אולי אני הכרתי לפני הרבה אחרים את הערך של החזרה לשגרה, אבל נעשה פה מאמץ מאוד גדול מכל הקבוצות, אבל בטוח שנסתער על המגרש ונרצה לנצח ונשכח מכל העימותים והוויכוחים שהיו בינינו. הכישרונות? הקרדיט מגיע למאמנים ולמחלקות שסוללים להם את הדרך לקבוצה הראשונה. לשחקנים תהיה הזדמנות, חיים דיבר על רוטציות ונשתמש בשחקנים, מקווה לתת הזדמנות למי שירוויח אותה וזה מה שאנחנו רוצים, זה ה-DNA וזאת הדרך, רוצים עוד ועוד שחקני בית, אנחנו פה כולנו בגלל כדורסל ישראלי, זה הסיפור".

"בתקופה הזאת מחבקים קצת פחות, שומרים מרחק, כל אחד בסיטואציה אחרת, עשינו את זה בצורה הכי מכבדת, כל מי שנמצא פה זה מתוך בחירה וחשוב להרגיש את זה, זה לא נכפה על אף אחד, לא לחצנו, נצטרך למלא את החלל אבל אותם 2 שמילאו אותו העונה, נקווה שבזמן קצר אלו שהצטרפו ימלאו אותו. זה אתגר, זאת ההזדמנות שבקושי, נכון שזה אובדן מקצועי קשה אבל אנחנו מנסים לכפר על זה".

חיים אוחיון (עמיחי הילמן)חיים אוחיון (עמיחי הילמן)

"יש לנו בסיס מסוים של שחקנים, היה חיבור טוב, קיבלנו רגליים טובות וצעירות כדי שנוכל להיות יותר אגרסיביים ומהירים, אני חושב שאנחנו אפילו יותר צעירים עכשיו מאשר היינו לפני. לפעמים חלק מהשחקנים צריכים לעשות דרך במועדון אחר, יש קבוצות בלאומית שאנחנו בקשר איתן, מסתכלים על זה גם בזווית המקצועית ומבלי להמעיט מערכו של ארצי שלא גדל, הוא הפך לאחד משלנו, בסוף זאת קבוצה מקצוענית, ההזדמנות קיימת והכול תלוי גם בך. לא במקרה יש פה אקדמיה ומאות ילדים שמשחקים כדורסל במסגרת מקצוענית, זה מה שיאפיין את הקבוצה גם בעתיד".

נתנאל ארצי, שחקן הקבוצה, אמר: "בזמן הקורונה היו הרבה שחקנים בבית שרצו לשחק, יש הזדמנות להמשיך את העונה כמו שצריך ולהתקדם כמה שאפשר, השחקנים מאוד אנרגטיים, התחברנו לזרים ברמה הכי גבוהה שיש, צריכים להמשיך את העונה כמו שהייתה ואפילו יותר טוב, מאוד נרגשים".

מה השחקנים חושבים על המתווה החדש: "עוד מעט זה ייגמר, בתקווה שהכול יהיה גם בסדר בחוץ, כרגע אנחנו פה ביחד, אחד ליד השני, זה חלק מהעניין אף אחד לא ציפה לדבר כזה, הכול בסדר ואין משהו מיוחד".

נתנאל ארצי (חגי מיכאלי)נתנאל ארצי (חגי מיכאלי)

יותם חנוכי, שחקן הקבוצה, אמר: "באימונים הראשונים הרגשתי כמו בקבוצת הנוער לפני שנתיים שלוש, היו הרבה חבר'ה וכולם השתלבו וזה היה יוצא מן הכלל, אני רואה את זה כמשהו מאוד יוצא דופן וחיובי, מסמל את הדרך שגלבוע עובדת, עוד ציון דרך למועדון המדהים הזה שמראה שוב את האיכויות שלו. זיהינו פרצה קטנה בגלל הקורונה ועיבוי הסגל שצריך ומיד קפצו כמה שחקנים מהנוער, ובעיניי זה פשוט כיף ומדהים".