ריצ'ארד האוול ואמארה סטודמאייר כבר השיגו אזרחות ישראלית ושיחקו במדי הפועל ירושלים, אבל האם לרשימה הזו יצטרף בקרוב שם מפתיע במיוחד? ל-ONE נודע לראשונה כי האדומים מהבירה יפעלו להחתים לעונה הבאה את ג'ף וויטי מעירוני נס ציונה, לו יש שורשים יהודיים.

וויטי (29, 2.13) הוחתם הקיץ על ידי הכתומים מלב המושבה, באופן די מפתיע, והספיק להביע חותם משמעותי במשחקים שלו גם בליגת ווינר סל עם 13.8 נקודות, 10.7 כדורים חוזרים, 2.5 חסימות ו-1.6 אסיסטים ו-1.1 חטיפות ב-29 דקות בממוצע שקיבל ב-16 הופעות. ביורופקאפ הוא היה נכס חשוב מאוד מתחת לסלים וסיפק 14.9 נקודות, 8.3 כדורים חוזרים, 1.9 חסימות ו-1.3 אסיסטים ב-9 הופעות עד שהודחה הקבוצה בטופ 16 של המפעל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שחקני הפועל ירושלים חוגגים עם האוהדים

יחד עם זאת, על אף שבנס ציונה ידעו שיש לו שורשים יהודיים, החליטו שלא לנסות לאזרח אותו על מנת "לא לעשות את העבודה עבור הגדולות", שיוכלו לפתות את וויטי להגיע אליהן בעונה הבאה ולשחק במסגרות היוקרתיות יותר, בין אם ביורוליג או בליגת האלופות של פיב"א ולקבל נשק די שובר שוויון בזירה המקומית כאשר הוא ייחשב לישראלי.

ג'ף וויטי (איציק בלניצקי)ג'ף וויטי (איציק בלניצקי)

ל-ONE גם נודע כי לא צריכה להיות בעיה מסוימת לירושלים שחושקת בהחתמתו להשיג עבורו את תעודת הזהות, זאת משום שיש מסמכים שמעידים על היותו בעל שורשים יהודיים. בכל מקרה, בקיץ סביר להניח שלא יישאר בעירוני נס ציונה, כאשר המניות שלו עלו בעקבות העונה האיכותית שסיפק בשתי הזירות.

בנס ציונה ביקשו שלא להגיב לידיעה, תגובת הפועל ירושלים תובא לכשתתקבל