בזמן שאוהדי ברצלונה עדיין מצפים ומתפללים לחזרתו למגרשים, ליאו מסי, שממשיך בתהליך ההחלמה מהפציעה ממנה הוא סובל, סיפק הבוקר (חמישי) ראיון מקיף ל’ספורט’ הקטאלוני, שטרם פורסם במלואו, אך ממנו שוחררו כבר מספר ציטוטים מרכזיים, ומעניינים ביותר, של הפרעוש, שהתייחס, איך לא, לסאגת ניימאר, לעתידו, למטרות של הקבוצה וגם לזוגתו אנטונלה רוקוזו.

במוקד הראיון, עמד כמובן כל נושא אי חזרתו של ניימאר למועדון לאחר המו”ומ הכושל מול פאריס סן ז’רמן: “הייתי מאוד שמח אם ניימאר היה חוזר אלינו. בכנות, אני לא יודע אם המועדון עשה את כל מה שצריך כדי להשיבו, אבל אני בטוח שהמשא ומתן מול פ.ס.ז’ לא היה קל בכלל. ניימאר הוא שחקן ברמה עולמית, הוא אחד השחקנים הגדולים בעולם ואני חושב שיחד איתו ברצלונה הייתה יכולה לקחת עוד צעד קדימה”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
Transfer Market, פרק 15 - התוכנית המלאה

הפרעוש, התייחס גם לדיווחים שצצו במהלך המו”מ מול הצרפתים לפיהם שחקנים במועדון לחצו על ההנהלה להשיב את ניימאר בכל מחיר: “אף פעם לא התערבנו בענייני ההנהלה וזה גם הוכח, פשוט אמרנו את דעתנו. חשוב לי להגיד שאני לא מאוכזב מהסגל שיש בברצלונה העונה. אנחנו יכולים להיאבק על כל התארים גם בלי ניימאר”.

קצב החלמתו מהפציעה: “אני מרגיש טוב יותר. בהתחלה זו באמת הייתה פציעה קלה אבל חזרתי מוקדם מדי להתאמן והחמרתי אותה. למרות זאת אני רגוע ואני אשוב לשחק רק ברגע שארגיש שאני בטוח לגמרי בכשירות שלי כדי שלא אחמיר את הפציעה יותר, אם אפצע שוב באותו מקום זו כבר תהיה היעדרות ארוכה בהרבה. אני עדיין מתאמן לבד ואין עדיין תאריך מדויק לחזרה. נגד ולנסיה אני לא אשחק בוודאות ולגבי המשחקים מול בורוסיה דורטמונד וגראנדה נראה מה יהיה”.

ליאו מסי באימון (רויטרס)ליאו מסי באימון (רויטרס)

סיכוייו לזכות בכדור הזהב: “הפעם באמת אי אפשר לדעת מי הפייבוריט לזכות וזה נדיר בכל הנוגע לכדור הזהב. לאחרונה נותנים משקל יותר גדול להצלחה הקבוצתית ואני לא חושב שזה דבר רע. ליגת האלופות מקבלת משקל גדול מאוד בהחלטה למי לתת את הפרס, כמו שקורה בשנה של מונדיאל. האמת היא שאין הגדרה מדויקת שעל פיה אתה יכול לבסס את הזוכה בכדור הזהב. מעולם לא הרגשתי פייבוריט או אנדרדוג, אבל כבר אמרתי שפרסים אישיים חשובים פחות עבורי, הם משניים להצלחה קבוצתית”.

ליאו מסי זוכה בכדור הזהב (רויטרס)ליאו מסי זוכה בכדור הזהב (רויטרס)

עתידו במועדון מבירת קטאלוניה: “ברצלונה זה הבית שלי, אני לא רוצה לעזוב אותו, אבל אני גם רוצה להיות חלק מפרויקט לנצח. אני לא יכול לדבר על תנאי החוזה שלי כי יש עליהם סעיף של סודיות. שוב, אני רוצה להישאר בברצלונה כמה שאפשר אבל אני לא מעוניין להיות חתום על חוזה ארוך טווח שיגרום לי להישאר כאן רק בגלל שאני חתום על חוזה בלי קשר ליכולת שלי או לכושר הפיזי שלי. הכסף וכל הסעיפים שמדברים עליהם לא מעניינים אותי, אני רק רוצה לנצח”.  

ליאו מסי (רויטרס)ליאו מסי (רויטרס)

ההזמנה של כריסטיאנו רונאלדו לארוחה משותפת: “אין לי בעיה עם זה. תמיד אמרתי שאין לי בעיה עם רונאלדו ושאנחנו לא חברים רק בגלל שאנחנו מעולם לא שיחקנו ביחד ומחוץ לכדורגל אנחנו מתראים רק בטקסים. בטקס האחרון באמת דיברנו יותר מאשר בעבר והתקרבנו, אני לא יודע אם תהיה ארוחת ערב, אבל אם זה יקרה זה בסדר גמור מבחינתי”.

כריסטיאנו רונאלדו, ליאו מסי (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו, ליאו מסי (רויטרס)

השמועות שהקול שלו הוא הקובע המועדון: “אני מכיר את הדיבורים על כך שאני מקבל את ההחלטות ואני רגיל לזה אבל זה כבר הוכח שמדובר בשטויות. זה קורה לי גם בנבחרת ארגנטינה, אני שומע את אותם דיבורים שאין בהם כל אמת. אני לא מייחס לדברים האלה חשיבות כי אני מודע למה שקורה במציאות. בכל מקום שאני משק בו אני עוד שחקן וכל מה שאני רוצה זה לנצח ולזכות בתארים”.

האם יחתום על זכייה בליגת האלופות ואיבוד תואר האליפות? “ממש לא, אנחנו רוצים לזכות בכל תואר אפשרי כמו שאמרתי, ברור שאשמח לזכות בליגת האלופות כי עבר הרבה זמן מאז שעשינו זאת”.

ליאו מסי בהצגת השחקנים (רויטרס)ליאו מסי בהצגת השחקנים (רויטרס)

בעיות המשמעת של עוסמן דמבלה: “אני חושב שהעונה הזו היא ההזדמנות עבורו לבצע את קפיצת המדרגה שברצלונה מעוניינת ומקווה שיעשה. הוא חייב לעשות את השינוי ולהתנהל באופן מקצועני יותר. אני מקווה שהוא לא יסבול ממזל רע בכל הנוגע לפציעות. הוא שחקן מרשים שיכול לעשות כל מה שהמאמן מבקש ממנו”.

השדרה הניהולית והמקצועית במועדון: “אני חושב שזה יהיה טוב עבור ברצלונה לנסות לשמור על יציבות ולא לבצע יותר מדי שינויים בתפקידי הניהול והצוות המקצועי. מינויו של קרלס פויול כמנהל ספורטיבי? אני חושב שזה יהיה אידאלי עבורנו”.

קרלס פויול (רויטרס)קרלס פויול (רויטרס)

החיים לצד אשתו אנטונלה: “היא הכל בשבילי, לא הייתי יכול לבקש שותפה טובה יותר לחלוק איתה את חיי, היא תמיד יודעת להיכנס ללב שלי ולהבין אותי, במיוחד בזמנים הקשים”.

ליאו מסי ואנטונלה (רויטרס)ליאו מסי ואנטונלה (רויטרס)