ברצלונה אומנם מינתה את קיקה סטיין רקלפני כחודשיים אך בימים האחרונים עולה לא מעט פעמים בתקשורת בספרד שמו של רונאלד קומאן בהקשר לאימון הקבוצה. על פי הדיווחים, בלם העבר ההולנדי של המועדון לא הצטרף אחרי עזיבתו של ארנסטו ואלוורדה בשל מחויבותו לנבחרת הולנד עד אחרי יורו 2020, שכידוע הפך במהלך השבוע ליורו 2021 לאחר שנדחה לקיץ הבא.

היום (שישי) סיפק קומאן את התייחסותו למינוי האפשרי בברצלונה, בראיון שעלה ב’מארקה’: “הם התקשרו אליי לפני מספר חודשים להחליף את ארסנטו ואלוורדה ואמרתי להם ‘לא’. אמרתי להם שיש לי מחויבות לנבחרת של המדינה שלי, אחרי שנתיים, יש לי אפשרות להמשיך שנתיים נוספות, הכוונה היא אחרי היורו אוכל לראות מה אעשה, אבל אני לא יכולתי לעזוב את הנבחרת כמה חודשים לפני היורו. אני לא חושב שזה היה זמן רע לקחת את ברצלונה, הסיבות היו שלי אישיות בגלל הנבחרת. בארסה תמיד יכולה לזכות בכל התארים החשובים, השחקנים שלהם מצוינים ויש אפשרות להחתים את הטובים ביותר. אם לא הייתה לי עבודה, הייתי מגיע, כל אחד היה רוצה. שם חוויתי את שנותיי הגדולות כשחקן, אני מכיר את העיר ואני מקווה שיגיע יום ואני אאמן שם”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ללקק את האצבעות: השערים היפים של ברסה

ההתרשמות שלו מהקבוצה הקטאלונית: “שליטה בכדורגל לא אומרת כלום אם מגיעים ל-2 או 3 מצבים. קבוצה צריכה יותר מאשר שחקנים מהירים, תראו כמה בעיות ויניסיוס גרם לה בקלאסיקו, שחקני מרכז השדה שלהם מאוד דומים באופי, אנסו פאטי הוא שחקן שהתרשמתי ממנו והם צריכים עוד שחקן בדמותו. חשוב שדה יונג יקבל הרבה דקות שם, התפקיד שלו שונה מאשר בנבחרת, אבל זה לא דבר שלילי כי ככה הוא לומד עוד אופציות למשחק שלו. מי הנבחרת שתוכל להצליח בטורניר הגדול הבא? לדעתי בלגיה. יש לה שחקנים אדירים שאולי זו תהיה ההזדמנות הגדולה האחרונה שלהם להשיג משהו.

מצבה של נבחרת הולנד: “לא העפלנו למונדיאל והייתה לנו ירידה גדולה, על אף שזה יכול לקרות לכל מדינה. לא חושב שזה יקרה לאיטליה או ספרד, כי שם  הליגה ברמה גבוהה יותר מאשר בהולנד. העובדה ששחקנים כמו אריאן רובן, ווסלי סניידר, רפאל ואן דר וארט, רובין ואן פרסי פרשו מהנבחרת השפיעה. הגיעו כישרונות גדולים כמו פרנקי דה יונג ומתיאס דה ליכט, אבל לוקח זמן לכל הצעירים להתחבר. נבחרות הולנדיות תמיד מתקשות מול פיזיות של נבחרות אחרות. הכדורגל שלנו התקפי, אבל הפיזיות חשובה להשגת ניצחונות ושם אנחנו בנחיתות, אפשר היה לראות את זה במשחק בין חטאפה לאייאקס, חסרה לנו גם מנטליות, בגרות כי השחקנים צעירים”.

שחקני הולנד חוגגים עם ג'ורג'יניו ווינאלדום (רויטרס)שחקני הולנד חוגגים עם ג'ורג'יניו ווינאלדום (רויטרס)

האם הוא חושב שיש לו את מה שדרוש כדי לאמן את הולנד: “אני אוהב כדורגל אמיץ, המשחק מתפתח כל הזמן. אני מאמן שתמיד חושב על שליטה בכדור מאשר הגנה, אפילו שזה חלק מהכדורגל וחייב להיעשות. אני ריאלי יותר מרוב ההולנדים. בקריירה שלי באייאקס ופ.ס.וו איינדהובן הגענו לתוצאות טובות מול קבוצות חזקות אפילו שלא תמיד שמרנו על אותו סגנון. אוהב כדורגל שמתחיל מאחורה, לחטוף כדור ולהבקיע שער במתפרצות. בנבחרת אני מנסה לעשות שינויים כי אנחנו צריכים להתמודד עם הפיזיות, אחרת לא ננצח”.

המחויבות של השחקנים היום לעומת העבר: “היום כולם רוצים לשחק בנבחרת לעומת בעבר. אמרתי לשחקנים שהם צריכים להיות גאים בסמל, פעם היו שחקנים אחרים שחטפו ביקורות והחלו לאבד אמונה בנבחרת, היום הם מקבלים מחמאות כי הם נלחמים עבור המדינה שלהם. עשינו לאחרונה ניצחונות יפים מאוד, יש חממת טיפוח בהולנד לשחקנים וגם ההצלחה של אייאקס בעונה שעברה בליגת האלופות עזרה, אנחנו ממשיכים לגדול”