אם אתם גרים באשדוד או בסביבתה, ייתכן ונתקלתם באופנוע מסוג אחר. אופנוע מיוחד. אופנוע שכולו מוקדש לקבוצת הפאר הספרדית – ברצלונה.

הבעלים של אותו אופנוע הוא ניסן שמעון בן 55 ממושב בני דרום – נשוי ואב לארבעה ילדים המתפרנס מניהול סופרמרקט במושב. כששאלתי לקשר שלו עם ברצלונה, הופתעתי לשמוע שלא מדובר באוהד מושבע שכבר היה עשרות פעמים בקאמפ נואו…

“באופן כללי אני חובב כדורגל, בעיקר מונדיאלים, אבל שני הבנים שלי, בן ה-30 ובן ה-20 (אורן ואלון), הם אוהדים שרופים של ברצלונה”, מספר שמעון. “אני אוהב את הקבוצה עוד מהתקופה שמראדונה שיחק שם, אבל ההגעה של רונאלדיניו בתחילת שנות האלפיים חיזקה את האהדה שלי לקבוצה”.

ניסן מתאר את האהבה של ילדיו לברצלונה: “בכל יום של משחק הם היו מתכוננים ומתאמים ביניהם לראות אצלי את המשחק. הגדול נשוי עם ילדים, אבל על משחק של ברצלונה הם פשוט לא היו מוותרים – זה הכיף הכי גדול שלהם”.

דווקא תאונה שחווה עם האופנוע, התחילה את הסיפור המיוחד שהוביל בסופו של דבר ל”מיתוג” בצבעי ברצלונה: “זה היה ב-2014. האופנוע עמד במהירות אפס קמ”ש והייתי ממוגן כולי, אבל הוא נפל עליי בצורה לא טובה ושברתי את עצם הבריח. אלו היו כאבי תופת ותהליך שנמשך על פני יותר משנה של שיקום, אבל ההישארות בבית הובילה לכך שצפיתי יותר במשחקי הקבוצה עם הילדים – האווירה ופיצוחי הגרעינים עשו את שלהם...”

ניסן ובנו אורן עם האופנוע (באדיבות ניסן שמעון)ניסן ובנו אורן עם האופנוע (באדיבות ניסן שמעון)

ואז זה קרה: “החלטתי לעשות להם הפתעה ולמתג את האופנוע עם הצבעים והסמל של ברצלונה. קראתי להם לבוא לחנייה של האופנוע והורדתי את הכיסוי – הם קפצו עד השמיים מרוב אושר. זה היה רגע שלא אשכח בחיים שלי”.

תהליך מיתוג האופנוע נמשך יותר משנה: “זה היה בתקופת השיקום. הרעיון והעיצוב היו כאמור שלי אבל הביצוע היה של שחר עזרא הבעלים של מוסך הפודיום בחולון. זה היה תהליך מאוד איטי כי ממילא לא יכולתי לרכוב על האופנוע – האופנוע פורק לגמרי, כולל הגלגלים וגלגלי השיניים והחלקים השונים נצבעו בצבעי הקבוצה. זה גם לא הלך חלק – בכל פעם אתה מגלה שצריך לעשות עוד משהו או לצבוע עוד חלק ואתה רוצה שזה ייראה הכי טוב שיש. בסופו של יום זה עלה לי כ-15 אלף ש”ח, אבל היום אני גאה מאוד וכולם מסתכלים על האופנוע שהוא היחיד מסוגו בארץ. דרך אגב, גם הקסדה שלי היא בסגנון ברצלונה”.

האופנוע המדובר אגב הוא סוזוקי בנדיט שנת 96, 600 סמ"ק. שמעון, חובב אופנועים מושבע (לפני ואחרי התאונה) מדבר עליו בגאווה: “הוא בין האופנועים האחרונים שייצרו אותם עם פחות פלסטיק ויותר ברזל ולכן הוא מאוד כבד. הוא מאוד יציב ואמין וקשה מאוד למצוא מישהו שמוכר אותו. אשתי יודעת שהוא החבר הכי טוב שלי, והכול בסדר. אופנועים ותופים – אלו שתי האהבות שלי פרט למשפחה כמובן”.

התגובות לאופנוע הממותג אהובות עליו במיוחד: “אני אוהב מאוד שהורים מבקשים ממני לתת לילדים להצטלם ליד האופנוע. האושר שלהם הוא האושר שלי. כששואלים אותי אם אני מוכר אני אומר שלא – אני לא מוכן לוותר על הפירות מההשקעה שלי באופנוע ועל המבטים של האנשים”.

כולם רוצים להצטלם איתו (באדיבות ניסן שמעון)כולם רוצים להצטלם איתו (באדיבות ניסן שמעון)

ודרך אגב, ניסן שמעון מעולם לא היה בקאמפ נואו. לפני מספר שנים הוא רצה לטוס לראות עם הילדים את ברצלונה מול אפואל ניקוסיה בצ’מפיונס בשל הקירבה לאי השכן, אך בסופו של דבר התוכנית בוטלה. מסתבר אם כן שלא צריך להיות האוהד הכי מטורף כדי לתת לאהבה הכי גדולה שלך נגיעה של ברצלונה, ולא משנה מה המחיר – המבטים שווים הכול.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה באזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!