מגפת הקורונה גורמת לנזקים כלכליים עצומים למשק בכל העולם, וגם מועדוני הספורט הגדולים והמפוארים ביותר לא חומקים מהמכה האדירה שנגרמת לכולם, ואחד המועדונים שצריך לקבל החלטות לא פשוטות בימים הקרובים הוא ברצלונה, שם גם התבשרנו כי הכוונה היא לקצץ כ-70% מהשכר של כל השחקנים שחתומים במועדון, בכל הענפים

הקיצוץ הוא כמובן כל עוד השחקנים לא יכולים לשחק ולהתאמן, ולמעשה לא עובדים. על פי חברי ההנהלה, המועדון מפסיד בכל יום סכומי כסף אדירים שנובעים לא רק מאי קיום המשחקים, דבר שבא ביחד עם הפסד זכויו שידור ומכירת כרטיסים, אלא גם הפסדים כספיים עצומים מכך שחנות המועדון והמוזיאון לא פעילים, כשלהזכירכם, ברצלונה היא מוקד משיכה גדול מאוד לתיירות כדורגל מכל העולם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
10 השערים הכי גדולים אינייסטה בספרד

אך באופן צפוי, הנושא גורם למחלוקת גדולה בחדר ההלבשה של הקבוצה. ישנם שחקנים שמאשימים את ההנהלה בהתנהלות לא אחראית בחלון ההעברות ובזבוזי כספים שלא תרמו בשום דבר לקבוצה, וכעת לא מוכנים לצמצם את ההפסדים. אותם שחקנים כלל לא מוכנים לשבת ולדון עם ההנהלה על קיצוץ כזה, בעוד שישנה קבוצת שחקנים שרואה בהצעה ככזאת שיש להקשיב לה.

ישנם גם חלקים בחדר ההלבשה שמעדיפים לחכות להסכמה כלשהי בין ארגון השחקנים לבין הנהלת הליגה, ואולי להגיע למתווה של קיצוץ מוסכם על כולם במשכורות ברגע שיהיה תאריך חזרה לליגה. בתקשורת הקטאלונית גם שלחו עקיצה קטנה לחלק גדול משחקני ברצלונה כשכתבו ש”בינתיים, רק ליאו מסי הכניס את היד לכיס ותרם כמיליון יורו למאבק נגד נגיף הקורונה”.