שמחה בנבחרת ישראל לאחר הניצחון אמש (חמישי) על פולין במשחק הפתיחה של הקמפיין לקראת יורובאסקט 2021. הנבחרת המריאה לפולין עם תחושות מאוד חיוביות אך גם כשהעובדה כי פולין נראתה נהדר באליפות העולם אכן ישבה בראש מעייניה. את המשחק עצמו חניכיו של עודד קטש פתחו לא רע בכלל אך המארחת הצליחה לחזור למשחק. 

בנבחרת חששו לא מעט מאיי ג'יי סלוטר. המתאזרח נחשב לאחד מהכלים ההתקפיים המרכזיים של הנבחרת, ומהבחינה הזו במחצית הראשונה הסקורינג גארד סיפק תצוגת תכלית של 20 נקודות כאשר הוא קולע שש שלשות וללא החטאה. סלוטר עשה שירות מצוין לנבחרת כאשר קלע יותר ממחצית הנקודות שנקלעו על ידי נבחרתו בתום המחצית הראשונה, שכן לשנייה הוא כבר הגיע פחות חד כשהוא מוסיף שתי שלשות מתוך חמישה ניסיונות. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספרופולוס: "ולנסיה קשוחה בבית"

לקראת סיום המשחק כאשר הנבחרות ירדו לפסק זמן איתי שגב הסב את תשומת ליבם של חבריו לנבחרת להפרש שכן לקטש וחניכיו היה את הכדור האחרון, אך המשימה צלחה ובתום 40 דקות לוח התוצאות הראה 71:75. הנבחרת יצאה הבוקר מכיוון גליביצה לקראקוב כאשר הטיסה חזרה ארצה צפויה לנחות בשעות הצהריים. 

תמיר בלאט אמר לאחר הניצחון: "באנו לפה ועשינו את העבודה כמו שצריך, יש לנו פה חבר'ה מדהימים וחבורה שמאוד מגובשת ביחד, זה ניצחון מול יותר מ-12,000 אלף איש, זה היה טירוף ועכשיו הפנים קדימה. רומניה שיחקה היום נגד ספרד, נראה וידאו ונתכונן אליה כמו שצריך, הקהל יהיה איתנו בדרייב אין ביום שני ויהיה כיף".

עודד קטש והנבחרת בפולין (חגי סגל, איגוד הכדורסל)עודד קטש והנבחרת בפולין (חגי סגל, איגוד הכדורסל)

גולן גוט הוסיף: "הישג מאוד גדול אבל זאת רק ההתחלה ויש לנו משחק נגד רומניה בבית, אנחנו מצפים שכולם יבואו לעודד, אנחנו צריכים את העזרה שלכם, נבוא במשחק הבא כמו שבאנו למשחק הזה - לתת את הכול ולהילחם על הכול, אני מקווה שגם שם נצא עם ניצחון. היה הרבה אופי בניצחון הזה, יש לנו פה נבחרת עם הרבה שחקנים עם אופי, מחויבים ועם הרבה אהבה אחד כלפי השני, נצטרך להביא את זה נגד רומניה ואני מקווה שגם שם נעשה ניצחון יפה".  

גל מקל סיכם: "אחלה ניצחון להתחיל את הקמפיין. אנחנו ממש שמחים ומרוצים, אני חושב שהיה משחק טוב, הרבה עליות וירידות, הרבה מומנטומים, ברוב המשחק שלטנו ומפה ממשיכים הלאה. המטרות שלנו הן רחוקות ובאמת צריך רק להתרכז במשחק הבא, אבל זאת התחלה ברגל ימין, עם אופי ואנחנו מאוד שמחים".