אחרי שהובילה במשך למעלה מ-30 דקות, מכבי חיפה פשוט איבדה את האוויר ברבע האחרון ונכנעה 98:91 אמש (חמישי) לעירוני נס ציונה, שהתעוררה לקראת סיום והפכה את התוצאה בדרך חזרה למסלול הניצחונות ועצירת המומנטום של החיפאים.

מאמן הירוקים, דניאל סאואנה, אמר באכזבה בסיום: "לא שמרנו טוב בסוף ונס ציונה הענישו אותנו ברבע האחרון. נלמד מהטעויות לקראת המשחק הבא בראשון". בקבוצה מהכרמל לא אהבו את הנאיביות ברבע הרביעי, כאשר כבר הוליכו ביתרון דו ספרתי אך פספסו ניצחון בשל הגנה מבולבלת שספגה שבע שלשות".

נס ציונה עושה מהפך בדרך לניצחון על חיפה

המאמן המנצח נדב זילברשטיין הסביר: "המשחק ביום שני פגע לנו מאוד בביטחון. היינו עם אנרגיות טובות ולא הצלחנו להיכנס למשחק אבל המשכנו להיאבק ולהיות במשחק. כל פעם שהיינו ליד, בעטנו בדלי. ברבע הרביעי שיחקנו בהרכבים אחרים קצת. הקהל לא נתן לנו להפסיד היום. נתנו פה הצגה ברבע הרביעי ויש להם חלק גדול בניצחון”.

היכולת של שחקניו: “טל דן היה גדול היום, שם הכל על המגרש והיה בכל מקום. עשינו קליעות גדולות ברבע הרביעי. אנחנו יודעים שאנחנו טובים, צריך לבוא לכל משחק. כל משחק חשוב ואי אפשר להשאיר משחקים בדרך. עכשיו אנחנו צריכים לכפר על זה במקומות אחרים. אני חושב שבסופו של דבר יש לנו הרבה כלים וכישרון בקבוצה, צריך לצרף לזה קשיחות מנטלית ואגרסיביות ואז מצבנו יהיה טוב יותר".

סוף סוף ניצחון להפועל: 3 הפרש על גלבוע

בהפועל גלבוע/גליל היו שמחים לגלות חרף ההפסד 96:93 להפועל תל אביב, כי ג’רוויס ורנאדו שנפגע במהלך המשחק כשספג אצבע בעינו, לא יזדקק לטיפול מיוחד ומצבו טוב, כך שהוא צפוי לעמוד לרשות ליאור ליובין במחזור הבא מול הפועל חולון החזקה. יחד עם זאת, בקבוצה קיים לחץ מפני הפסד נוסף, כאשר אחד כזה יסבך את הקבוצה מאוד בתחתית הליגה.

מכבי אשדוד חזרה למסלול ההפסדים עם 94:81 למכבי ראשון לציון, כאשר למרות היעדרותם של פול סטול שעדיין לא יכול היה להירשם למשחק בשל העובדה שההתאחדות הצרפתית הייתה סגורה בשל החג ולא יכולה הייתה לספק את השחרור הבינלאומי של הרכז, וכן של ליאור אליהו החולה שנשאר בבית, היא הובילה בשלבים רבים של המשחק אך איבדה ריכוז וכוחות לקראת הסיום.

נצחון שני ברצף לראשון, הפעם על אשדוד

לגבי סטול, מיד עם תחילת השבוע, הוא עתיד לקבל את השחרור שלו מצרפת ולעמוד לרשות בראד גרינברג. עדיין לא הכריעו במועדון מי ישוחרר כדי שהקבוצה תישאר עם שלושה זרים ותמשיך ליהנות מהבונוס שמחכה לה עבור כך. יחד עם זאת, כדי לשרוד עונה נוספת בליגה הבכירה, לא מן הנמנע שיוחלט כן להשתמש בזר רביעי. ליאור אליהו גם צפוי יהיה לעמוד לרשות הדרומיים ביום שני מול הפועל ת”א.