ההתרגשות באוויר, אחרי שכמה קבוצות ליגת ווינר סל כבר החלו בחזרה לפעילות, גם עירוני נס ציונה חוזרת לשגרה וערכה את מסיבת העיתונאים שלה היום (רביעי) בהשתתפות המאמן נדב זילברשטיין שדיבר על העזיבות וההחתמות החדשות, החזרה לפרקט אחרי למעלה מחודשיים של פגרה שנכפתה בשל הקורונה וגם ההמשך, גם קפטן הקבוצה טל דן השתתף במסע”ת שנערכה ב-ZOOM.

זילברשטיין אמר בפתח דבריו: “אנחנו מאוד שמחים ומתרגשים לחזור לשחק. מאוד התגעגענו לזה ורצינו שזה יקרה. הבאנו שלושה שחקנים חדשים מאוד מוכשרים ואין ספק ששבועיים או שלושה להכניס אותם לקצב זה לא אידיאלי, אבל כולם רוצים ומחויבים. יש רצון להתחבר לקבוצה ונצטרך עזרה של כולם מהשחקנים ועד הצוות כדי להיכנס לכושר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
כוכב הנ.ב.א נתפס מכה גבר במהומות בארה"ב

העזיבה של דקוואן קוק: “רוצה להודות לקורי פישר, ג’ף וויטי ובטח דקוואן שהיה חלק חשוב ועוגן משמעותי עבורנו. לכל אחד יש תחליף, יש שחקנים חדשים ששונים ממה שהיו לנו. עשינו דברים יפים בסגל הקודם, אבל נוכל ללכת עכשיו למקומות אולי יותר טובים. נכון שיש פחות ניסיון, אבל יש דברים שלא היו לנו לפני”.

הצירוף של לינדל וויגינטון: “בסיטואציה שאנחנו נמצאים בה צריכים לקחת קצת הימורים, הוא צעיר, אבל מאוד בוגר ואינטיליגנט שאני בטוח שיוכל לתת את הערך המוסף, יש לו איך לעשות את זה והוא יכול להגיע לרמות מאוד גבוהות. אני בטוח שאם זה היה לגבי עונה שלמה, לא היה היסוס לצרף אותו, פה יש לנו תקופה קצרה, אבל אנחנו מאמינים בו”.

נדב זילברשטיין (אורן בן חקון)נדב זילברשטיין (אורן בן חקון)

איפה יש שיפור לעומת הסגל לפני פגרת הקורונה: “בפן המקצועי, יש שני דברים משמעותיים שמבדילים – יש עכשיו קבוצה יותר אתלטית ויכולת המסירה שלנו בקו האחורי, שכרגע יש לנו שני גארדים, אז יש לנו שני שחקנים שיכולים לייצר קליעה.

הקפטן טל דן הוסיף: “מאוד מתרגשים אחרי חודשיים וחצי בבית, לפגוש את החבר’ה, לרוץ ולהזיע, מאוד כיף ומרגש ורוצים כבר להתחיל. הבידוד לא יהיה פשוט, אבל הכרחי כי זה הכרחי להמשך הפעילות, זה קשור לפרנסה שלנו, אבל זה מה שצריך לעשות כדי שהכדורסל יחזור. אנחנו בין הליגות היחידות שהסכימו לעשות זאת וזו תעודת כבוד”.

דקוואן קוק נשמר על ידי ג'ורדן המילטון (איציק בלניצקי)דקוואן קוק נשמר על ידי ג'ורדן המילטון (איציק בלניצקי)

הבקשה של ראשי היורוליג לסיים את העונה בארץ: “היורוליג לא יכולים להכתיב לנו שום דבר, רק ארבעה או חמישה חתומים שם וזה מה שכולנו הישראלים הסכמנו, ישבנו השחקנים והמנהלת עם יושבי הראש והסכמנו לקצץ, אני לא יודע מאיפה התלונה הזו בכלל מגיעה”.

חשש מפציעות​​​​​: “יש חשש וכמובן שכולם רוצים לשמור על הבריאות וזה לא אידיאלי לשחק כל כל הרבה בתקופה קצרה, אבל יש לנו מאמן כושר ברמה הכי גבוהה ועבדנו יחד בזמן הפגרה. לא הסיטואציה הכי טובה בעולם, אבל זה המצב”.

היו”ר יניב מזרחי הסביר: “אין לנו אופציה לגבי אף אחד מהזרים, אבל נעשה הכל כדי להחתים וליצור סגל, בימים הקרובים נדע לגבי התקציב. בעיקרון הגישה שלי עוד מהיום הראשון הייתה לחזור משום שהייתה לנו מחויבות לשחקנים ולענף. ברגע שראינו את הנחיות פיב”א הבנו שצריך להגיע למתווה עם שחקנים וקבוצות. ברגע שהשחקנים הסכימו, זה פרץ דרך לשכנע את הקבוצות. זה היה מאבק ארוך, ניסיתי לשכנע וזה הצליח. הקבוצות העירוניות, להוציא כסף מהעיריות יהיה קל במקרה שבו משחקים ואני שמח ששכנעתי את החברים”.

גיא הראל ויניב מזרחי מגיעים לישיבה (צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה) (מערכת ONE)גיא הראל ויניב מזרחי מגיעים לישיבה (צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה) (מערכת ONE)

האמירות נגד המתווה: “"אני מרגיש מאוד מסופק שהליגה חזרה, הישג שלי ושל החברים שדחפו לעשות את זה. מרגיש לא טוב עם התגובות בעיקר של שחקני מכבי, כי התנאים היו ידועים מראש ולכן לא ברור לי הבכי והנהי. חושב שאצלנו כולם יעמדו בזה בכבוד ובאהבה. אנחנו באמת מתרגשים לחזור ובטוחים שנוכל לעשות דברים יפים העונה, אני באמת מודה לכל מי שהיה שותף לחזרה הזו מהשחקנים ועד המאמנים, זו תעודת כבוד לכדורסל הישראלי, זה לא מובן מאליו שאנחנו אחת משתי הליגות היחידות לחזור”.

“שאלה קשה, כי אנחנו רוצים לגבש תקציב זה נקודה מעניינת ואני מתחבר לדבריו של יצחק פרי. רובנו עובדים בהתדנבות ומקבלים סגירת דלת. רוצים שיהיה כדורסל מקצועני בישראל ואני חושב שצריך להתאחד כדי לעזור לנו. אין לי מושכ מה אנחנו מקבלים מרוב הגורמים במדינה. המצב בעייתי לכל הקבוצות העירוניות ואנחנו כרגע לא יכולים להתארגן כי יש סיטואציה לא רגילה. הליגה תתחיל באיזור אוקטובר ואנחנו מתארגנים לשנה הבאה. אין לאף אחד מושג מה יהיה התקציב. אירופה? השאיפה שלנו להמשיך בהתקדמות ולהיות שם, אם זה ישים? אני לא יודע”.