אחרי שאיגוד הכדורסל אישר אמש (שני) סופית את החלטתו לסיים את עונת 2019/20 בליגה הלאומית, הארצית ושאר הליגות הנמוכות, שתיים מהקבוצות המאושרות מהמהלך היו הפועל עכו ועירוני רמת גן, שבשל ההחלטה העפילו לליגה הלאומית.

ל-ONE נודע כי שתי הקבוצות מתכוונות לממש את ההעפלה לליגת המשנה ולהעמיד תקציב לעונה הקרובה. בקבוצה מרמת גן גם מעוניינים להשאיר את מרבית שחקני הסגל שהיה שותף להעפלה ממחוז דרום ובראש גם את המאמן אורי קוקיה שחווה עונה נהדרת על הקווים וזוכה להמון הערכה ומחמאות.

עירוני ר”ג מסרה אחרי ההעפלה: “שמחים לקבל היום את ההחלטה הצודקת של איגוד הכדורסל בדבר עליית הקבוצה לליגה הלאומית בעונת המשחקים 2020/21. מכבי עירוני ר"ג שיחקה השנה בליגה הארצית ושלטה בליגה ללא עוררין מתחילתה ועד סופה, ולכן אנו סבורים כי מן הצדק שבעקבות הפסקת הליגה  אכן תועלה הקבוצה לליגה הלאומית .מכבי עירוני ר"ג הפסידה משחק אחד בכל עונת המשחקים והעפילה למשחק גמר גביע האיגוד שלצערנו לא יתקיים. אנו רואים בהעפלת הקבוצה הבוגרת לליגה הלאומית נדבך נוסף בקידום מחלקת הנוער בתקווה שבעתיד הקרוב ישתלבו שחקני נוער בקבוצה זו”.

עוד הוסיפו: “כבר בימים הקרובים תפגש הנהלת הקבוצה עם מאמן הקבוצה וכן עם שחקנים מסגל הקבוצה בכדי להחתימם ולגבש את השלד שעליו תבנה הקבוצה לליגה הלאומית.  הנהלת הקבוצה רוצה להודות לעיריית רמת גן ובראשה מר כארמל שאמה, סגנו ומחזיק תיק הספורט מר ליעד ליאני. וכמובן לעופר ארליך וכל החברים ממחלקת הנוער אשר עזרו בכל דבר אשר נתבקשו”.