אכזבה קשה בהפועל תל אביב לאחר ההפסד היום (שישי) לגלבוע גליל, כאשר כבר במהלך המשחק העצבים נתנו את אותותיהם כשמאמן הקבוצה, יאניס קאסטריטיס, צרח על שחקניו במטרה לעורר אותם. ההפסד שם את האדומים מתל אביב במקום ה-11 הרחק מהמקום אליו שאפו להגיע רגע לפני חידוש הליגה - המקום החמישי. 

בקבוצה מבינים כי במסגרת לוח הזמנים הנוכחי כמעט ואין זמן לתקן את הבעיות שיש וזו מהסיבה שהקבוצות משחקות כל יומיים ופשוט אין זמן לעבוד על הטעויות באימונים. המכה אותה ספגו חניכיו של קאסטריטיס היא כפולה היות שבנוסף לעובדה שהפסידו את המשחק הם נאלצו לעבור שתי הארכות ומהבחינה הזו העומס עלול להשפיע מוקדם מהצפוי. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צמוד ומותח: 81:82 לגלבוע על הפועל ת"א

מה היה חסר? ג'ורדן המילטון, ובגדול. בהפועל תל אביב היו בטוחים כי במידה והמילטון היה כשיר הם היו מנצחים את המשחק. הפורוורד הגיע להיכל קבוצת שלמה כאשר אינו חש בטוב ועל אף הסחרחורות מהן סבל ניסה בכל זאת לתרום לקבוצתו עם 18 דקות על הפרקט, אך בסופו של דבר הסחרחורות הכריעו אותו והוא עזב את המגרש במהלך הרבע הרביעי.  

לאחר המשחק אמר קאסטריטיס: “יש לי תחושה שזה לא משנה כמה זמן נשחק את המשחק וכמה הארכות אנחנו לא נצליח לנצח. אם להיות הוגן וכנה לגלבוע גליל הגיע לנצח את המשחק מסיבה מאוד פשוטה – מפתיחת המשחק הם הראו שהם רוצים יותר, הם שיחקו את המשחק שלהם וזה היה די ברור ובלט בשפת הגוף שלהם ובתגובות. מצד שני, למרות ההופעה הרעה שלנו אין לי דברים רעים לומר על השחקנים. כולם יודעים כמה הם עובדים קשה ואף אחד לא ייקח להם את זה. כמובן שאנחנו כאן כדי לנצח משחקים אבל אמרתי כבר שאני מצפה שיהיו עליות ומורדות בתקופה הזו מכל קבוצה וכך גם מהקבוצה שלנו, עכשיו זה הזמן לראות איך נגיב וכמה טובים אנחנו יכולים להיות כקבוצה, אנחנו נמשיך לעבוד קשה ונקווה שננצח את המשחק הבא”.

ג'ו תומאסון חוגג שלשת ניצחון (חגי מיכאלי)ג'ו תומאסון חוגג שלשת ניצחון (חגי מיכאלי)

האם הגיעו בטוחים מדי בעצמם: “אולי זה כך ואולי זה לא, כרגע אף אחד לא יכול לומר זאת. ראשית זה עניין מנטלי ועם כל כך הרבה משחקים בפרק זמן קצר, זו יכולה להיות בעיה אחרי ניצחון גדול, אבל באותו הזמן יש לנו את הניסיון כצוות אימון והנהלה, ויש לי שחקנים מנוסים כך שזה לא יהיה הוגן לומר שאנחנו ממעיטים בערכם של היריבים שלנו או מפריזים בערכנו". 

האם הוא לוקח משהו חיובי מהמשחק: “כן, הפסד קשה הוא תמיד נקודה למחשבה ואם מנצלים את זה אפשר להוציא מזה משהו מאוד יעיל”.

ים מדר (חגי מיכאלי)ים מדר (חגי מיכאלי)

השגת המטרות לאור לוח הזמנים הצפוף: "זה לא קל, זה קשה לכולם ולא רק לנו ומעל לכל זה קשה לשחקנים, זה לא סוד. התהליך הוא זהה ומה שצריך לעשות זה להיות מוכנים ליום הבא ולדקה הבאה שצריך לעשות עבור המועדון. תחילה אנחנו צריכים להתאושש מנטלית ולאחר מכן פיזית ולחזור לעבוד, כמובן שאי אפשר לעבוד על הרבה דברים מבחינת כדורסל כי אין באמת אימונים כשיש יומיים בין המשחקים אבל הכול בראש שלנו אני חושב שאנחנו יכולים להרים את הרמה שלנו ולהמשיך כמו שמגיע לנו להמשיך". 

האם הריבאונדים הכריעו את המשחק: “הרבה דברים, אנחנו יכולים לדבר על הרבה דברים מבחינת הכדורסל, עכשיו אחרי המשחק כולם עצובים זה הזמן לנתח מה קרה, מבחינה טקטית אנחנו יכולים לדבר על הרבה דברים אבל הדבר החשוב מבחינת הערב הוא גלבוע נראו שפשוט רצו יותר לנצח את המשחק".