אחרי שזכה עם הפועל ירושלים כשחקן בשתי האליפויות הראשונות והיחידות עד כה בתולדות המועדון, וכמו כן בשני גביע ווינר, בנוסף לעוד שלל תארים בהם זכה בקבוצות אחרות לאורך הקריירה המפוארת שלו, החל מאתמול (חמישי) ליותם הלפרין יש גם גביע מדינה שני ברציפות כמנהל המקצועי של האדומים מהבירה אחרי שהקבוצה זכתה בפעם השישית בתולדות המועדון עם 89:92 על עירוני נהריה בגמר בהיכל מנורה מבטחים.

הלפרין סיפר בראיון ל-ONE לאחר הזכייה: “זה היה חשוב לנו לזכות שוב בגביע, הדרך הייתה טובה ואני חושב שהגיע לנו גם לזכות. זהו, זה סוג של תגמול על העבודה הטובה. החגיגות? סך הכל אנחנו עובדים קשה מאוד במהלך השנה כדי להגיע לרגעים האלה, לשמוח ולהבין שאנחנו עושים את הדברים נכון וכן, יהיו חגיגות וזה מגיע גם לשחקנים וגם לאוהדים המדהימים שלנו ולכולנו. אני דואג שמיום שבת שוכחים מזה וממשיכים הלאה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שחקני הפועל ירושלים חוגגים עם האוהדים

רגעי החרדה בהם נהריה הובילה והדרמה לקראת הסיום: “המשחק התפתח לא בצורה פשוטה, נהריה שיחקו כדורסל טוב וחכם, עם אחוזי קליעה טובים, בטח לשלוש, שהם בדרך כלל לא מגיעים לאחוזים האלה. זה מסוג המשחקים האלה שזה מתפתח לכיוון הזה ויכול להיגמר לשני הצדדים”.

הזריקה לשלוש של מקניל לקראת הסיום שיכולה הייתה להעניק לנהריה יתרון: “האמת, אני מאוד התבאסתי שהגענו לסיטואציה הזאת כי בסך הכל די שלטנו במשחק והיו לנו גם כמה ריצות שהצלחנו לעלות לדו ספרתי ולא הצלחנו לגמור את המשחק שם. אם יש ׳מגיע׳ בכדורסל, אז אולי מגיע לנו גם לקחת את הגביע בדרך הזאת, בסוף זוכרים שלקחנו את התואר. אני שמח שזה נגמר ככה, אבל נצטרך ללמוד מזה, יש הרבה מה ללמוד”.

יותם הלפרין (איציק בלניצקי)יותם הלפרין (איציק בלניצקי)

הגעגוע הבלתי פוסק לימיו כשחקן ולמשחק פעיל שנה וחצי אחרי שפרש: “מאוד דגדג לי (הגעגוע לשחק, ת.נ), כל הזמן מדגדג לי וזה אחד הדברים הכי קשים שיש”.