ההפתעה הגדולה ביותר של שמינית גמר גביע המדינה בכדורסל נרשמה אמש (שני) כאשר מכבי חיפה הודחה על ידי בני הרצליה מהליגה הלאומית אחרי 80:76 ובכך נמשכה פתיחת העונה הלא טובה כלל של הירוקים שנמצאים גם בסיטואציה לא מחמיאה בליגת ווינר סל. 

מאמן הקבוצה המפסידה, דניאל סאואנה, אמר לאחר המשחק: "הרצליה שיחקה נהדר. זה כואב להפסיד ולהיות מודחים מהגביע. אבל אין לנו זמן זה להתאבל על ההדחה, אנחנו צריכים להרים את עצמנו לקראת משחק הבית בחמישי".

דניאל סאואנה (חגי מיכאלי)דניאל סאואנה (חגי מיכאלי)

אנתוני פישר, שהצטיין בהרצליה עם 22 נקודות, כולן במחצית השנייה והיה לאחד מגיבורי הניצחון של הרצליה על חיפה סיפר: “זה עוד משחק בשבילי, שיחקתי בשביל חיפה שנה שעברה והיום הראיתי יאת היכולת שלי. המשכנו לזרוק והקבוצה האמינה בי. אני רוצה להיות במקום שרוצה אותי, אני מאושר כאן. שלב נוסף? אני חשוב שאנחנו יכולים להמשיך הלאה, אני  רוצה להעלות את הקבוצה לליגה הראשונה”. 

מיקי גורקה, מאמנה של הרצליה, סיפר: “זה ניצחון מאוד חשוב ברמה אישית וברמה של המועדון. רצינו לנצח קבוצה מהליגה הראשונה. האולם היה מלא, היה ניצחון חשוב למועדון קודם, בשביל הגאווה והאגו. אנתוני פישר? הקרדיט לאלדד אקוניס, שהגעתי הוא היה חתום. ידעתי שהוא מאוד רוצה. בחצי הראשון לא היינו טובים, בחצי השני הוא נכנס לעניינים ולא הפרעתי לשחקנים. שיש לך שחקן כמו פישר לא צריך להפריע לו. ידעתי שיש לנו יתרון מתחת לסל, גם בחצי הראשון וגם בתחילת הרבע השלישי החטאנו המון, אבל אני שמח שלא נשברנו וידענו לחזור ולנצח”. 

מיקי גורקה (חגי מיכאלי)מיקי גורקה (חגי מיכאלי)

במשחק נוסף, הפועל גלבוע/גליל צלחה את המשימה ברוממה כאשר גברה על הפועל חיפה מהליגה הלאומית 69:87 ונמנעה מהפתעה גדולה. המחמאות היו בעיקר לנתנאל ארצי הקפטן, שסיפק משחק נפלא של 17 נקודות לצד 8 כדורים חוזרים. ג’ייסון סיגרס שערך בכורה בשורות האדומים מהכרמל זכה לעידוד חם מצד אוהדי קבוצתו לשעבר שהגיעו לכבדו.

ליאור ליובין, מאמנה של גלבוע/גלילסיפר לאחר המשחק: “יש לנו שחקנים מאוד מנוסים עם שני מתאזרחים, הגענו עם סגל די קצר היום, במחצית השנייה מצאנו את הדרך, מחצית ראשונה נתקענו על סקור נמוך, היה משחק מנטלי בעיקר, היינו עדיפים על הנייר, ובמחצית השנייה ידענו לממש את זה. באנו בסיטואציה קשה מבחינת האימונים והסגל, אבל ידענו לשים את הכל מאחורינו. המכה שקיבלנו בליגה תרים אותנו, זה זמן לשנות דברים. יום חמישי נגד מכבי חיפה נבוא חדים ומוכנים”.

ליאור ליובין (שחר גרוס)ליאור ליובין (שחר גרוס)

בצד המפסיד, המאמן אלעד חסין הסביר: "אני מאוד מרוצה מהחצי הראשון, מהגישה של השחקנים אני חושב שככה אנחנו צריכים לשחק. בחצי השני ירד לנו קצת האוויר, אבל מאוד אהבתי את הגישה של השחקנים, אנחנו מסתכלים על הליגה לא על הגביע. סיגרס? הוא נחת לפני יומיים ועדיין לא מכיר אף תרגיל בצורה מושלמת, אבל לאט לאט נכניס אותו לעניינים, זה ייקח זמן אבל אני חושב שעשינו מהלך נכון ואני חושב שהוא יעזור מאוד לקבוצה".

ג'יסון סיגרס עצמו סיכם את המשחק מול קבוצתו הראשונה בישראל: "אני חושב שיש לנו קבוצה טובה, יש לנו את האנרגיות הנכונות. עשינו בסך הכל משחק טוב היינו מפוקסים במחצית הראשונה אבל זה לא הספיק. היה משחק קשה, היו פה 4 זרים נגד שניים ולמרות זאת שיחקנו חזק והקשינו עליהם במחצית הראשונה. מרגיש ממש טוב להצטרף להפועל חיפה, הקהל קיבל אותי יפה וגם המועדון עצמו. אני נרגש לשחק פה".

עומר טל (עמוד הפייסבוק של הפועל רמת גן)עומר טל (עמוד הפייסבוק של הפועל רמת גן)

עומר טל הוסיף: "אני חושב שקודם כל המטרה שלנו היא יום חמישי ואחרי שני משחקים בליגה בעיקר ניסינו לא לחשוב על התוצאה. גלבוע נראים טוב ולנו מה שהיה חשוב לנו זה האנרגיה ולשחק ביחד. בסך הכל עשינו את זה ואפשר להיות אופטימיים למה שבאמת חשוב שזה הליגה "